Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Líder zo Serede bol na Záhorí na pokraji prehry

V 28. kole 3. ligy Západ prišiel na Záhorie líder zo Serede v úlohe favorita, keďže sa domácemu mužstvu v jarnej časti vôbec nedarí.

Skalica však mala po celý zápas výraznú prevahu, no nepremenila ani tie najvyloženejšie šance. Keď už bola Sereď v samom závere doslova na lopatkách, Buchta nepremenil v poslednej minúte ani penaltu a body sa delili.

Skalica - Sereď 1:1 (0:0)

Góly: 53. Jakúbek - 55. Kasaj.

Pred 150 divákmi R Oselský. ŽK 2:1 (Buchta, Vaško - Javor).

Skalica: Kocák - Bucha, Buchta, Kaprálik, Vaško, Mihál, Rampáček (87. Jánošík), Drápal (66. Miša), Mičica, Pavlačka (70. Kucharič), Jakúbek, tréner Dušan Ferík.

Sereď: Javor - Penciak (46. Scherhaufer), Guláš, Varga, Lipovský, Dobiš, Brestovanský, Šporánek, Kasaj, Gál, Moravčík (77. Pecho), tréner R. Rehák.

Domáci začali náporom a z množstva vypracovaných šancí mohli stretnutie rozhodnúť už do prestávky. Po centri Drápala tesne minul Javorovu bránu Pavlačka, Buchova strela z vyše 30 m išla tesne nad a po Mičicovej prihrávke bol sám pred brankárom Drápal, no skóre sa opäť nemenilo. V 18. min. zachytil rozohrávku hostí Drápal a po jeho prihrávke trafil Vaško na čiare stojaceho obrancu a Rampáček dorážkou netrafil opustenú bránu hostí. Po skvelom uvoľnení mal šancu Pavlačka, brankár vyrazil s námahou na roh. V 53. min. unikol Vaško a jeho prudký center usmernil Jakúbek do siete - 1:0. Radosť domácich trvala iba dve minúty. V 55. min. zabudla obrana na Kasaja a ten technickou strelou vyrovnal na 1:1. Hostia mohli pridať aj druhý gól, no skvelý Kocák vyrazil na roh. V záverečnom tlaku strela Pavlačku bola nedôrazná, „koníček“ z hlavy Jakúbka išiel nad bránu a v 90. min. po faule na Vaška nedal Buchta ani penaltu. Jeho nedôraznú strelu Javor bez problémov chytil.

Ďalšie výsledky : Dubnica B - Gabčíkovo 2:0, Domaniža - V. Ludince 0:4, Ludanice - Topoľníky 3:1, Bánovce - Palárikovo 4:0, Galanta - Piešťany 1:2, Dun. Streda B - ČFK Nitra 3:1, P. Bystrica - Čierny Brod 3:0 kont.

1. Sereď 28 23 2 3 67:25 71
2. P. Bystrica 28 16 5 7 47:21 53
3. Bánovce 28 14 6 8 42:29 48
4. Palárikovo 28 11 10 7 43:31 43
5. Galanta 28 11 8 9 38:24 41
6. Topoľníky 28 12 4 12 46:46 40
7. V. Ludince 28 11 5 12 42:27 38
8. Ludanice 28 10 8 10 38:37 38