Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Iba Sekule si uchmatli z domáceho bodového koláča jediný bodík

V najvyššej súťaž majstrovstiev oblasti Senice by sa dalo 25. kolo nazvať kolom domácich.

Z ôsmych zápasov vyhrali domáce mužstvá sedem a iba Sekule získali v Šajdíkových Humenciach jeden bod. Ba mohli aj tri, keď domáci vyrovnali až 89. minúte.

Do nezávideniahodnej situácie sa dostáva Hlboké. S 29 bodmi je síce štvrté od konca, no po skončení súťaže sa mu odrátajú tri body a tak ich skutočný odstup od spodku tabuľky je iba tri body.

Smolinské - Lakš. N. Ves 7:0 (2:0)
Góly: J. Flajžík 2, P. Flajžík, Marek Masár, Péči, Smolinský, Stanický.
Domáci hráči sa nevedeli dlho presadiť a v prvom polčase vsietili iba dva góly, i keď šancí mali aj na viac gólov. V druhom polčase po inkasovaní ďalších dvoch gólov hostia odpadli. Potom pridali domáci hráči ešte tri góly a zaslúžene zvíťazili. R Lapoš (Jozef Došek)

Mokrý Háj - Cerová 2:1 (2:0)
Góly: Sušienka, Šefčík (11) - Malý.
Domáci začali stretnutie tlakom, z ktorého vyťažili dva góly. Hostia podnikali v druhom polčase nebezpečné protiútoky a výsledkom ich snaženia bol gól Malého. Ozdobou stretnutia boli výkony obidvoch brankárov. ČK 0:1 (Holič). R Daniel. (Peter Pobuda)

Šaj. Humence - Sekule 1:1 (0:0)
Góly: Vach - Andrej Trajlínek.
Domáci si vytvorili v tomto stretnutí neuveriteľných 13 gólových šancí, ale ani z jednej nedokázali streliť gól. Boli to naopak hostia, ktorí sa ujali vedenia gólom A. Trajlínka. Domáci hráči dokázali vyrovnať až v samom závere, keď 89. min. rozhodol o deľbe bodov Tomáš Vach. Výborný výkon podal brankár hostí Milan Koch, ako aj rozhodca stretnutia. R Mlčúch. (Slávo Šimek)

Jablonica - Dubovce 5:4 (2:1)
Góly: Černák, Škoda po 2, vlastný (Matúš) - Pollák, Petráš, Rybnikár, Huťťa.
Domáci hráči mali výraznú prevahu, ktorú vyjadrili aj gólmi. V 70. minúte bol striedaný domáci brankár a hostia v priebehu 10 minút mu dokázali streliť tri góly a zápas poriadne zdramatizovať. Jablonica však víťazstvo napokon ubránila. R Petránek (Vlado Ďuriš)

Brodské - Pop. Močidlany 4:1 (2:0)
Góly: Barkóci 2, Šebesta, Bartal - M. Lukáč.
Hostia v tomto stretnutí nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa prejavilo aj na ich výkone. R Otočka.

Koválov - Hlboké 5:0 (1:0)
Góly: Maca 2 (1 z 11), Buraj, P. Tokoš, Veselý.
Domáci mali v tomto stretnutí stálu prevahu, ktorú dokázali vyjadriť aj gólmi najmä v druhom polčase. R Martinovský ml. (Vlado Labaš)

Radošovce - Rybky 3:2 (2:1)
Góly: Orth, Ondráš, Kudláč - Martin Petrúfka, Španka.
Viac ako vyrovnané stretnutie vyhrali šťastnejší domáci hráči, ktorí využili viac šancí ako hostia, ktorí svoje vyložené šance nedokázali premeniť. R Túbl (Karol Vajda)

Oreské - Straže 2:1 (1:0)
Góly: J. Bederka, Regásek - I. Letko.
Priemerné stretnutie na výbornom ihrisku bolo plné nepresností, hostia po vylúčení domáceho hráča dokázali vyrovnať, ale domáci si zabezpečili víťazstvo gólom v 90. minúte. ČK 1:1 (Šrámek - R. Daniel). R Rusinko. (Peter Bulka)

1. Radošovce 25 16 5 4 52:27 53
2. Koválov 25 15 4 6 55:36 49
3. Jablonica 25 12 7 6 47:33 43
4. Oreské 25 12 4 9 42:30 40
5. Dubovce 25 11 4 10 52:49 37
6. Mokrý Háj 24 10 5 9 43:39 35
7. Brodské 25 10 4 11 49:54 34
8. Sekule 25 9 6 10 46:35 33