Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Tri prehry Záhorákov, Stupava pukla dokonca doma s posledným

V 19. kole 3. liga Bratislavského futbalového zväzu prehrali všetky tri mužstvá zo Záhoria o jediný gól, Stupava dokonca doma s posledným Čunovom.

Jablonec – Plav. Štvrtok 1:0 (0:0)

Gól: Haršány.

Plav. Štvrtok: Dvoran – Adamčík, Remák, Kalanka, Ďurica, Režný, Horváth, Hájek, Uhrinec, Zajíc, Havlík.

V priemernom stretnutí po najslabšom jarnom výkone hostia inkasovali prvý jarný gól. V tomto stretnutí boli hostia v prvom polčase futbalovejší, no nedokázali sa vôbec presadiť. Mali aj šance, ale premieňanie v tomto stretnutí bolo ich slabinou. V druhom polčase sa domáci osmelili, hostia sa iba bránili a z toho vyústil aj jediný gól stretnutia. Hosťom nešla vôbec finálna prihrávka, treba povedať, že im stretnutia hrané v doobedňajších hodinách vôbec nesedia. Rozh: Bohúň. (Miloš Sládeček)

Svätý Jur - Lozorno 1:0 (0:0)

Gól: Vašík.

Lozorno: Hrušecký – Otépka, Horváth, Juričkovič, T. Karovič, Valent, Kožuch, Gecler, J. Karovič, Švajdlenka, Lajčin.

Zápas začal v opatrnom tempe. Hostia mali šancu už v 2. minúte, ale Švajdlenkovu strelu domáci brankár vyrazil na roh. Domáci mali šancu heď v 5. minúte, naopak hosťujúci Hrušecký zachránil. V druhom polčase sa hra prelievala na jednu a druhú stranu, hostia boli častejšie pri lopte, no nedokázali domácu bránu ohroziť. V 59. minúte im nevyšiel ofsajd-systém a domáci sa ujali vedenia, čo sa napokon ukázalo byť ako rozhodujúci gól. Domáci mali ešte viacero šancí, ale buď netrafili bránu hostí, alebo zachraňoval Hrušecký v bráne hostí. Rozh: Gilbert. (Vlado Rybár).

Stupava - Čunovo 1:2 (1:1)

Góly: Béber - Halás, Kovasich.

Stupava: Schwarz - Janiss, Selecký, Samsely, Kostka, Čermák, Slotík, Kukumberg, Béber, Rybár, Polomský.

Domáci začali vo veľkom štýle, ale v 5. minúte ich schladil krásnou strelou Halás 0:1. Po tomto góle domáci uzamkli hráčov hostí pred ich pokutovým územím, ale šance Polomského, Bébera a Janissa ostali nevyužité. Až v 35. minúte Béber vyrovnal, čo domácich povzbudilo ešte k lepšiemu výkonu. V druhom polčase sa snažili domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale opäť po chybe obrany (a to nie je prvý krát v jarnej časti) inkasovali gól na 1:2 a hostia si odvážajú tri body. Rozh Piatka. (Ivan Morávek)

Ostatné výsledky: ŠKP Dúbravka - Rovinka 3:1 (3:1), Dun. Lužná - I. Petržalka 4.0 (1:0), Ivanka p/D. - Ružinov 0:1 (0:0), Slov. Grob - Kráľová p/S 1:0 (0:0).

Dohrávka 14. kolo: Dun. Lužná - Ivanka 1:2 (0:1), Svätý Jur - Jablonec 1:1 (0:0).

ŠTK - 14. kolo: Dúbravka - Slov. Grob 3:0 kont.

Odpočet 6 bodov - Kráľová p/S.

1. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  2. Štefánka by Pulitzer
  3. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  4. Konferencia - EU support for research
  5. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  6. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Počas dňa sprievodcov ukáže gotické a barokové mesto

Gotická Trnava povedie aj na historickú radnicu a mestské hradby po karner a Baziliku sv. Mikuláša.

Mesto Trnava na ilustrovanej kresbe.

Skalica: Spor mesta a zástupcu má rozsudok

Viceprimátor sa necíti byť víťazom, lebo sa nič nevyriešilo. Proces by mal pokračovať aj naďalej.

Spor mesta a viceprimátora vo veci tzv. "verejnej dávky" má rozsudok.

Záujem bol obrovský. Do komisií vybrali iba polovicu prihlásených

Zo záujemcov bola na pracovnom stretnutí predsedov komisií, zástupcov poslaneckých klubov a nezávislých poslancov vybraná zhruba polovica.