Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Za výkon Záhorákov po prestávke - pán Boh zaplať aj za ten bod

Po Dubnici prišlo do Senice ďalšie mužstvo zo spodku tabuľky a Záhoráci prišli o ďalšie dva body do tabuľky pravdy. Mať tak tieto štyri body, mohli sa pokojne vyhrievať na čele tabuľky.

Ak by v nadstavenom čase premenil Tóth túto svoju šancu, so Záhorákmi mohlo byť ešte horšie.Ak by v nadstavenom čase premenil Tóth túto svoju šancu, so Záhorákmi mohlo byť ešte horšie. (Zdroj: ČTK)

FK Senica - MFK Košice 1:1 (1:0)

Domáci začali náporom a v prvých desiatich minútach najmä mali cez ľavého obrancu Čonku sedem únikov, no centre či prihrávky boli katastrofálne. Čonka bol zrelý na vystriedanie, či zmenu postu.
V 15. min. prišiel ďalší únik Diviša, no ten si nedal na centri záležať. V 17. min. po akcii Diviša dovtedy najväčšiu šancu Piroskovi zblokovala obrana na roh a po ňom Smetana hlavičkoval „koníčkom“ nad bránu. V 20. min. po rohu Pirosku gólovku Smetanu vykopol z čiary Tóth, no ďalší center Pirosku zakončil Ondřej Smetana svojim pätnástym gólom sezóny - 1:0. Tlak Senice bol v tom čase obrovský a prichádzali aj šance. Hlavička Pillára po centri Ďuricu išla nad, po rohu Pirosku trafil Diviš hlavou ľavú tyč, o minútu napálil z 12 metrov Kóňa prudko do brvna a krásny center Pirosku poslal Smetana z päťky hlavou tesne vedľa. V 37. min. Juhar naznčil, že má vo svojej ľavačke dynamit. Jeho delovku z tr. kopu Bolek vyrazil, poradil si aj s dorážkou Viazanka, no na druhú dorážku už nestačil. Našťastie pre domácich Cicman ťažil z jasného metrového ofsajdu.

Senický brankár Petr Bolek vyťahoval loptu zo siete dvakrát. Tento gól Cicmana ešte neplatil pre ofsajd, no v 60. min. Juharov už značil vyrovnanie na konečných 1:1.

Po prestávke ešte v 50. min. po centri Kóňu v šanci hlavičkoval Ďurica nad, no to bolo zo strany domácich na dlhší čas všetko. Iniciatívu prevzali hostia a v 60. min. aj vyrovnali, keď po faule Ďuricu z tr. kopu takmer z 30 metrov Juhar prudkou prízemnou strelou ukončil Bolekovu 797 minútovú nepriestreľnosť - 1:1. Svojmu brankárovi nepomohol ani múr, ktorý sa po Juharovej bombe roztvoril. Hostia vycítili šancu a po sóle Matiča zakročil v poslednej chvíli Pillár. V 68. min. po prihrávke Cicman sa vyhol ofsajdovej pasci Juhar, ktorý sám pred Bolekom trafil ľavú tyč domácej svätyne. V 77. min. striedajúci Ujčík vycvičil domácu obranu, jeho strelu vyrazil Bolek iba nohou. Po nedorozumení domácich obrancov bol pri lopte prvý Matič, ktorý zo 7 metrov prekopol prázdnu bránku. Až v 86. min. si Záhoráci v zúfalej snahe vytvorili šancu. Gajdoš v súboji s Tofiloskim vybojoval loptu pre Pirosku, ktorý ľavačkou prekopol opustenú bránu. V nadstavenom čase sa na hranici 16-ky neulakomil Martič, prihral doprava Tóthovi, ktorého strela tesne minula pravú Bolekovu tyč. Sympatické gesto ukázali domáci diváci, ktorý v nadstavenom čase „vytlieskali“ z ihriska odchádzajúceho striedaného Juhara.

Uroš Matič sa len ťažko odstavoval od lopty. Presviedča sa o tom domáci kapitán Ján Gajdošík.

POVEDALI PO ZÁPASE

Stanislav Griga, tréner Senice
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po prvom sme mohli vyhrávať o dva či tri góly a súper by sa dostával do zápasu ťažšie. Šance sme však zahodili, čo sa nám vypomstilo. V druhom polčase sme prestali behať, všade sme boli neskoro. Bol to náš najslabší polčas v jarnej časti. Chlapcom chýbajú skúsenosti z bojov o titul.

Štefan Tarkovič, tréner Košíc
Po sérii prehier sme hrali bojazlivo, najmä v prvom polčase. Preto bolo jednogólové vedenie domácich pre nás viac ako prijateľné. V kabíne sme sa povzbudili a po prestávke sme zmenili spôsob hry. Mali sme niekoľko nebezpečných útokov, výborné šance a mohli sme aj vyhrať. Bod zo Senice je cenný a vzhľadom na celkový priebeh je remíza zaslúžená.

Góly: 20. Smetana - 60. Juhar.

Pred 2122 divákmi rozhodovali Pavlík - Vorel, Petríček.

ŽK 1:2 (Pillár - Diabby, Tofiloski).

Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Lukšík - Strnad - Diviš (76. Poliaček), Kóňa, Ďurica (62. Gajdoš), Piroska - Smetana (81. Hošek).

Košice: Tofiloski - Tóth, Dobias, Cicman, Čonka - Isola, Šinglár - Juhar (90.+ Govou), Matič, Viazanko (85. Skvašík) - Diaby (76. Ujčík).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?