Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

V krátkom čase druhá kontumácia Koválova i prehra v Smolinskom

V 20. kolo Majstrovstiev oblasti Senica sa zrodili až štyri remízy.

Ak k tomu pripočítame aj dve remízy v piatkových dohrávkach, kľudne môžeme tento víkend nazvať remízovým.

Úspešnosť hosťujúcich mužstiev prikrášlila ešte Jablonica prekvapujúcou výhrou v Šajdíkových Humenciach, ktoré tak doma nepotvrdili minulotýždňovú výhru 6:4 v Brodskom.

Zaujímavým mužstvom je Koválov, ktorý prehral už druhé stretnutie kontumačne. Tá v Brodskom ich až tak mrzieť nemusí, na ihrisku prehrali 2:1, no domáca s Mokrým Hájom už áno, keďže na ihrisku bolo 4:0 pre Koválov.

Výsledky 20. kola

Lakš. N. Ves - Hlboké 4:1 (2:0)

Góly: Hubek 2, Štajer, R. Velický

Domáci hráč v okyptenej zostave konečne predviedli taký výkon, na kaý boli zvyknutý z jesennej časti, hostia podali slušný výkon, ale na domácich hráčov to tentokrát nestačilo. R Thao (Tibor Velický)

Pop. Močidlany - Rybky 2:2 (0:1)

Góly: Karnoš (11), Krchňavý - Španka, Šefčík

O tomto stretnutí možno povedať – pre domácich doslova infarktový zápas. V prvom polčase mali domáci tri vyložené šance (Foriška 2x, Karnoš), hostia z prvej strely na bránu sa ujali vedenia. V druhom polčase hne)d v jeho úvode vyrovnal Karnoš z pokutového kopu, hostia dokázali 10 minút pred koncom dať gól na 1:2, aby už v nadstavenom čase Krchňavý zachránil pre domácich aspoň bod. R Martinovský st. (Marián Kocák)

Dubovce - Stráže 2:2 (0:2)

Góly: Huťťa (11), Mário Mikula – Konečný, Šimek.

Stretnutie slabšej úrovne, v ktorom boli v prvom polčase lepší hostia, v druhom zase domáci hráči a remíza je preto zaslúžená. R Martinovský ml. (Tokoš)

Sekule - Oreské 2:0 (1:0)

Góly: Kubeňák, Hujsa (11)

Už v prvej minúte sa ujali domáci vedenia, keď domáci Kubeňák sa hlavou nemýlil. V 8. minúte domáci Hujsa zakončoval tesne vedľa. Domáci hráči po polčase využili silu vetra a v 60. minúte po úniku Trajlínka a následnom faule naňho Hujsa z penalty zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo. R Otočka (Jozef Kunštek)

Cerová - Radošovce 1:1 (1:0)

Góly: Malý – Huliman.

Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci za stavu 1:0 nepremnili dve čisté šance Vanekom a Štorom, čo ich nakoniec mohlo mrzieť, lebo hostia potom hru vyrovnali a nakoniec si odvážajú z Cerovej cenný bod. R Dutka (Ľubomír Pavlík)

Smolinské - Koválov 2:0 (1:0)

Góly: S. Maderič (11), Stanický

Domáci v tomto stretnutí potrebovali vyhrať a tomu prispôsobili aj taktiku. Hostia si v tomto stretnutí nevypracovali ani jednu šancu a svojim výkonom sklamali. Víťazstvo domácich je zaslúžené. R Daniel (Jozef Došek)

Mokrý Háj - Brodské 3:3 (2:2)

Góly: Kolštrom, Šefčík, Ambrús - Barkóci, Ovečka, Šebesta.

Domáci toto stretnutie začali zle a už v 1. minúte prehrávali 0:1. Podarilo sa im však skoro vyrovnať a to už v 5. minúte Kolštromom. V 20. minúte center Pobudu usmernil do siete hlavou Šefčík - 2:1. Hostia sa však nevzdávali a v 26. minúte Ovečka krásnou strelou vyrovnal na 2:2. V 58. minúte znova išli do vedenia domáci Ambrúsom, ale hostia dokázali vyrovnať v 60. minúte po chybe domácej obrany. Potom domáci mali veľký tlak, no hostia bod ubránili. R Mlčúch st. (Peter Pobuda)

Šaj. Humence - Jablonica 0:3 (0:2)

Góly: Búran, Harasník, Škoda

Domáci hráči nezopakovali výborný výkon z Brodského, hostia boli počas celého stretnutia lepší a zaslúžene vyhrali. ČK 1:0 (T. Velický). R Holenka (Tono Šimek)

Dohrávky 17. kolo

Rybky - Cerová 1:1 (1:0)

Góly: Jurík - Malý (11)

Dohrávané stretnutie 17. kola začali domáci s chuťou a pustili sa do súpera s cieľom čo najskôr dať gól. To sa im podarilo už v 10. minúte, keď po chybnej rozohrávke hostí sa k lopte dostal Jurík a nedal ich brankárovi šancu 1:0. Po tomto momente ožili aj hostia, ale ich akcie zväčša končili pred pokutovým územím domácich. Až v samom závere polčasu zaujala pekná strela Vaneka, ktorú však domáci brankár Braňo Valjent vyrazil na roh.
Po prestávke sa hostia snažili vyrovnať a výsledkom ich snaženia bol gól Malého z penalty nariadenej za ruku. Potom sa stretnutie už iba dohrávalo a obidve mužstvá odchádzali do kabín spokojné s remízou. R Holenka (Milan Blažek)

Pop. Močidlany - Dubovce 1:1 (1:1)

Góly: Foriška - R. Pollák

Vyrovnané stretnutie, v ktorom sa domáci ujali vedenia gólom Forišku, ďaľšie svoje šance nevyužili a zákonite prišiel ešte do prestávky trest zo strany hostí, keď tečovaná strela Romana Poláka skončila v domácej sieti. V druhom polčase sa hra prelievala medzi 16 - kami, vyložené šance si domáci ani hostia nevytvorili. Domáci mohli nakoniec vyhrať, ale hosťujúci brankár Ivánek bol proti a šancu Lukáča vyrazil v 85. minúte na roh. Susedské derby tak skončilo zaslúženou remízou. R Thao (Marián Kocák)

ŠTK - 19. kolo: Koválov - Mokrý Háj 0:3 kont.

1. Radošovce 20 12 4 4 41:22 40
2. Jablonica 20 10 6 4 37:21 36
3. Koválov 20 11 3 6 41:31 36
4. Oreské 20 10 3 7 34:25 33
5. Dubovce 20 9 4 7 41:35 31
6. Cerová 20 9 3 8 31:21 30
7. Brodské 20 9 3 8 35:41 30