Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Seničanky nevyužili štvrťfinálový mečbal, budú hrať o 5. miesto

Po víťazstve v Pezinku mali Záhoračky v domácom zápase šancu vybojovať si postup do semifinále. Bohužiaľ ju nevyužili v druhom, ba ani v rozhodujúcom treťom zápase v Pezinku.

Po víťazstve v Pezinku mali Záhoračky v domácom zápase šancu vybojovať si postup do semifinále. Bohužiaľ ju nevyužili v druhom, ba ani v rozhodujúcpm treťom zápase v Pezinku.

Extraliga ženy

Play off 2. zápasy

Senica - Pezinok 1:3 (-14, -17, -13, -23)

Stav série 1:1.

Pred 150 divákmi rozhodovali Dovičovič a Juráček. Hralo sa 90 minút.

Senica: Podová, Keltošová, Štepániková, Krajčová, Kovačovičová, Orthová, libero Mihálová a Šteffeková (Jakubovičová), tréner Josef Novotný.

Úvodné dva sety mali krátke trvanie. V prvom mali jasne navrch hráčky Pezinka a druhý zase Seničanky, i keď za stavu 20:10 zbytočne dovolili uhrať Pezinku až 17 bodov. V treťom sete sa hral od začiatku úplne vyrovnaný volejbal, no za stavu 12:11 prišla na podanie hosťujúca Behúnová a potiahla to až na rozhodujúci náskok 20:11. Zaujímavý priebeh mal štvrtý set, ktorý chceli získať pre seba domáce hráčky, aby si vynútili rozhodujúci tajbrejk. Pezinok ušiel hneď na 0:4 a troj - až štvorbodové vedenie si udržiaval až do stavu 18:21. Čiastočný zvrat prišiel pri podaní nahrávačky Petry Podoej, ktorá otočila na 22:21. Zvrat sa však nekonal, domáce hráčky pokazili až päť servisov, čo uľahčilo cestu hráčkam Pezinka k mečbalu, premenili hneď prvý.

Proti dvojbloku Pezinka útočí Seničanka Krajčová. Pripravené sú Mihálová (v bielom) a Štepániková. (Foto: Jozef Komorný)

Ďalšie dvojice: Žiar n/Hr. - Doprastav 0:3, konečný stav série 0:2, Spiš. N. Ves - Slávia UK 0:3,konečný stav série 0:2, UKF Nitra - COP Nitra 0:3, konečný stav série 0:2.

Play off 3. zápas

Pezinok - Senica 3:1 (19, 16, -18, 14)

Konečný stav série 2:1.

Pred 250 divákmi rozhodovali Sarka a Patúc. Hralo sa 99 minút.

Senica: Podová, Keltošová, Štepániková, Krajčová, Kovačovičová, Jakubovičová, libero Mihálová a Šteffeková (Orthová, Rusňáková), tréner Josef Novotný.

S výnimkou tretieho setu hrali domáce hráčky výborný zápas, v ktorom dominovali v poli aj na sieti a zaslúžene triumfovali.

V semifinále sa stretnú so Sláviou UK Bratislava. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Doprastav Bratislava a COP Nitra.

Sezónu ukončí Senica v skupine o 5. - 8. miesto. Najskôr sa stretne v dvojzápase so Spiš. N. Vsou. 26.3. hrá na východe, odvetu doma 2. apríla o 18. hod. Druhú dvojicu tvoria UKF Nitra - Žiar n/Hr. Lepší z týchto dvojíc budú hrať o 5. miesto, zdolaní o 7. miesto.

1. liga muži Západ

18. dvojkolo: Komjatice - Malacky 0:3 (-22, -20, -16) a 0:3 (-17, -15, -9)

Malacky: Šamulka, Weis, Králik, Haringa, Petrovič, Lapin, libero Rusňák.

Malačania v oklieštenej zostave sa v prvom sete na ihrisku hľadali, prehrávali už 13:20, no potom sa im podarilo otočiť na 25:22 a od toho momentu nebolo o víťazovi oboch zápasov pochýb.

1. VKP B 36 31 5 99:36 67
2. Komárno 36 26 10 86:43 62
3. Malack 36 23 13 84:57 59
4. N. Mesto 36 14 22 50:85 50
5. Bilíkova 36 11 25 54:82 47
6. Komjatice 36 3 33 32:102 39

Najbližšiu sobotu sa volejbalisti Malaciek predstavia v poslednom domácom dvojzápase proti Novému Mestu, v ktorom si nemôžu dovoliť zaváhanie. Navyše sa musia spoľahnúť na víťazstvá VKP s Komárnom. No a na záver hrajú v Komárne.

1. PERNEK: Od pondelka uzavrú pre vodičov cestu v úseku Malacky - Pernek 165
  2. Kam za futbalom na Záhorí 23
  3. FOTO: Kunovská priehrada sa začala napúšťať, na plný stav si ešte počkáme Foto 15