Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Volejbalistky VK Senica Beco začali štvrťfinálovú sériu excelentne

V sobotu 12. marca začala play off o volejbalového majstra žien.

Extraliga žien

Záhoráčky hrali na palubovke víťaza základnej časti Pezinka a pripravili mu veru nepríjemné prekvapenie. Všetky zvyšné tri štvrťfinálové zápasy vyhrali domáce družstvá.
Seničanky už s novým sponzorom po zodpovednej hre vyhrali síce najtesnejším pomerov setov, no domáce družstvo ani raz nepustili do vedenia. V stredu tak budú mať doma semifinálový mečbal.

Štvrťfinále play off

Pezinok - VK Senica Beco 2:3 (-21, 26, -23, 22, -10)

Pred 150 divákmi rozhodovali Matúš a Matis. Hralo sa 134 minút.

VK Senica: Podová, Keltošová, Štepániková, Krajčová, Kovačovičová, Rusňaková, libero Štefeková (Pukančíková, Jakubovičová), tréner Josef Novotný.

"Bol to veľmi vyrovnaný zápas, o čom hovorí aj výsledok. Na obidvoch stranách sa vyskytli aj chyby, my sme ich urobili o niečo menej, aj preto sme vyhrali. Výborne zahrala Keltošová, no pochvalu si zaslúži celé družstvo. Bolo by dobre využiť výhodu domáceho prostredia v odvetnom zápase. Pozývame všetkých priaznivcov, môžu sa tešiť na prekvapenia, ktoré chystá náš nový sponzor" povedala Slávka Mihálová, ktorá do zápasu nezasiahla, nakoľko bola na operácii meniska.

Ďalšie výsledky : Doprastav - Žiar 3:0, Slávia UK - Spiš. N. Ves 3:1, COP Nitra - UKF Nitra 3:1..

Hrá sa na dva víťazné zápasy. Odvety sa hrajú v opačnom pradí v stredu 16. marca. V Senici je začiatok o 18. hod. Prípadné rozhodujúce tretie zápasy by sa hrali v pôvodnom vyžrebovaní v stredu 18. marca.

Extraliga muži

Myjava už v semifinále

2. zápas: Myjava - Trenčín 3:1 (-29, 18, 20, 18)

Stav série 2:0.

Pred 350 divákmi rozhodovali Hodoň a Daruľa. Hralo sa 101 minút.

Prvý set bol vyrovnaný a jeho víťazovi sa rozhodovalo až v dramatickej koncovke, v ktorej mali setbaly aj domáci, ale nakoniec sa z jeho zisku tešili hostia po výsledku 29:31. Od druhého však Myjavčania spresnili hru, v útoku sa čoraz viac začal presadzovať Barbierik a zápas mal jasný priebeh v prospech domáceho tímu.

3. zápas: Trenčín - Myjava 2:3 (22, -22, -19, 22, -13)

Konečný stav série 0:3.

Myjava postúpila do semifinále.

Pred 350 divákmi rozhodovali Mokrý a Porvazník. Hralo sa 119 minút.

Myjava: Martin Mikula, Minárik, Makovec, Barbierik, Ochodnický, Petrucha, libero Jordanov (Jurča, Dekan, Špaček), hrajúci tréner J. Petrucha.

Trenčín podobne ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch vyhral prvý set, v ďalšom priebehu to bol súboj domácich mladíkov proti Myjavčanovi Barbierikovi, ktorý v zápase nazbieral úctyhodných 33 bodov. Z víťazstva 3:2 a postupu do semifinále si napokon tešili v tajbrejku Myjavčania.

Štvrťfinále: Trenčín - Myjava 0:3 na zápasy (1:3, 1:3, 2:3), Svidník - STU BA 2:1 na zápasy (3:1, 1:3, 3:0), Humenné - Stará Ľubovňa 3:0 na zápasy (3:0, 3:0, 3:0), VKP BA - SPU Nitra 3:0 na zápasy (3:0, 3:1, 3:1).

1. liga muži Západ

Proti vedúcemu mužstvu nastúpili volejbalisti Strojára Malacky s cieľom naolno bodovať.

17. dvojkolo

Malacky - VKP B 1:3 (20, -19, -23, -21) a 3:1 (15, 14, -25, 16)

Malacky: Šamulka, Weis, Králik, Šmahel, Rehák, Lapin, libero Rusňák (Kobza, Petrovič).

Malackí volejbalisti začali dobre, vyhrali prvý set, no potom nechali svojho súpera z Bratislavy rozohrať. Rozhodujúca bola koncovka tretieho setu, v ktorej domáci spravili viac nevynútených chýb.
Do druhého setu nastúpili „policajti“ bez extraligistov Vojkoviča a Halaja, ktorí odišli na zápas A - družstva. Záhoráci vyhrali pohodlne prvé dva sety a v treťom sa aj napriek vedeniu o 2 až 3 body trápili, preto dostali príležitosť hráči z lavičky. Malačania v dramatickej koncovke tretí set prehrali, našťastie vo štvrtom znovu zabrali a zaknihovali dôležité víťazstvo, ktorým si udržali nádej na celkové druhé miesto.

Ďalšie výsledky: N. Mesto - Komjatice 3:2 a 3:1, Bilíkova - Komárno 0:3 a 2:3.

1. VKP BA B 34 29 5 93:35 63
2. Komárno 34 22 10 80:43 58
3. Malacky 34 21 13 78:57 55
4. N. Mesto 34 14 20 50:79 48
5. Bilíkova 34 11 23 53:76 45
6. Komjatice 34 3 31 32:96 37

V sobotu 19.3. hrajú Malacky s Novým Mestom n./V. o 13 a 15 h v ŠH Malina.