Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Peter Solnička načal ďalšiu sériu bez inkasovaného gólu

Po dôležitom víťazstve Myjavy v úvodnom jarnom kole na ihrisku druhej Nemšovej čakalo na futbalistov Myjavy krajské derby.

Na kopanice prišli Moravany a boli odhodlané domácim poriadne strpčiť život. Vydržalo im však iba polčas. Po góle Stana Šarudiho hneď o výkope na začiatku druhého polčasu z nich odhodlanie rýchlo opadlo a nakoniec päťgólový výprask bol pre nich viac ako prijateľný.

Myjava - Moravany 5:0 (1:0)

Prvá príležitosť v tomto stretnutí sa naskytla hosťom, po ktorej musel už v tretej minúte zasahovať domáci brankár Solnička. V 5. min. sa situácia zopakovala na opačnej strane, keď musel zasiahnuť brankár Haško. Domáci mali väčšiu územnú prevahu až do 30. min., ale šance nepremenili Kosík a Černáček po štandartných situáciách, keď hlavičkovali tesne nad bránu. Až v 36. min. presne odcentroval Sládek do pokutového územia a nabiehajúci Michal Dian hlavou namieril presne do rohu brány a domáci išli do vedenia - 1:0.

V závere polčasu mali však hostia blízko k vyrovnaniu, ale šťastena stála pri domácich. Hneď na samom začiatku sa v neprehľadnej situácii pred branou hostí ocitol Stano Šarudi a lopta skončila po dotyku obrancu hostí v sieti - 2:0. V 50. min. si nabehol na centrovanú loptu Diana obranca Myjavy Černáček, ale prudká lopta po jeho hlavičke skončila v náručí brankára Haška. Prakticky celý druhý sa hral už len v réžii domácich a obrana hostí bola vystavená stálemu tlaku. Do šancí sa viackrát dostával Pavol Kosík, ale svoju aktivitu zúročil až v 61. min., keď umiestnil vyrazenú loptu brankárom Haškom do siete - 3:0. V 75. min. po presnom centre Diana prekonal brankára hostí Peter Sládek a zvýšil na 4:0. Domáci sa ďalej dostávali do gólových situácií, ale jednu z nich využil až v 90. min. striedajuci Ľubomír Ulrich, keď predtým vyrazil brankár Haško strelu Kosíka - 5:0. Domáci vysoké víťazstvo neočakávali, ale keby boli premenili ďalšie šance najme v druhom polčase, mohlo byť ešte vyššie. Hostia boli v prvom polčase vcelku vyrovnaným mužstvom, ale s pribúdajúcim skóre sa ich aktivita postupne strácala. (Milan Vrána)

Góly: 36. Dian, 46. Šarudi, 61. Kosík, 75. Sládek, 90. Ulrich.

Pred 380 divákmi R Chudá. ŽK 1:2 (Kumančík – Benko, Horúcka).

Myjava: Solnička - Kumančík, Dirnbach, Šarudi (87. Zverec), Kosík, Dian (75. Ulrich), Černáček, Kitta (72. Jančovič), Juhász, Sládek, L. Bruško, tréner L. Hudec.

Moravany: Haško - Švestka, Benko, Piovarči, Varga, L. Kirka (52. Mitošinka), Horucka, Puna, Gligič, Olej (67. Rossi), Gábor.

Ďalšie výsledky: Nové Mesto - Pezinok 2:2, Slovan B - Šamorín 4:2, Vráble - Trnava B 2:1, Rača - FC Nitra B 1:3, Jas. Bohunice - Nové Zámky 4:0, Bernolákovo - Nemšová 0:3, Vrbové - Topoľčany nehrali.

Vynikajúci Peter Solnička

Brankár Spartaka Myjava Peter Solnička ťahal peknú šnúru bez inkasovaného gólu.

V jesennej časti inkasoval naposledy v 9. kole v derby s Novým Mestom, keď ho v 78. min. prekonal Šebek gólom na 2:1. Nasledovalo šesť zápasov bez gólu (Rača, Pezinok, Šamorín, Trnava B, Nové Zámky a Topoľčany). Jeho séria sa tak natiahla na úctyhodných 552 minút.

Peter Solnička, brankár Spartaka Myjava.

K nim pridal na jar už len jedenásť, keď ho v Nemšovej prekonal Fabuš z pokutového kopu. Jeho séria sa tak zastavila na čísle 563 minút. V ďalšom priebehu však už Peter gól nepustil a prispel k víťazstvu Myjavy 2:1 výborným výkonom. "Zamiesil" si tak k ďalšej sérii. K 79 minútam v Nemšovej pridal s Moravanmi ďalších 90 a tak jeho nová séria je už na čísle 169 minút. Bude mať aspoň tak dlhé rvanie ako tá predchádzajúca, alebo skončí skôr ?

V každom prípade päť inkasovaných gólov v priebehu tohoto ročníka hovorí jasnou rečou o kvalite obrany Spartaka Myjava i jeho brankára.