Vedúca dvojica nebodovala, Oreské i Jablonica sa na ňu dotiahli

Ako prvé vstúpili do majstrovským súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica najvyššie súťaže Majstrovstiev oblasti dospelých i dorastu.

V 16. (prvom jarnom) kole pripravili najväčšie prekvapenie Pop. Močidlany, ktoré vyhrali na ihrisku Sekúl. Z vedúcej dvojice (Radošovce, Koválov) nezískalo ani jedno mužstvo ani bod. Celkovo boli mužstvá hostí úspešné, keď si odviezli desať bodov za tri víťazstvá a jednu remízu.

V kategórii dorastu sa rysuje súboj o postup medzi Brodským a Petrovou Vsou. Obaja vysoko vyhrali, Petrova Ves navyše vonku. Pred tretími Kopčanmi majú spoločne päťbodový náskok.

Majstrovstvá oblasti dospelí

Lakš. Nová Ves - Dubovce 3:4 (1:4)

Góly: Hubek 2 ( 1 z 11), Haramija - Madák, Sprušanský, Huťťa, Martin Mikula.

Domáci hráč nezachytili v tomto stretnutí úvod a už v 9. minúte prehrávali 0:3. Dva góly dostali po zahrávaní rohových kopov, pri ktorých brankár domácich nepôsobil najistejším dojmom a domácich nepodržal. Hostia ešte v prvom polčase zvýšili na 0:4, domácim sa do skončenia prvého polčasu podarilo znížiť. V druhom polčase sa hra odvíjala v réžii domácich hráčov, ktorí aj napokon znížili na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. R Holenka. (Stano Chvál)

Sekule – Pop. Močidlany 1:4 (1:2)

Góly: Švec – Foriška 2, Krchňavý, Hološka (11)

V tomto stretnutí obidve mužstvá zápasili nielen so silným vetrom, ale aj veľmi neobjektívnym rozhodovaním rozhodcu Daniela. Domáci sa ujali vedenia v 20. minúte gólom Šveca. Hostia vyrovnali z pokutového kopu za ruku domáceho hráča. Pred koncom prvého polčasu domáca obrana vyrobila hrúbku a Foriška poslal do šatne hostí s jednogólovým náskokom. V druhom polčase pridali hostia ešte dva góly a o výsledku bolo rozhodnuté. R Daniel. (Jozef Kunštek)

Dva góly Michala Forišku boli základom prekvapivého výsledku v Sekuliach. (Foto: Jozef Komorný)

Cerová – Hlboké 1:1 (0:0)

Góly: Malý - Hradský.

V prvom polčase mali prevahu domáci hráči, no ponúknuté šance nedokázali premeniť. Hostia sa ujali vedenia v druhom polčase po chybe domácej obrany gólom Luboša Hradského. Domáci potom pritlačili hostí k ich bráne, ale z veľkého tlaku sa im napokon podarilo iba vyrovnať Stanom Malým. Stretnutie sa hralo na veľmi hrbolatom teréne za stáleho silného vetra, ktorý robil problémy obidvom mužstvám. R Lapoš. (Ľuboš Pavlík)

Smolinské - Rybky 1:0 (1:0)

Gól: Flajžík.

Do tohto stretnutia nastúpili domáci hráči bez piatich hráčov základnej zostavy s veľmi omladeným kádrom. Stretnutie sa hralo na veľmi nekvalitnom teréne. Treba pochváliť domácich mladíkov za obetavý výkon, ktorí v tomto stretntuí víťazstvo doslova vydreli. R Otočka. (Jozef Došek)

Mokrý Háj - Stráže 4:1 (3:1)

Góly: Polach, Jurčík, Sušienka, Šefčík (11) - René Daniel.

Domáci začali stretnutie tlakom a v 14 minúte po centri Reháka a následnej dorážke Polacha sa ujali vedenia 1:0. V 35. minúte podnikli domáci rýchly útok po ľavej strane, Rapant zacentroval loptu do 16-ky a Rapant strelou k tyčke zvýšil na 2:0. V 40. minúte po zlom odkope hosťujúceho brankára zvýšil na 3:0 Sušienka. Ešte do prestávky hostia znížili najlepším hráčom hostí Reném Danielom. V druhom polčase domáci zvýšili v 55. minúte po faule na Reháka z pokutového kopu Šefčíkom. Domáci mali potom ešte ďalšie vyložené šance, ale Polacha a strelu Kolštroma vychytal brankár hostí Hladký. Tak isto mali šance aj hostia, ale René Daniel stroskotal na domácom brankárovi Jankovičovi a hlavička Konečného skončila tesne nad domácou bránou. Domáci si víťazstvo plne zaslúžili. R Thao. (Peter Pobuda)

Š. Humence - Oreské 0:2 (0:0)

Góly: Bederka, Starych.

Stretnutie v Šajdíkových Humencoch malo slušnú úroveň. Hralo sa na dobrom teréne, za stáleho veľmi silného vetra. Šťastnejší hostia napokon doviedli stretnutie do víťazného konca. R Petráš. (Anton Šimek)

Jablonica - Radošovce 1:0 (1:0)

Gól: Ivan Harasník.

Priemerné stretnutie, ktoré ovplyvnil silný vietor a veľmi nekvalitný terén. Jediný gól vsietil v 20. minúte strelou Ivan Harasník. Šance mali obidve mužstvá, ale ich nedokázali premeniť a nakoniec ostali tri body v Jablonici. R Martinovský st. (Vlado Ďuriš)

Brodské - Koválov 2:1 (1:0)

Góly: Huliman, Vašek - Martin Tokoš.

Za veteného počasia sa ujali vedenia domáci kurióznym gólom, keď lopta nakopnutá na z polovice ihriska napokon skončila na prekvapenie všetkých v bráne hostí. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať, ale domáci Vašekom otočili výsledok na svoju stranu. Inak malo stretnutie dosť nervózny priebeh, ale napokon domáci víťazstvo uhájili. R Miro Mlčúch. (Šimon)

Majstrovstvá oblasti dorast

16. kolo: Cerová - Petr. Ves 3:6 (1:4), Závadský 2, Herceg - Žifčák 2, Chudý, Pospíšil, Macek, Vépy, Kopčany - Unín 5:1, Vach, Vlk, Kmeťo, Vašíček, Ivan - Rešetka, Š. Humence - Oreské 4:1 (1:1), g. d. Václavek 2, Tóth (11), Pretóry, Sekule - Bor. Sv. Jur 1:1, Jablonica - Bor. Mikuláš 4:2 (0:1), Kubisa a Pitorák 2 - M. Nesnadný, Černý, Brodské - Koválov 6:0 (4:0), voľno - Mokrý Háj, Trnovec.

1. Brodské 14 10 1 3 64:19 31

2. Petr. Ves 14 9 4 1 50:17 31

3. Kopčany 14 8 2 4 44:19 26

4. Mokrý Háj 13 8 1 4 33:36 25

5. Oreské 14 7 3 4 40:20 24

6. Koválov 14 7 3 4 35:23 24

7. Cerová 14 7 1 6 39:43 22

8. B. Mikuláš 14 7 1 6 31:42 22