Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Najvyššie víťazstvo sezóny na súperových ihriskách dosiahla Senica

Futbalisti Senice prišli pod Zobor ako sebavedomé mužstvo, ktoré pred kamerami TV DIGI sport svoje ambície naznačovalo od samého začiatku.

Mladý reprezentant Róbert Pillár si uhral svoje. V obrane bezchybný, svoj výkon vyšperkoval aj gólom.Mladý reprezentant Róbert Pillár si uhral svoje. V obrane bezchybný, svoj výkon vyšperkoval aj gólom. (Zdroj: SITA)

FC Nitra - FK Senica 0:5 (0:4)

Góly:2. Piroska,, 21. Pillár, 33. Smetana, 43. Piroska, 72. (11) Piroska.

Pred 960 divákmi rozhodovali Vlk - Košecký, Rendko.

ŽK 2:3 (45. Tóth, 72. Kolmokov - 19. Pillár, 50. Ďurica, 55. Strnad).

Nitra: Chudý - Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Áč - Král (55. Šimončič) - Kolár, Rák, Hodúr, Schulmeister (55. Sloboda) - Mikuš (79. Glenda).

Senica: Bolek - Gorosito, Gajdošík, Pillár, Lukšík - Diviš, Strnad, Kóňa, Piroska, M. Ďurica (89. Gajdoš) - Smetana (90.+ Hošek), tréner Stanislav Griga.

Už v 2. minúte po peknej akcii prihral Strnad Divišovi, ten zbehol a po jeho centri bol pred bránou Chudého úplne voľký Juraj Piroska, pre ktorého nebol problém poslať loptu do siete - 0:1. V 7. min. založil protiútok Ďurica, po ktorom mohol zvýšiť Smetana, ktorému v poslednej chvíli zabránil v skórovaní Kaspřák. Prvý strelecký pokus Nitry z kopačky Hodúra bol v 11. min. veľmi nepresný. Snaha Seničanov o ďalšie góly priniesla len dva rohové kopy. Domáci boli na dostrel Boleka iba po štandartkách, v medzihre narážali na výborne organizovanú obranu Záhorákov. V 19. min. po faule Pillára (videl ŽK) zahrával tr. kop Rák. S jeho nebezpečnou strelou si Bolek poradil, rovnako aj s dorážkou Mikuša. V 21. min. prišiel druhý úder Senice, keď po trestnom kope Ďuricu lopta prepadla až k voľnému Róbertovi Pillárovi, ktorý poľahky zvýšil na 0:2. V 25. min. nebezpečne pálil Tomáš Kóňa, Nitran v drese Senice, netrafil však bránu. V 32. min. po ďalšom rýchlom protiútoku mohol zvýšiť Ondřej Smetana. Vyšlo mu to až o minútu, keď strieľaný prízemný center Lukšíka posla do prázdnej brány - 0:3. Hostia majú jasne navrch, lepší boli vo všetkých zápasových ukazovateľoch. V závere polčasu boli šance na obidvoch stranách. Chudý len očami vytlačil Piroskovu strelu zdiaľky, neuspel ani Mikuš pred Bolekom, no v 43. min. centroval opäť Lukšík a Juraj Piroska v páde zvýšil na polčasových 0:4.

Juraj Piroska má v jarne časti formu ako hrom.

Po prestávke zvýšila Nitra aktivitu v márnej snahe so zápasom ešte niečo urobiť. V 50. min. sa domácich uľútostilo rozhodcovi Vlkovi a zákrok na Pirosku neposúdil ako penaltu, rovnako aj neskôr na Smetanu. V 58. min. bol v šanci Lukšík, jeho strelecký pokus bol však nepresný. V 65. min. ho napodobnil aj domáci Sloboda. V 72. min. zákrok Kolmokova na Juraja Pirosku bol z troch „penaltových“ najmenej penaltový, no tentoraz sa pískalo a sám faulovaný bez problémov prekonal z bieleho bodu Chudého a zavŕšil svoj hetrik - 0:5. Keď v záverečnej snahe neuspel dvakrát v zakončení Rák, ozýval sa piskot a pokriky divákov na adresu domácich hráčov. V závre mal šancu aj striedajúci Hošek a v nadstavenom čase ešte mohol Piroska pridal aj svoj štvrý gól, Chudý s námahou zachránil. Senica deklasovala Nitru na jej vysoko nielen vysokým gólovým rozdielom, ale aj po hernej stránke.

Ivan Vrabec, tréner Nitry
- Predstavoval som si tento zápas inak. Gól z druhej minúty nás zlomil. Nevedeli sme sa z toho spamätať a inkasovali sme znova. Súper vyhral zaslúžene. Dnes sme dostali silné K. O. ale verím, že sa z toho dostaneme.

Stano Griga, tréner Senice
- Musím vyjadriť spokojnosť so ziskom troch bodov a konečným výsledkom. Boli sme dnes nebezpeční, naše akcie hrozili gólmi. Po tom druhom vnitrianskej sieti opadla z hráčov nervozita a chlapci si zápas užili.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?