Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

V sérii HK 36 Skalica - Poprad padá veľmi málo gólov

Po nešťastnej prehre v treťom zápase museli Záhoráci v tom nasledujúcom naplno zabodovať, ak nechceli, aby piaty zápas v Poprade mohol byť posledný.

Po nešťastnej prehre v treťom zápase (1:2) museli Záhoráci v tom nasledujúcom naplno zabodovať, ak nechceli, aby piaty zápas v Poprade mohol byť posledný.

Po bezgólovom stave po základnom čase sa rozhodlo v predĺžení a tak už teraz je isté, že sa táto séria v Skalici ešte hrať bude.

HK 36 Skalica - HK Poprad 1:0 po predĺžení

Popradčania napĺňali od začiatku úlohu mierneho favorita, keď boli aktívnejší smerom dopredu. Rýchly gól Kloudu prišiel po odpískaní faulu, čiže hostia sa tešili predčasne. V 3. min. mal ideálnu možnosť otvoriť skóre švédsky legionár Lundberg. V oslabení po chybe skalickej ofenzívy v prečíslení dvoch na jedného len prestrelil skalickú bránku. V 8. min. sa dostala k šanciam dvojica hostí Klouda a Kopecký, ale ani jeden z nich gólovo nezakončil. V 15. min. nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov Skaličan Jarolín, o tri minúty neskôr skončila jedovka hosťujúceho Lapšanského iba na Lakosilovi.

V prostrednej časti hry spálil v 34. min. veľkú šancu domáci Holovič, ktorý sám pred Lipovským síce predviedol efektnú sťahovačku, ale netrafil poloodkrytú bránku. O dve minúty neskôr poskakoval puk po neprehľadnej situácii Lipovskému medzi betónmi, ten si to hodnú chvíľu nevšimol, ale R. Školiak ani T. Mikúš z toho nič nevyťažili.

V úvode tretej tretiny sa hralo v rýchlom tempe so šancami na oboch stranách. V 43. min. domáci útočník Obdržálek ukážkovo predviedol, ako sa zahadzaujú čisté šance. Po prihrávke spoza bránky úplne voľný nezakončil proti brankárovi Lipovskému, ktorý v tej chvíli držal v ruke iba hokejku vypožičanú od svojho obrancu. Skalica pokračovala v odvážnejšom ofenzívnom prejave, Jurík však Lipovského neprekvapil. Na druhej strane po Škovirovej strele Lapšanský nedorazil puk za Lakosilov chrbát. Sedem minút pred koncom Skaličania znova pritlačili, no Mikúšov bekhend skončil na pozornom Lipovskom. V riadnom hracom čase gól nepadol, preto nasledovalo predĺženie. V ňom sa rozhodujúci skalický gól zrodil v 64. min. po chybe popradskej obrany. Šťastným strelcom bekhendom bol Rastislav Konečný.

Peter Oremus, tréner Skalice

- Zápasy s Popradom majú veľmi vysokú úroveň. Naša hra spĺňala vysoké kritéria, najmä smerom dozadu no nielen dnes, ale v každom zápase série. Určite sa v nej ešte pobijeme o ďalšie víťazstvo. Moji zverenci dokázali plniť všetky naše pokyny v každom zo štyroch zápasov. Sila Popradu je veľká, odcestujeme tam skromne na ďalšie stretnutie, no chceme sa tam pobiť o ďalšie víťazstvo. Dnes za nami stálo úžasné publikum, ktoré hokeju rozumie a má ho rado. Ja krásne hrať pred takýmito divákmi.

Ján Jaško, tréner Popradu

- Prišli sme do Skalice s úmyslom vyhrať tu jeden z dvoch zápasov, čo sme splnili, no aj dnes sme boli k triumfu veľmi blízko. Rozhodla jedna chyba našej obrany. Dnes boli najlepšími hráčmi na oboch stranách určite brankári. Stretnutie stálo oba tímy veľa fyzických síl, no máme štyri vyrovnané päťky. Teraz potrebujeme zregenerovať a čo najlepšie sa pripraviť na nasledujúci domáci zápas.

Stav série 2:2.

Gól: 64. Konečný.

Pred 2787 divákmi rozhodovali D. Konc, Jonák - Jankovič, M. Novák. Vylúčení 1:2 na 2 min. Presilovky i oslabenia 0:0.

Skalica: Lakosil - M. Školiak, Škadra, Kloz, Jankovič, Kumstát, Gula, Jaborník - R. Školiak, Mikúš, Višňovský - Obdržálek, Jarolín, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - Jurík, Lantoš, Mikušovič.

Poprad: Lipovský - Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, Kasík, J. Brejčák - Wanvig, Lundberg, Škovira - Kroták, Mlynarovič, Lapšanský - Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, Svitana.