Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Záhoráci svoj štvrťfinálový cieľ pod Tatrami splnili

Záhoráci cestovali pod Tatry s jasným cieľom vyhrať aspoň jedno z prvých dvoch stretnutí play off.

Podarilo sa im to už v tom prvom, takže Poprad vstúpil do druhého zápasu s jasným cieľom zvíťaziť a vyrovnať stav v sérii na 1:1.

Poprad - HK 36 Skalica 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Od úvodu mal Lakosil plné ruky práce, no znovu to boli hostia, ktorým sa podarilo ako prvým skórovať. Gula prenikol cez nepozorne brániacich Popradčanov, až pred Lipovského po zákroku Jasečka naň arbitri nariadili trestné strieľanie, ktoré sám faulovaný hráč rutinérskym blafákom premenil - 0:1. Popradčania sa na rozdiel od prvého stretnutia zo šoku spamätali a za 63 sekúnd bolo vyrovnané, keď sa na konci biliardovej akcie ocitol extraligový matador Juaj Kledrowetz - 1:1. Domáci naklonili misky váh ešte v prvom dejstve na svoju stranu po šťastnom góle Wanviga, keď Lakosilovi puk prepadol pomedzi betóny.

Obranca Peter Gula rutinérsky prekonáva z trestného strieľania Lipovského a Skalica sa ujala vedenia aj v druhom zápase.

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. Za hostí mohol dvakrát vyrovnať aktívny Kutálek, z domácich šancí možno vyzdvihnúť príležitosti Lapšanského, či Kuľhu. V 36. min. inkasoval menší trest domáci brankár Lipovský, následnú početnú výhodu však Záhoráci nepretavili do gólu. V závere druhej časti mal niekoľko príležitostí Kuľha, no Lakosil sa zaskvel a vďaka akrobatickým manévrom držal Skalicu nad vodou.

Hneď po skončení presilovky na začiatku tretej tretiny mohli hostia vyrovnať, no Lipovský betónom zachytil koncovku René Školiaka. Domáci boli nedisciplinovaní, naďalej faulovali a ponúkali súperovi možnosti vyrovnať. Postupne hostia stavili všetko na jednu kartu, otvorili obranu a ponúkli Popradčanom niekoľko možností, z ktorej najväčšiu v 54. min. nevyužil Lundberg. V závere to vyzeralo ako z kopiráku štvrtkového stretnutia, iba v obrátenom garde - tentokrát obranné hradby márne dobíjali Skaličania. Poprad napokon ustál aj záverečný tlak hostí, radoval sa z prvého víťazstva v sérii a vyrovnali jej stav na 1:1.

Ján Jaško, tréner Popradu

Po štvrtkovej prehre to bol pre nás veľmi ťažký zápas. Hráči sami cítili, že musia podať zodpovednejší a koncentrovanejší výkon. Úvod nám síce nevyšiel, ale naša sila prišla s vyrovnávajúcim gólom. V druhej tretine sme mohli zápas rozhodnúť, keď sme si vypracovali niekoľko vyložených šancí. Nervozita však hráčom zväzovala ruky. Dúfam, že v pondelok a v utorok uvidíme iný Poprad.

Peter Oremus, tréner Skalice

V prvej tretine sme chceli byť viac aktívni, ako sme boli a nakoniec práve táto časť rozhodla. Mňa teší, že z dvoch zápasov v Poprade sme dostali len dva góly a sila v mužstve je enormná. Ideme domov, odpočinieme si a zodpovedne sa pripravíme hlavne na pondelok, keďže tretí zápas bude v tejto sérii kľúčový.

Stav série 1:1

Góly: 10. Kledrowetz, 16. Wanvig - 9. Gula (tr. str.)

Pred 2787 divákmi rozhodovali Jonák, Lauff - Korba, Kalina. Vylúčení 5:7 na 2 min., R. Školiak (SK) 10 minút OT. Presilovky i oslabenia 0:0.

Poprad: Lipovský - Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, J. Brejčák, Kasík - Wanvig, Lundberg, Škovira - Kroták, Mlynarovič, Lapšanský - Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, Svitana.

Skalica: Lakosil - Gründling, Gróf, Kloz, Jankovič, Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak - Školiak, Mikúš, Višňovský - Obdržálek, Jarolín, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - Jurík, Lantoš, Mikušovič.