Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Basketbalisti Holíča počas víkendu so striedavými výsledkami

Počas víkendu sa basketbalisti Holíča po prvýkrát predstavili v nadstavbovej časti na domácej palubovke.

Zo zápasu Holíč - Prešov.Zo zápasu Holíč - Prešov.(Zdroj: MARIÁN SAMSON)

V stretnutí mužstiev, ktoré ešte v tejto fáze nepoznali radosť z víťazstva, zdolali trojciferne Prešov a pripísali si do tabuľky prvé víťazstvo. V druhom stretnutí podľahli najtesnejšie Lučencu, ktorý tak zopakoval svoj kúsok zo soboty, keď rovnako o dva body vyhral v Trenčíne.

MŠK Holíč - Prešov 110:84 (67:42)

Holíč: Jaborník 15, Holeček 5, Došek 13, Chrenka 6, Hanusek 25 (Rypák, Zajároš 6, Kubinec, Snopko38, Králik 2, Rýdzi, Ďurišin).

Štvrtiny 24:20, 43:22, 24:14, 19:28, fauly 28:21, TH 22/15 - 29/19, trojky 14:5. Rozhodovali Lamoš a Hudec.

Basketbalisti MŠK Holíč v nadstavbovej časti prvej ligy sa prvýkrát predstavili na domácej palubovke, keď ich súperom bol Prešova. Domáci nastúpili posilnený o bývalého extraligistu Pezinka Dušana Snopka, čo bolo na palubovke znateľne cítiť. Prešov sa predstavil ako zdatný súper s dobrým pohybom a presnou streľbou, no domáci prevyšovali súpera najmä streľbou spoza trojbodového oblúka, keď zaznamenali až 14 úspešných trojbodových pokusov. Holíč mal aj výškovú prevahu pod oboma košmi, čo sa prejavilo aj na polčasovom skóre 67:42.

Po prestávke náskok Holíča narástol až na štyridsať bodovým rozdiel. Po vyfaulovaní sa domáceho pivota Došeka a zranení Hanuseka, pre ktorých zápas predčasne skonči, stratili domáci výškovú prevahu, čo Prešovčania v záverečnej štvrtine dokonale využili na skorigovanie bodového rozdielu na 110:84 pre Záhorákov.

Ďalšie výsledky: Trenčín - Lučenec 72:74, Žiar n/Hr. - Karlovka 90:71, Zvolen - Inter B 81:74.

MŠ Holíč - Lučenec 62:64 (25:36)

Holíč: Jaborník 12, Holeček, Došek 3, Chrenka, Hanusek 19 (Snopko 23, Rýdzi 5).

V nedeľnom stretnutí privítal Holíč súpera z Lučenca. Úvod stretnutia sa vyznačoval dôkladnou obranou na oboch stranách a tak po prvej štvrtine svietilo na ukazovateli skóre stav 11:12 pre hostí. V druhej štvrtine pokračovala hra v duchu tej úvodnej a skóre sa menilo len pomaly na oboch stranách, no v závere prvého polčasu hostia pritvrdili v obrane, čo im prinieslo jedenásťbodový náskok pred druhým polčasom.

Po prestávke domáci basketbalisti zrýchlili hru, začalo sa im dariť aj strelecky, čoho výsledkom bolo jednobodové vedenie 49:48 pred záverečnou štvrtinou. V ňom domáci neustále viedli až do stavu 62:60. Lučenec nielen vyrovnal, ale osem sekúnd pred koncom premenením dvoch trestných hodov sa ujal vedenia 64:62. A keďže rozhodcovia ,,nevideli“ faul pri trojbodovom pokuse Snopka v samom závere stretnutia, boli premenené trestné hody zároveň aj víťazné.

Ďalšie výsledky: Trenčín - Prešov 72:59, Žiar n/Hr. - Inter B 90:55, Zvolen - Karlovka 107:70.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  2. Štefánka by Pulitzer
  3. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  4. Konferencia - EU support for research
  5. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  6. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Počas dňa sprievodcov ukáže gotické a barokové mesto

Gotická Trnava povedie aj na historickú radnicu a mestské hradby po karner a Baziliku sv. Mikuláša.

Mesto Trnava na ilustrovanej kresbe.

Skalica: Spor mesta a zástupcu má rozsudok

Viceprimátor sa necíti byť víťazom, lebo sa nič nevyriešilo. Proces by mal pokračovať aj naďalej.

Spor mesta a viceprimátora vo veci tzv. "verejnej dávky" má rozsudok.

Záujem bol obrovský. Do komisií vybrali iba polovicu prihlásených

Zo záujemcov bola na pracovnom stretnutí predsedov komisií, zástupcov poslaneckých klubov a nezávislých poslancov vybraná zhruba polovica.