Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Výhra a remíza futbalistov Senice v prvých prípravných zápasoch

V stredu 19. januára odohrali corgoňligoví futbalisti FK Senica prvé dva tohtoročné prípravné zápasy.

Jeden z gólov za FK Senica dal aj Kaká. Kto by hľadal podobu s hráčom Realu Kaká, možno by aj našiel.Jeden z gólov za FK Senica dal aj Kaká. Kto by hľadal podobu s hráčom Realu Kaká, možno by aj našiel. (Zdroj: fksenica.sk)

Jedno mužstvo vedené Stanislavom Grigom a Milanom Skokanom hralo v Uherskom Hradišti s rezervou 1. FC Slovácko. Stretnutie skončilo remízou 3:3. Druhé mužstvo pod vedením Libora Fašianga a Miroslava Mentela vyhralo v Nitre s tamojším B - mužstvom 5:1.

FC Nitra B - FK Senica 1:5 (1:2)

Góly: 4. Bakule - 15. a 74. Piroska, 44. Pillár, 79. Kaká, 84. Smetana.

FK Senica: Bolek (46. Kamesch) - Petrán, Pillár, Komárek, Lukšík - Gejdoš, Kaká - Navarrete, Piroska (80. Hubek), Bolinha - Smetana.

Úvodná polhodina stretnutia priniesla množstvo zaujímavých príležitostí na oboch stranách. Hral sa obojstranne živý futbal. Už v 3. min. rozohral Piroska roh, po ktorom krížna strela Kaká letela nad bránu. Hneď z protiútoku Bakule lobom prekonal Boleka a domáci viedli - 1:0. Reakcia Seničanov na seba nenechala dlho čakať. V 8. min. vyslal Gejdoš za obranu Nitry perfektný pas, no nabiehajúci Navarrete bombou trafil iba brankára FC. Gól nepriniesla ani následná dorážka Pirosku. V 15. min. našiel Petrán dobre postaveného Pirosku a ten technickou strelou k žrdi vyrovnal - 1:1. Snaživý výkon podal Navarrete. Dostal sa do viacerých dobrých príležitostí, nitriansku sieť ale nerozvlnil. Azda najbližšie mal ku gólu v 23. min., keď sa hlavou až príliš oprel do perfektného Lukšíkovho centra. Jeho koníček putoval nad bránu. V závere polčasu rozohral Piroska štandardku z rohu ihriska, loptu posadil na Pillárovu hlavu a ten získal Záhorákom vedenie na 1:2.

Juraj Piroska dal dva góly a na ďalšie dva prihral.

Po zmene strán tempo mierne ustalo. Napriek tomu bolo vidno viacero zaujímavých momentov. V 63. min. zakombinovali pred pokutovým územím súpera Kaká so Smetanom, loptu ponúkli Navarretemu, ale ten z uhla netrafil bránku. V 74. min. sa Piroska odvážne pustil do 16 - ky domácich a perfektne zakončil - 1:3. V pohode hrajúci Piroska vyslal v 79. min. ďalší z presných centrov, tentoraz našiel nekrytého Kaká, ktorý zvýšil už na 1:4. Piroska dal v zápase dva góly a na rovnaký počet prihral. Gólovú bodku za stretnutím dal v 84. min. Smetana po prihrávke Bolinhu.

1.FC Slovácko B - FK Senica 3:3 (2:1)

Góly za Senicu: 2. Diviš, 60. Vilkovský, 87. Gajdošík.

FK Senica: Fišan - Gorosito, Križko, Gajdošík, Sedlák - Wijlaars - Diviš, Kóňa (73. Kučera), Ďurica, Vilkovský - Hošek.

Hosťom vyšiel výborne úvod zápasu. Už v 2. min. Vilkovský pekne vysunul Diviša a ten strelou k pravej žrdi otvoril skóre - 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať v 17. min. - 1:1. O sedem minút mohli hostia opäť vyhrávať, no po Ďuricovom rohu zastavila hlavičku Diviša brvno domácej brány. V 32. min. zakončili domáci rýchly protiútok gólom a bolo 2:1.

Tomáš Kóňa nepremenil so Slováckom penaltu.

Po prestávke prevzali iniciatívu hostia. V 49. min. nevyužil šancu na vyrovnanie Kóňa, keď nepremenil pokutový kop. Jeho strela išla nad bránu. V 60. min. sa po centri Ďuricu presadil pri zadnej žrdi dorastenec Vilkovský a vyrovnal na 2:2. Ten istý hráč mohol v 67. min. streliť aj svoj druhý gól, no jeho strelu zastavila pravá žrď. V 71. min. mali výhodu penalty aj domáci a po úspešnej realizácii vyhrávali 3:2. O dve minúty neskôr sa po strele domáceho hráča triasla ľavá žrď Fišanovej brány. Na konečných 3:3 vyrovnal po Divišovom rohovom kope hlavou Gajdošík.

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

M. Krajčí: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov

Takýmto spôsobom chce znížiť šírenie nového koronavírusu o 50 percent.

Testovanie na nový koronavírus.

Rada partnerstva schválila strategický rámec rozvoja regiónu

Ide o kľúčový dokument, ktorým sa pripravuje župa na čerpanie eurofondov.

Trnavský samosprávny kraj

Divadlo Jána Palárika vstúpilo do siete európskych divadiel

Vedenie očakáva, že spolupráca so špičkovými divadlami obohatí tvorbu o množstvo inšpirácií.