Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Cenné tri body hokejistov Senice za víťazstvo na Považí

Cenné tri body vydolovali hokejisti Dukly Senica v utorňajšom 38. kole 1. ligy v Považskej Bystrici a poskočili v tabuľke už na 6. miesto.

Vedúce trio nezaváhalo a bodovalo naplno. Posledné Brezno však statočne odolávalo lídrovi z Piešťan a napriek rýchlo inkasovanému gólu už v 2. minúte dlho držalo nádej na zisk bodu. Prešovčanom sa zasa podarilo zdramatizovať zápas v Spišskej Novej Vsi, ale domáci favorit i tak vyhral. Strelecky sa na ľade v Topoľčanoch zaskvel v drese Detve Igor Majeský, ktorý svojimi štyrmi gólmi prakticky sám rozhodol o víťazstve hostí. Zvyšný gól pridal Seničan v drese Detvy Juraj Rehuš. Šláger v Michalovciach sledovalo úctyhodných 2500 divákov, ktorých však schladila štvorgólová sprcha Trebišovčanov za prvých 18 minút.

Pov. Bystrica - Dukla Senica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

V priamom súboji mužstiev o účasť v play off ťahali domáci opäť za kratší koniec. Nepresným a nedôrazným zakončením nedokázali streliť hosťom po celý zápas gól. V každej tretine raz inkasovali a tým si hostia pripísali dôležité body do tabuľky. V 19. min. využili hostia presilovku o dvoch hráčov, keď ich vedúci gól dal obranca Martin Škadra. V druhej tretine zvýšil z ďalšej presilovky, tentoraz o jedného hráča Richard Lelkeš - 0:2. Strelecký účet zápasu podčiarkol v 57. min. Róbert Liščák, tentoraz v hre piatich na piatich. Pri všetkých troch góloch asistoval obranca Vlado Vlk.

Góly: 19. Škadra, 26. Lelkeš, 57. Liščák.

Pred 120 divákmi rozhodovali Goga - Hronský, Kacej. Vylúčení 9:10 na 2 min. Presilovky 0:2, oslabenia 0:0.

Pov. Bystrica: Bratina - Smerčiak, Filo, Sekáč, Demáček, Leško, Lukáč, Volek, Teska - Bubela, Tamaši, Bačík, Koleno, Koleda, Bujdák, Jurík, Hajnik, Zlocha, Stráňovský, Slávik, Lipták

Senica: Pék - Škadra, Šedivý, Liščák, Hanták, Lelkeš - Vlk, Hajas, A. Rajčák, M. Novák, Dubec - Janík, Ondrovič, Goga, L. Draschkowitz, Ch. Draschkowitz - Vrbovský, B. Varga, L. Ružička, Kajba.

Ďalšie výsledky 38. kola: Spiš. N. Ves - Prešov 4:3, L. Mikuláš - Bardejov 7:2, Michalovce - Trebišov 2:5, Trnava - D. Kubín 6:2, Brezno - Piešťany 0:2, Topoľčany - Detva 3:5.

1. Piešťany 35 26 1 2 6 138:61 82

2. L. Mikuláš 36 22 4 3 7 125:83 77

3. Spiš.N.Ves 36 23 3 1 9 138:96 76

4. Bardejov 36 18 2 2 14 118:104 60

5. Detva 35 14 6 2 13 105:97 56

6. Trnava 36 16 3 1 16 109:97 55

7. Senica 36 14 3 4 15 98:128 52

8. Trebišov 36 13 5 2 16 111:97 51