Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Trnavská župná bežecká liga 2010 už pozná svojich víťazov

Súťaž bola vyhlásená Trnavským samosprávnym krajom (TTSK) a občianskym združením beh.sk pod záštitou predsedu TTSK Tibora Mikuša.

Erika Farkašová skončila v Župnej lige druhá.Erika Farkašová skončila v Župnej lige druhá. (Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Slávnostné vyhodnotenie výsledkov ročníka 2010 sa uskutočnilo uplynulý týždeň v trnavskej vinotéke Dobrý pocit. Termín však nebol vhodne zvolený, nakoľko akcia prebiehala v pondelok, keď väčšina ocenených mala pracovné povinnosti. Oceneným prišli zablahoželať aj známe osobnosti, ako Jaroslav Lieskovský, či bývalý futbalista Stanislav Jarábek.

Trvala od 20. februára do 10. októbra a pozostávala z 12 - tich pretekov, z ktorých štyri boli v okrese Trnava (Suchovská 15-ka, Majcichovská 10-ka, Memoriál Františka Daniša v Trstíne), Beh cez Hornoorešanské vŕšky), po dve v okresoch Hlohovec (Jarný beh Bojničkami, Kľačianská desiatka) a Piešťany (Beh oslobodenia Chtelnice, Vrbovská 15 - ka) a po jednom v okresoch Senica (Smrdáky), Skalica (Veľká cena Holíča), Galanta (Beh oslobodenia Galanty) a Dun. Streda (Beh priateľstva v Orech. Potôni).
Súťažilo sa v kategóriach mužov do 40 rokov, nad 40, 50 a 60 rokov, ženy do 35 a nad 35 rokov. Za 1. miesto získal pretekár 11 bodov, za 2. miesto 9 bodov, za 3. miesto 8 bodov a postupne ďalší 7, 6, 5, 4, 3 a 2 body. Všetci ostatní, ktorí preteky dokončili získali 1 bod. Do konečného poradia sa pretekárom započítava 10 najlepších pretekov. Po skončení súťaže budú odmenení pretekári na prvých troch miestach.
V hlavnej kategórii sa v konkurencii 129 bežcov suverénnym víťazom stal Ondrej Puškár zo Slávie Trnava, ktorý vyhral všetkých deväť pretekov, na ktorých štartoval. Do prvej desiatky sa prepracovali štyria bežci zo Skalice. Najvyššie, na 4. mieste sa umiestnil Patrik Portášik, Ľubomír Rehuš mal druhý najvyšší priemer bodov, štartoval však iba v troch pretekoch.
Kategóriu nad 40 rokov vyhral Peter Portášik z AŠK Skalica, ako jediný zástupca Záhoria.

P1010284.JPG

Peter Portášik, víťaz kategórie nad 40 rokov.

V kategórii nad 50 rokov malo Záhorie až dvoch pretekárov na stupni víťazov. Druhý bol Seničan Ján Lukáč, tretí Miro Mikula z Radošoviec.

PC130581.JPG

Ján Lukáč, druhý v kat. nad 50 rokov prijíma gratuláciu Stanislava Jarábka. (Foto: Jozef Komorný)

V kategórii žien do 35 rokov iba zranenie zabránilo Erike Farkašovej radovať sa z celkového prvenstva. Hneď za Farkašovou sa umiestnila Marcela Kocúriková z Jablonica. Svoj jediný štart medzi ženami premenila na víťazstvo mladá Zuzka Vlková (14) z Bor. Sv. Jura.
V kategórii nad 35 rokov vyhrala Zdenka Trulíková z Trnavy. Vysoké ambície mala aj Miriam Pagerková zo Senice, štartovala však iba štyrikrát. Z toho dva preteky vyhrala, raz bola druhá, raz tretia.