Nedeľa, 22. apríl, 2018 | Meniny má Slavomír

Skalická neúspešná séria sa natiahla na rovný poltucet

V nedeľnom 35. kole hrali Záhoráci na ľade majstra z Košíc.

HC Košice - HK 36 Skalica 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)

Prvú príležitosť v stretnutí mal Skaličan Konečný, ale osamotený sa pred Hudáčekom nepresadil. Domáci Haščák a po ňom aj Frolík pohrozili v 5. min. O dve minúty mohol otvoriť účet Lušňák, ale košický brankár jeho úmysel
vystihol. Lakosil potom vyrazil Haščákov pokus zblízka. V 9. min. bol však už bezmocný po tom, ako pri prečíslení dvoch na jedného naservíroval Bartoš Draveckému a ten pohotovo zakončil . Krátko na to mohol vyrovnať Prokop, ktorý bol pred Hudáčekom osamotený, ale neprekonal ho. Devätnásť sekúnd pred prvou prestávkou sa Košičania tešili z druhého gólu, po Bartošovej akcii dorážal Dravecký.

Ten istý hráč sa v 25. min. pokúšal o hetrik, ale neúspešne. V 28. min. musel Hudáček kryť tvrdú strelu Mikušoviča, minútu na to Lakosil len vyrazil Frolíkovu strelu a Haščák upravil na 3:0. Mikušovič potom stroskotal na Hudáčekovi. V 33. min. v presilovke to opäť skúšal aktívny Dravecký. Nepresadil sa, ale na opačnej strane Školiak našiel Višňovského a ten znížil na rozdiel dvoch gólov. V 39. min. nepremenil Miklík samostatný nájazd. V 40.
min. nariadil rozhodca Kubuš trestné strieľanie, ale Hudáčekova lapačka zneškodnila Lušňákov pokus. V poslednej sekunde druhej tretiny po Jenčíkovej prihrávke pridal štvrtý gól Košíc Bartoš.

V polovici tretej tretiny skalická obrana nepokryla Miklíka a ten svoj parádny prienik zakončil pod hornú žŕdku - 5:1. Hostia strelili druhý gól v oslabení, keď Tabačekovi puk preskočil hokejku a Višňovský zakončil nájazd medzi Hudáčekove betóny. V 54. min. pri presilovke po obliehaní hosťujúcej bránky pridal Bartoš šiesty gól. Rozhodca Kubuš nariadil v 56. min. druhé trestné strieľanie, ale aj Jurík si vylámal zuby na Hudáčkovi. V 57. min. zvýšil na 7:2 po peknej sťahovačke Kristek. V poslednej minúte upravil na konečných 8:2 tretím gólom v stretnutí P. Bartoš.

Pavol Zúbek, asistent trénera Košíc

„Sme radi, že prehra v Trenčíne mužstvo dobre namotivovala. Celých šesťdesiat minút sme hrali vo vysokom tempe, vypracovali sme si veľa príležitostí a dokázali sa presadiť v koncovke. Verím, že góly pomôžu nielen mužstvu, ale aj jednotlivcom."

Peter Oremus, tréner Skalice

„Víťazstvo Košíc je úplne zaslúžené. Naši útočníci dnes urobili maximum, ale výkon ani jedného z našich obrancov neznesie kritériá hráča extraligy."

Góly: 9. a 20. Dravecký, 29. Haščák, 40., 54. a 60. Bartoš, 51. Miklík, 57. Kristek - 33. a 52. Višňovský.

Pred 5640 divákmi rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Tornay. Vylúčení 4:5 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 1:1.

Košice: Hudáček - Tabaček, Homer, Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Slimák - Miklík, Kristek, Vorel - Dravecký, Jenčík, Bartoš - Haščák, Frolík, Andrašovský - Chovan, Baláž, Huba.

Skalica: Lakosil - Gründling, M. Školiak, Gula, Kloz, Jankovič, Magušin, K. Grman - Zálešák, R. Školiak, Višňovský - Kutálek, Jarolín, Štepán - Lušňák, Mikušovič, Prokop - Jurík, F. Novák, Konečný.

Ďalšie výsledky 35. kola: Zvolen - Poprad 4:5, Nitra - Martin 3:2, Žilina - Trenčín 3:2 p. p., Slovan - B. Bystica 3:1.

1. Z eura spravil rozprávkovú sumu, šťastný tipér pochádza zo Záhoria 132
  2. Brankár Plach: V Poľsku čakám na svoju šancu, na Senicu mám pekné spomienky 102