Aj bod zo Slovana stačil na striebornú jesennú pozíciu

Po senzačnom víťazstve Záhorákov doma s lídrom tabuľky MŠK Žilina, čakal na hráčov FK Senica v ich rozlúčkovom zápase s jesennou časťou Corgoň ligy sezóny 2010/2011 nemenej atraktívny súper.

Filip Šebo (v strede) sa tentoraz cez dvojicu Strnad (vľavo) a Križko nepresadil.Filip Šebo (v strede) sa tentoraz cez dvojicu Strnad (vľavo) a Križko nepresadil. (Zdroj: SITA)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (0:2)

Góly: 56. Šebo, 73. Saláta - 12. Diviš, 29. Smetana.

Pred 1070 divákmi rozhodovali Vnuk - R. Sluk, Tomčík.

ŽK 2:3 (52. Božič, 67. Dobrotka - 36. Križko, 73. Bolek, 82. Wijlaars).

Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Guédé - Králík (46. Božič), Grendel (79. Kiss), Žofčák - Šebo, Kordič (46. Turčák), tréner Karel Jarolím.

Senica: Bolek - Merzič, Pillár, Križko, Lukšík - Strnad (65. M. Ďurica) - Diviš, Wijlaars, Kóňa - Piroska, Smetana (90. Komárek), tréner Stanislav Griga.

Úvodnú desaťminútovku jedného zo šlágrov záverečného 18. kola jesennej časti poznačil náročný terén. Až v 12. min. prišla prvá súvislejšia akcia a hneď gólová. Piroska peknou uličkou našiel nabiehajúceho Jaroslava Diviša, jeho strieľaný center narobil veľké problémy Putnockému, ktorému lopta prekĺzla až do siete - 0:1. V 20. min. vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana prudkou strelou Šebo, brankár Bolek však bol pripravený. O šesť minút neskôr spoza šestnástky pálil Guédé, ale jeho pokus minul bránku hostí. V 29. min. Senica opäť potvrdila, že v protiútokoch je veľmi nebezpečná. Po centri z pravej strany vypadla Putnockému lopta a Ondřej Smetana ju nemal problém z bezprostrednejblízkosti dokopnúť za bránkovú čiaru - 0:2. V 39. min. mohol Smetana zvýšiť na rozdiel triedy, ale zvnútra pokutového územia trafil len do žrde. Prvé dejstvo uzavrela strela Wijlaarsa v nadstavenom čase, ktorá však letela vedľa.

Ondřej Smetana vyššie ako reprezentant Saláta. Okrem gólu nastrelil ešte aj tyčku. Gól však dal napokon aj Slovanista. (Foto: SITA)

Po zmene strán mal prvú šancu Piroska. Jeho strela z hranice pokutového územia však neohrozila Putnockého. V 51. min. mal plné ruky práce Bolek, pred Guédém však vyboxoval loptu do bezpečia. Domáci sa dočkali vytúženého gólu v 56. min., keď na center Jánošíka vyskočil Filip Šebo a hlavičkou znížil na 1:2. V 58. min. sľubné sólo cez polovicu ihriska zakončil hosťujúci Piroska nepresným centrom. O desať sekúnd neskôr mal príležitosť rýchlonohý Jaroslav Diviš, Putnocký však zneškodnil jeho prízemnú strelu. V 73. min. si na autové vhadzovanie za obranu nabehol Guédé, ale strieľaný center spred bránkovej čiary odkopol na rohový kop Pillár. Po jeho rozohratí najvyššie vyskočil Kornel Saláta a hlavičkou vyrovnal na 2:2. Slovanistom sa bod málil, chceli pridať ďalší gól. Z priameho kopu to skúšal Grendel, ale neuspel. V 82. min. priamy kop Pirosku spod brvna vyškriabal na rohový kop Putnocký. V záverečných minútach sa viac bojovalo ako hralo a žiadne mužstvo si nevypracovalo vyloženú šancu. Stretnutie sa na Pasienkoch skončilo napokon deľbou bodov.

Karel Jarolím, tréner Slovana

- Musím priznať, že Senica dominovala v prvom polčase. Predovšetkým bola produktívna. Rozhodujúcim momentom bola šanca Smetanu. Keby ju za stavu 0:2 premenil, mali by sme to oveľa náročnejšie. V podstate sme si góly však dali sami. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, hráči ukázali veľký charakter a napokon sme mohli aj zvíťaziť.

Stanislav Griga, tréner Senice

- Myslím si, že sme videli zaujímavý, dobrý zápas na ťažkom teréne. My sme dominovali v prvom polčase, viedli sme 2:0 a mohli sme pridať aj tretí gól. Keby Smetana premenil svoju príležitosť, Slovan by sa z toho už asi len ťažko spamätal. Cez polčasovú prestávku domáci tréner výborne prestriedal, druhý polčas bol úplne iný. Pred zápasom by som bral aj remízu, napokon však môžeme byť radi, že sme neprehrali. Domáci mali totiž v závere veľký tlak.

Tomáš Kóňa: "V jeseni sme na horšom teréne ešte nehrali."

V sobotu cestovali na bratislavské Pasienky, kde momentálne hráva ŠK Slovan Bratislava, mnohonásobný majster Československa i Slovenska.
„Zápas so Žilinou nám dodal odvahu a ani do Bratislavy sme necestovali v porazeneckej nálade," spomína na predzápasové ambície špílmacher senického mužstva Tomáš Kóňa a hneď aj pokračoval. „Prehrať sme rozhodne nešli, hovorilo sa o bode a v kútiku duše sme mysleli aj na tri. Zápas sme rozohrali veľmi dobre, škoda len, že za stavu 0:2 sa neujala Smetanova tutovka, ktorú zastavila tyčka Putnockého brány. Byť tak 0:3, to by sa už aj Slovanu hralo horšie."
Po prestávke sa však karta otočila a zápasové opraty prevzal Slovan. „Spočiatku sa ešte ako tak dalo hrať, no postupne sa terén zhoršoval, čo nášmu technickému štýlu vôbec nevyhovovalo. Na horšom teréne sme na jeseň nehrali, ani v B. Bystrici, kde po celý zápas výdatne pršalo. Je škoda, že sme vedenie neudržali, v konečnom dôsledku však druhé miesto po jeseni za 31 bodov je výborné," zakončil hodnotenie zápasu Tomáš Kóňa.

Tomáš Kóňa. (Foto: J. Bazala)

Výsledky 18. kola: Slovan - Senica 2:2, Šebo, Saláta - Diviš, Smetana, Zlaté Moravce - Nitra 1:2, Kuračka - Mikuš, Hodúr, Banská Bystrica - Ružomberok 1:0, A. Hesek, Košice - Prešov 4:0, Milinkovič 3, Matič, Žilina - Trnava 1:1, Oravec - Kone (11), Dunajská Streda - Dubnica 0:0.