Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Presvedčivé víťazstvo Seničaniek na Spojoch, Myjava s majstrom nevyužila mečbal

Najvyššie volejbalové súťaže odohrali počas uplynulého týždňa dve kolá. Ženy Senice vyhrali so Žilinou a darilo sa im aj v Bratislave so Spojmi. Muži Myjavy dvakrát prehrali, s majstrom VKP Bratislava však nevyužili mečbal.

Extraliga žien

10. kolo

Senica - Žilina 3:1 (-17, 23, 5, 23)

Pred 80 divákmi rozhodovali Švára a Patúc. Hralo sa 104 minút.

Senica: Mihálová, Jakubovičová, Kovačovičová, Grohmannová, Podová, Krajčová, libero Keltošová (Pukančíková, Štepániková, Šteffeková, Prokešová), trénerka L. Búzková.

O vývoji stretnutia rozhodovala presnosť nahrávky a kvalita servisu. V prvom sete to zvládali lepšie Žilinčanky, ktoré sa ujali vedenia. Od druhého setu však v týchto činnostiach začali dominovať domáce hráčky a otočili vývoj na svoju stranu. V treťom sete dokonca Žilinčankám pustili iba päť bodov.

Ďalšie výsledky: UKF Nitra - Pezinok 3:2, Spiš. N. Ves - Žiar n/Hr. 3:0, Spoje BA - COP Nitra 2:3.

11. kolo

Spoje Bratislava - VK Senica 0:3 (-15, -14, -15)

Pred 50 divákmi rozhodovali Viktoríni-Lisá a Švára. Hralo sa 55 minút.

Spoje nenašli účinnú zbraň na koncentrovane hrajúcu Senicu, v ktorej drese sa veľmi dobrom svetle predviedla kapitánka Mihálová.

Ďalšie výsledky: Žiar n/Hr. - UKF Nitra 3:0, COP Nitra - Spiš. N. Ves 3:1, Pezinok - Žilina 3:1.

11. kolo

Sp. Myjava - VKP Bratislava 2:3 (-21, -13, 20, 17, -15)

Pred 350 divákmi rozhodovali M. Sarka a Bajči. Hralo sa 125 minút.

Myjava: B. Chudík, Minárik, Makovec, R. Špaček, Dekan, Barbierik, libero Ochodnický (Jurča, Dubovský, Šelleng), tréner J. Petrucha.
Myjavčania síce viedli do polovice prvého setu, ale koncovku nezvládli a hladko prehrali aj druhý set. Od tretieho sa však hra nováčika zlepšila, keď jej hráči dobre bránili na sieti. Vo vyrovnanom tajbrejku plnom zvratov sa tímy striedali vo vedení. Myjava nevyužila pri stave 15:14 mečbal, šťastnejší nakoniec boli Bratislavčania.
Ďalšie výsledky: Trenčín - St. Ľubovňa 3:2, Púchov - Svidník 2:3.

12. kolo

Stará Ľubovňa - Sp. Myjava 3:1 (-23, 21, 23, 18)

Pred 550 divákmi rozhodovali Tiňo a Niklová. Hralo sa 108 minút.

Domáci nezachytili úvod, prehrávali v prvom sete 1:8 a potom hoci sa dotiahli na rozdiel jediného bodu, dovolili súperovi ujať sa vedenia 0:1 na sety. V nasledujúcich troch dejstvách sa hráčom Starej Ľubovne podarilo ubrániť najnebezpečnejšieho volejbalistu Myjavy Barbierika a predovšetkým vďaka tomu sa tešili z triumfu 3:1.

Ďalšie výsledky: Púchov - Prešov 2:3, Svidník - STU BA 3:0, VKP BA - SPU Nitra 3:2.

5. dvojkolo

Malacky - Komárno 3:0 (21, 21, 20) a 3:1 (-16, 21, 20, 21)

Malacky: Šamulka, Weis, Šmahel, Petrovič, Lapin, Rehák, libero Rusňák.

Ambiciózne Komárno pricestovalo do Malaciek aj s najväčšou hviezdou Petrom Šmahelom, ktorý v extraligových hrával 3 roky v drese Strojára. Na opačnej strane siete stál jeho brat Martin a na bratský súboj sa pozerali z hľadiska ich rodičia aj s tretím bratom Mirom. Samotný dvojzápas mal nečakane jednoznačný priebeh okrem momentu, keď domáci nezachytili úvod druhého zápasu a prehrali prvý set. Malacky podali dobrý výkon aj vďaka početnej diváckej kulise, ktorá v Maline vytvorila slušnú športovú atmosféru.

1. VKP BA B 10 9 1 28:10 19
2. Malacky 10 7 3 25:15 17
3. Komárno 10 5 5 20:19 15
4. N. Mesto 10 5 5 16:23 15
5. Bilíkova 10 3 7 15:23 13
6. Komjatice 10 1 9 12:27 11
V nedeľu 21.11. bude zápas Bílikova - Malacky, v sobotu 27.11. Malacky - VKP BA B o 13 a 15 h v ŠH Malina.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Online: Senica zabojuje na umelej tráve v Žiline

Fortunaliga má pred sebou ďalšie kolo a v tabuľke sa pomaly začína rsovať prvá a druhá šestica.