Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Ocenení študenti pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa už po deviatykrát stretli v sobášnej sieni MsÚ v Senici primátor mesta a najlepší študenti zo štyroch stredných senických škôl.

Ocenený Jakub Gabčo s primátorom mesta.Ocenený Jakub Gabčo s primátorom mesta. (Zdroj: DK)

Je smutné, že veľa mladým sa 17. november spája iba s tým, že nemusia ísť do školy. Niektorí z nich aspoň poznajú názov sviatku - Deň boja za slobodu a demokraciu - či už vedia alebo nevedia, o čo vlastne ide. Ale väčšina z nich nevie nič o udalostiach, ktoré sa stali o 50 rokov skorej, než vypukla Nežná revolúcia, kedy už bolo Česko súčasťou nacistického protektorátu. Z dôvodu študentskej demonštrácie proti režimu tu bolo zatknutých a popravených 9 študentov, 1200 odvlečených do koncentračných táborov a všetky vysoké školy boli zo dňa na deň zatvorené. Situáciu spozorovali aj v zahraničí. Dokonca v Londýne, v roku 1941, vyjadrili solidaritu a súcitenie s českými študentmi tým, že 17. november vyhlásili za Medzinárodný deň študentstva.

Skryť Vypnúť reklamu

O tom, že nepôjde o samé formality, nás presvedčil primátor Parízek už v úvodnom príhovore, do ktorého zahrnul svoje osobné zážitky. A rovnako ako aj my za pár rokov budeme spomínať, spomínal aj on s veľkým úsmevom na tvári.

Atmosféra bola viac než slávnostná, veď všetci ocenení ešte nič podobné predtým nezažili a vychutnávali si to do poslednej chvíle. Spolu sedemnásti študenti (štyria z každej SŠ a jeden zo Študentského parlamentu) prebrali z rúk primátora diplom za vynikajúce študijne výsledky a mimoškolskú aktivitu v minulom školskom roku, malý darček a zapísali sa do Pamätnej knihy mesta Senica. A ktorí to teda boli ?

Gymnázium L. Novomeského

Dária Adamovicová
Je študentkou siedmeho ročníka osemročného gymnázia, patrí k vynikajúcim študentom. Aktívne sa zapája do predmetových olympiád. Je napríklad víťazkou krajského kola biologickej olympiády. V celoslovenskom kole získala 6. miesto a Cenu za najlepší environmentálny projekt.

Skryť Vypnúť reklamu

Jakub Gabčo
Už viac rokov po sebe sa zapája do fyzikálnych olympiád. Jeho umiestnenia sa veľmi cenia, nakoľko tieto súťaže patria k najnáročnejším vôbec. Naposledy získal výborné 2. miesto v krajskom kole. Okrem iného sa zapája napríklad do charitatívnych akcií ako dobrovoľník a veľmi úspešne fotografuje.

Ivana Parízková
Je študentkou maturitného ročníka osemročného gymnázia. Patrí k výborným študentom. V minulom školskom roku sa stala víťazkou krajského kola dejepisnej olympiády a v celoslovenskom finále skončila na veľmi peknom 5.mieste.

Jana Turanská
Podobne ako Ivana i ona má pred sebou maturitu a školu reprezentuje na poli dejepisnej olympiády. V krajskom kole olympiády zvíťazila, v celoslovenskom bola šiesta. Úspech oboch dievčat je pre gymnázium priekopnícky, o to viac prispeli k dobrému menu senického gymnázia.

Skryť Vypnúť reklamu

Obchodná akadémia

Barbora Janovicová
Táto štvrtáčka získala v minulom školskom roku na súťaži Matematický klokan krásne 3.miesto. Už druhý rok je jeho šéfredaktorkou študentského časopisu EKO. Spolu s redakčnou radou sa jej podarilo časopis oživiť a dať mu novú podobu.

Michal Príkopa
Maturant, ktorý je celou dušou športovec a úspešný reprezentant školy v basketbale. Trikrát sa stal víťazom okresnej súťaže, raz bol bronzový a raz strieborný v krajskej súťaži v basketbale. Školu úspešne reprezentoval i na župných olympiádach a je aktívnym členom BK Senica.

Šimon Turis
Pravidelne reprezentuje školu na súťažiach Stredoškolskej odbornej činnosti a je účastníkom Modelového európskeho parlamentu 2010 alebo Debatnej súťaže. Na regionálnych majstrovstvách v šachu získal 3.miesto, vyhral okresnú olympiádu v angličtine. Je členom víťazného tímu celoslovenského kola vedomostnej súťaže Mladý Európan.

Júlia Rezbáriková
Zúčastňuje sa olympiády v nemeckom jazyku, Hurbanovho pamätníka a Matematického klokana. Bola jednou z najlepších v súťaži „Čo vieš o EÚ". Vytvorila tiež krátky film o OA do medzinárodného projektu Európska jar 2009. Vystúpila v Debatnej súťaži i ako delegátka regionálneho zasadnutia Modelového európskeho parlamentu.

9999.jpg

Ocenení študenti z Obchodnej akadémie.

Sukromná stredná škola podnikania

Andrea Herdová
Je milá a tvorivá štvrtáčka, aktívne a systematicky pomáha pri organizovaní školských a mimoškolských podujatí, zúčastňuje sa dobročinných akcií a zbierok a dôstojne reprezentuje školu na rôznych typoch prezentácií. Zapája sa do práce v študentskej firme.

9998.jpg

Ocenená Andrea Herdová.

Klaudia Jánošíková
Na škole študuje už tretí rok a úspešne pracuje v študentskej spoločnosti, kde ako prezidentka vedie tým spolupracovníkov a aktívne sa podieľa na úspechu spoločnosti. Zmysel pre poriadok, jasný cieľ a pevná vôľa sú základom jej úspešného napredovania a výborných študijných výsledkov.

Tomáš Ševčík
V škole dosahuje dobré študijne výsledky, zapája sa do činnosti študentskej firmy, zúčastňuje sa olympiád v anglickom jazyku, pomáha organizovať Blšie alebo Valentínske trhy, Mikulášsky deň. Jeho silnými stránkami sú priateľskosť, slušnosť a ochota pomôcť.

Andrej Letrik
Pochádza z Martina, do Senice ho priviedol futbal. Je zodpovedný, samostatný, svojou systematickou prípravou na vyučovanie, aktivitou na hodinách ako aj zodpovedným a spoľahlivým prístupom k tréningom a futbalovým zápasom je jednoznačným príkladom pre ostatných športovcov.

Stredná odborná škola

Romana Hurbanová
Študentka 3. ročníka študijného odboru kozmetička má dobré vyučovacie výsledky a reprezentovala školu na súťaži ENERSOL 2010. Tu predstavila svoje nápady, ako šetriť energiu biomasou. Získala pekné 3.miesto.

Lucia Biháryová
Študentka 3. ročníka študijného odboru kozmetička. Dobre sa učí, aktívne pracuje v študentskej rade školy a reprezentovala školu na súťaži ENERSOL, kde dokonca ktorej zvíťazila.

Miroslav Sedlák
Je druhák, študent študijného odboru kuchár, srdcom aj dušou športovec - futbalista. Okrem reprezentácie školy je i reprezentantom Slovenska do 18 rokov a člen širšieho výberu Futbalového klubu Senica mužstva dospelých Corgoň ligy.

Zuzana Borotová
Športovkyňa, tretiačka v odbore kozmetička. Vo svojom voľnom čase sa venuje hasičskému športu a z nedávnej doby je so svojím družstvom nositeľkou titulu majsterka a vicemajsterka tohto športu.

Študentský parlament

Lýdia Rosová
Študuje na senickom gymnáziu, kde dosahuje výborné výsledky. Je jednou z najaktívnejších členov, vždy ochotná pomôcť a urobiť čo treba. Je samostatná, zodpovedná. Veľmi dobre komunikuje, nemá problém vystúpiť na verejnosti. Má výborný písomný prejav, recituje. Moderovala Svetlonosenie 2009, aktivizovala sa v projekte Tri dni pre hrdinov, je fotografkou ŠP.

Oceňovanie nezostalo len pri študentoch. Veď kde by sme boli, keby sme nad sebou nemali niekoho, kto by nám pomáhal a nútil nás k stále lepším výsledkom? Práve ako poďakovanie jednému dospelákovi, ktorý sa nie len uplynulý rok, ale po celý život stará o nás mladých, dáva nám niečo navyše, vie nás pochopiť a sám je dušou mladý, vznikla Cena senickej mládeže. Nominácie jubilejného piateho ročníka boli nasledovné:
Milan Danihel, tanečný majster, Viera Medňanská, učiteľka OA, Alexandra Kovárová, predsedníčka mládežníckeho združenia HAM Hlboké, Svetozár Štefeček, astronóm a učiteľ Gymnázia Laca Novomeského, Jarmila Drinková, trénerka hasičskej mládeže a Ivona Klimentová, manažerka Europe Direct v Senici.

9996.jpg

Ocenená Jarmila Drinková (po ľavej ruke primátora) spolu s Ivanou Bachurovou a Petrom Siwiecom.

Na stránke mesta Senica hlasovalo celkom 800 ľudí a o tom, že cenu by si zaslúžili všetci, svedčí aj to, že boj na prvých troch miestach bol takmer vyrovnaný. Víťaz však môže byť len jeden a tento rok sa ním stala Jarmila Drinková - samostatná inšpektorka a dlhoročná trénerka hasičskej mládeže v Senici Vo voľnom čase sa venuje veľkému množstvu športov, ale jej najväčšou záľubou je šport hasičský. Tu sa pohybuje už niekoľko desiatok rokov, trénuje v kategórii dorasteniek a žien. Tohto roku družstvo dorasteniek vyhralo okresné kolo previerky pripravenosti, sú minuloročné vicemajsterky Slovenska. Ženy sú dokonca niekoľkonásobné majsterky Slovenska. Za týmto všetkým stojí množstvo náročnej manažérskej práce, veľa tréningov, výchova detí a ďalšie vzdelávanie.

Okrem ocenených podujatie spríjemnili aj ďalšie talenty - speváčka Veronika Sedláčková z OA, čerstvý primán z gymnázia, recitátor Martin Očko a hudobníčky Adriana Milotová a Henrieta Barkóciová zo SSŠP.
Program slávnosti doplnili aj niektorí študenti svojimi diskusnými príspevkami. Jakub Gabčo z gymnázia porozprával o účasti na rôznych charitatívnych zbierkach a Júlia Rezbáriková z obchodky o jednej z mnoha akcií, ktorú škola organizuje - cezhraničný projekt spolupráce „Týden bez hranic".
Deň to bol krásny. Myslím, že pre každého jedného oceneného táto cena veľmi veľa znamená. Znamená, že to čo robíme, si niekto všimol a teda sme v tom asi dobrí. Na druhú stranu je to krásna motivácia - ako neprestať a neustále sa zlepšovať. Pretože nikto z nás nie je tak dobrý, aby nemohol byť ešte lepší.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 2. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 3. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 4. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 5. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 6. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 7. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 8. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 9. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu
 10. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Prečo by sa elektrárne mali zaujímať o ekologické riešenia?
 3. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu
 4. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali
 5. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 6. Orange pokračuje v systematickej podpore digitálneho vzdelávania
 7. Zahlasujte za ďalší klimatický projekt s podporou dm
 8. Vydajte sa po stopách kvalitnej kávy
 9. Orange má najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku i v Európe
 10. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 1. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 7 338
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 7 080
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 263
 4. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 5 261
 5. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 969
 6. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali 4 888
 7. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 4 614
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 301
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 237
 10. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 029

Blogy SME

 1. Roman Vavro: Exkluzívne: O využití 5G sietí ľudskou rečou
 2. Roman Brandšteter: Najväčší exportér ľavicových myšlienok do Česka
 3. Jozef Sitko: AD: "Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fi Pfizer, Johnson a iné" (25.9.))
 4. Elena Antalová: Sú naši politici rozšafní alebo "rozšafní"?
 5. Martin Greguš: GDPR akadémia pre laika - každý deň tento týždeň jeden krok. Dnes: Postup zavádzania a nevyhnutné dokumenty pre súlad s Nariadením GDPR
 6. Věra Tepličková: Zatiaľ môžem písať lebo chválim
 7. Marián Lukáč: Blog č. 38- Kvalita života
 8. Jozef Javurek: Rajecké Teplice
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 517
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 14 292
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 9 755
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 420
 5. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 6 013
 6. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 663
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 965
 8. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju! 4 109
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Pozrieme sa aj na našu hádzanársku reprezentáciu a ak by ste zaspali a prebrali sa na zimnom štadióne v Nitre o pár rokov, s nami sa dozviete aké prekvapenie by na vás čakalo.


1 h

Krajskí policajti vykonali za jeden týždeň viac ako 3700 dychových skúšok.


19 h

Razie súvisia s drogovou trestnou činnosťou.


19 h
Ilustračné foto.

Zaočkovanosť ovplyvňuje počet hospitalizácií.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Razie súvisia s drogovou trestnou činnosťou.


19 h

S takýmto prípadom sa ešte nestretli ani dlhoroční železničiari.


19 h

Žena podľa svojich slov chránila dcéru. Mamičku na mieste ošetrili zdravotníci.


16 h

Veľká časť ľudí sa pohoršuje nad nezodpovednosťou kolobežkárov a ich hazardnou jazdou.


17 h

Blogy SME

 1. Roman Vavro: Exkluzívne: O využití 5G sietí ľudskou rečou
 2. Roman Brandšteter: Najväčší exportér ľavicových myšlienok do Česka
 3. Jozef Sitko: AD: "Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fi Pfizer, Johnson a iné" (25.9.))
 4. Elena Antalová: Sú naši politici rozšafní alebo "rozšafní"?
 5. Martin Greguš: GDPR akadémia pre laika - každý deň tento týždeň jeden krok. Dnes: Postup zavádzania a nevyhnutné dokumenty pre súlad s Nariadením GDPR
 6. Věra Tepličková: Zatiaľ môžem písať lebo chválim
 7. Marián Lukáč: Blog č. 38- Kvalita života
 8. Jozef Javurek: Rajecké Teplice
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 517
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 14 292
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 9 755
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 420
 5. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 6 013
 6. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 663
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 965
 8. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju! 4 109
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu