Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Ocenení študenti pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa už po deviatykrát stretli v sobášnej sieni MsÚ v Senici primátor mesta a najlepší študenti zo štyroch stredných senických škôl.

Ocenený Jakub Gabčo s primátorom mesta.Ocenený Jakub Gabčo s primátorom mesta. (Zdroj: DK)

Je smutné, že veľa mladým sa 17. november spája iba s tým, že nemusia ísť do školy. Niektorí z nich aspoň poznajú názov sviatku - Deň boja za slobodu a demokraciu - či už vedia alebo nevedia, o čo vlastne ide. Ale väčšina z nich nevie nič o udalostiach, ktoré sa stali o 50 rokov skorej, než vypukla Nežná revolúcia, kedy už bolo Česko súčasťou nacistického protektorátu. Z dôvodu študentskej demonštrácie proti režimu tu bolo zatknutých a popravených 9 študentov, 1200 odvlečených do koncentračných táborov a všetky vysoké školy boli zo dňa na deň zatvorené. Situáciu spozorovali aj v zahraničí. Dokonca v Londýne, v roku 1941, vyjadrili solidaritu a súcitenie s českými študentmi tým, že 17. november vyhlásili za Medzinárodný deň študentstva.

Skryť Vypnúť reklamu

O tom, že nepôjde o samé formality, nás presvedčil primátor Parízek už v úvodnom príhovore, do ktorého zahrnul svoje osobné zážitky. A rovnako ako aj my za pár rokov budeme spomínať, spomínal aj on s veľkým úsmevom na tvári.

Atmosféra bola viac než slávnostná, veď všetci ocenení ešte nič podobné predtým nezažili a vychutnávali si to do poslednej chvíle. Spolu sedemnásti študenti (štyria z každej SŠ a jeden zo Študentského parlamentu) prebrali z rúk primátora diplom za vynikajúce študijne výsledky a mimoškolskú aktivitu v minulom školskom roku, malý darček a zapísali sa do Pamätnej knihy mesta Senica. A ktorí to teda boli ?

Gymnázium L. Novomeského

Dária Adamovicová
Je študentkou siedmeho ročníka osemročného gymnázia, patrí k vynikajúcim študentom. Aktívne sa zapája do predmetových olympiád. Je napríklad víťazkou krajského kola biologickej olympiády. V celoslovenskom kole získala 6. miesto a Cenu za najlepší environmentálny projekt.

Skryť Vypnúť reklamu

Jakub Gabčo
Už viac rokov po sebe sa zapája do fyzikálnych olympiád. Jeho umiestnenia sa veľmi cenia, nakoľko tieto súťaže patria k najnáročnejším vôbec. Naposledy získal výborné 2. miesto v krajskom kole. Okrem iného sa zapája napríklad do charitatívnych akcií ako dobrovoľník a veľmi úspešne fotografuje.

Ivana Parízková
Je študentkou maturitného ročníka osemročného gymnázia. Patrí k výborným študentom. V minulom školskom roku sa stala víťazkou krajského kola dejepisnej olympiády a v celoslovenskom finále skončila na veľmi peknom 5.mieste.

Jana Turanská
Podobne ako Ivana i ona má pred sebou maturitu a školu reprezentuje na poli dejepisnej olympiády. V krajskom kole olympiády zvíťazila, v celoslovenskom bola šiesta. Úspech oboch dievčat je pre gymnázium priekopnícky, o to viac prispeli k dobrému menu senického gymnázia.

Skryť Vypnúť reklamu

Obchodná akadémia

Barbora Janovicová
Táto štvrtáčka získala v minulom školskom roku na súťaži Matematický klokan krásne 3.miesto. Už druhý rok je jeho šéfredaktorkou študentského časopisu EKO. Spolu s redakčnou radou sa jej podarilo časopis oživiť a dať mu novú podobu.

Michal Príkopa
Maturant, ktorý je celou dušou športovec a úspešný reprezentant školy v basketbale. Trikrát sa stal víťazom okresnej súťaže, raz bol bronzový a raz strieborný v krajskej súťaži v basketbale. Školu úspešne reprezentoval i na župných olympiádach a je aktívnym členom BK Senica.

Šimon Turis
Pravidelne reprezentuje školu na súťažiach Stredoškolskej odbornej činnosti a je účastníkom Modelového európskeho parlamentu 2010 alebo Debatnej súťaže. Na regionálnych majstrovstvách v šachu získal 3.miesto, vyhral okresnú olympiádu v angličtine. Je členom víťazného tímu celoslovenského kola vedomostnej súťaže Mladý Európan.

Júlia Rezbáriková
Zúčastňuje sa olympiády v nemeckom jazyku, Hurbanovho pamätníka a Matematického klokana. Bola jednou z najlepších v súťaži „Čo vieš o EÚ". Vytvorila tiež krátky film o OA do medzinárodného projektu Európska jar 2009. Vystúpila v Debatnej súťaži i ako delegátka regionálneho zasadnutia Modelového európskeho parlamentu.

9999.jpg

Ocenení študenti z Obchodnej akadémie.

Sukromná stredná škola podnikania

Andrea Herdová
Je milá a tvorivá štvrtáčka, aktívne a systematicky pomáha pri organizovaní školských a mimoškolských podujatí, zúčastňuje sa dobročinných akcií a zbierok a dôstojne reprezentuje školu na rôznych typoch prezentácií. Zapája sa do práce v študentskej firme.

9998.jpg

Ocenená Andrea Herdová.

Klaudia Jánošíková
Na škole študuje už tretí rok a úspešne pracuje v študentskej spoločnosti, kde ako prezidentka vedie tým spolupracovníkov a aktívne sa podieľa na úspechu spoločnosti. Zmysel pre poriadok, jasný cieľ a pevná vôľa sú základom jej úspešného napredovania a výborných študijných výsledkov.

Tomáš Ševčík
V škole dosahuje dobré študijne výsledky, zapája sa do činnosti študentskej firmy, zúčastňuje sa olympiád v anglickom jazyku, pomáha organizovať Blšie alebo Valentínske trhy, Mikulášsky deň. Jeho silnými stránkami sú priateľskosť, slušnosť a ochota pomôcť.

Andrej Letrik
Pochádza z Martina, do Senice ho priviedol futbal. Je zodpovedný, samostatný, svojou systematickou prípravou na vyučovanie, aktivitou na hodinách ako aj zodpovedným a spoľahlivým prístupom k tréningom a futbalovým zápasom je jednoznačným príkladom pre ostatných športovcov.

Stredná odborná škola

Romana Hurbanová
Študentka 3. ročníka študijného odboru kozmetička má dobré vyučovacie výsledky a reprezentovala školu na súťaži ENERSOL 2010. Tu predstavila svoje nápady, ako šetriť energiu biomasou. Získala pekné 3.miesto.

Lucia Biháryová
Študentka 3. ročníka študijného odboru kozmetička. Dobre sa učí, aktívne pracuje v študentskej rade školy a reprezentovala školu na súťaži ENERSOL, kde dokonca ktorej zvíťazila.

Miroslav Sedlák
Je druhák, študent študijného odboru kuchár, srdcom aj dušou športovec - futbalista. Okrem reprezentácie školy je i reprezentantom Slovenska do 18 rokov a člen širšieho výberu Futbalového klubu Senica mužstva dospelých Corgoň ligy.

Zuzana Borotová
Športovkyňa, tretiačka v odbore kozmetička. Vo svojom voľnom čase sa venuje hasičskému športu a z nedávnej doby je so svojím družstvom nositeľkou titulu majsterka a vicemajsterka tohto športu.

Študentský parlament

Lýdia Rosová
Študuje na senickom gymnáziu, kde dosahuje výborné výsledky. Je jednou z najaktívnejších členov, vždy ochotná pomôcť a urobiť čo treba. Je samostatná, zodpovedná. Veľmi dobre komunikuje, nemá problém vystúpiť na verejnosti. Má výborný písomný prejav, recituje. Moderovala Svetlonosenie 2009, aktivizovala sa v projekte Tri dni pre hrdinov, je fotografkou ŠP.

Oceňovanie nezostalo len pri študentoch. Veď kde by sme boli, keby sme nad sebou nemali niekoho, kto by nám pomáhal a nútil nás k stále lepším výsledkom? Práve ako poďakovanie jednému dospelákovi, ktorý sa nie len uplynulý rok, ale po celý život stará o nás mladých, dáva nám niečo navyše, vie nás pochopiť a sám je dušou mladý, vznikla Cena senickej mládeže. Nominácie jubilejného piateho ročníka boli nasledovné:
Milan Danihel, tanečný majster, Viera Medňanská, učiteľka OA, Alexandra Kovárová, predsedníčka mládežníckeho združenia HAM Hlboké, Svetozár Štefeček, astronóm a učiteľ Gymnázia Laca Novomeského, Jarmila Drinková, trénerka hasičskej mládeže a Ivona Klimentová, manažerka Europe Direct v Senici.

9996.jpg

Ocenená Jarmila Drinková (po ľavej ruke primátora) spolu s Ivanou Bachurovou a Petrom Siwiecom.

Na stránke mesta Senica hlasovalo celkom 800 ľudí a o tom, že cenu by si zaslúžili všetci, svedčí aj to, že boj na prvých troch miestach bol takmer vyrovnaný. Víťaz však môže byť len jeden a tento rok sa ním stala Jarmila Drinková - samostatná inšpektorka a dlhoročná trénerka hasičskej mládeže v Senici Vo voľnom čase sa venuje veľkému množstvu športov, ale jej najväčšou záľubou je šport hasičský. Tu sa pohybuje už niekoľko desiatok rokov, trénuje v kategórii dorasteniek a žien. Tohto roku družstvo dorasteniek vyhralo okresné kolo previerky pripravenosti, sú minuloročné vicemajsterky Slovenska. Ženy sú dokonca niekoľkonásobné majsterky Slovenska. Za týmto všetkým stojí množstvo náročnej manažérskej práce, veľa tréningov, výchova detí a ďalšie vzdelávanie.

Okrem ocenených podujatie spríjemnili aj ďalšie talenty - speváčka Veronika Sedláčková z OA, čerstvý primán z gymnázia, recitátor Martin Očko a hudobníčky Adriana Milotová a Henrieta Barkóciová zo SSŠP.
Program slávnosti doplnili aj niektorí študenti svojimi diskusnými príspevkami. Jakub Gabčo z gymnázia porozprával o účasti na rôznych charitatívnych zbierkach a Júlia Rezbáriková z obchodky o jednej z mnoha akcií, ktorú škola organizuje - cezhraničný projekt spolupráce „Týden bez hranic".
Deň to bol krásny. Myslím, že pre každého jedného oceneného táto cena veľmi veľa znamená. Znamená, že to čo robíme, si niekto všimol a teda sme v tom asi dobrí. Na druhú stranu je to krásna motivácia - ako neprestať a neustále sa zlepšovať. Pretože nikto z nás nie je tak dobrý, aby nemohol byť ešte lepší.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 761
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 942
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 911
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 388
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 942
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 717
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 113
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 590
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 494
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 351
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Rodiny z Kopčian vysadia vzácne stromy

V blízkosti jednej z najstarších sakrálnych stavieb na Slovensku pribudne nová stromová aleja.

Ilustračné foto.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Ilustračné foto

Antigénové testy sú už na Slovensku

Zásielka dorazila v poriadku, lietadlo z kórejského Soulu pristálo na bratislavskom letisku v noci.

Testovanie na nový koronavirus.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Už ste čítali?