Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Futsalisti Canárie Malacky na prvé víťazstvo v Openlige stále čakajú

Futsalový zápas Openligy bol v Čadci v znamení boja vyrovnaných súperov. Aj napriek tomu, že hrali mužstvá zo spodku tabuľky, hral sa pekný futsal.

Benfica Čadca - Canaria Malacky 7:4 (4:4)

Góly: Podmanický a Piňo 2, Mudrík, Baláž, Jaroš - Havlík 2, Uhrinec, Zváč.

Čadca: Malík (Timek) - Kavuliak, Tlelka, Podmanický, Mudrik, Baláž, Piňo, Bočej, Jaroš, tréner Martin Piteľ.

Malacky: M. Piffko - A. Pavlíček, R. Havlík, P. Uhrinec, J. Zváč, P. Danihel, M. Išunin, asistent trénera Mário Vendler.

Pred 30 divákmi rozhodovali Wojčík a Šašváry.

Aj napriek tomu, že hrali mužstvá zo spodku tabuľky, hral sa pekný futsal.Domáci začali útočne, no pozabudli na Havlíka, ktorý utiekol a dal vedúci gól Záhorákov - 0:1. Domáci pokračovali v rýchlej a kombinačnej hre. Skúšali to streľbou z diaľky a keď to nepomáhalo, začali kombinovať. V mužstve hostí opäť úradovala nedôslednosť. Po dvoch chybách v obrannej činnosti Čadca otočila na 2:1. Aj tretí gól v sieti Piffka ide na vrub nedôslednosti v obrane. Po dôraznom pokriku brankára hostí prebrali Malacky iniciatívu a v priebehu štyroch minút dokázali gólmi Havlíka, Uhrinca a Zváča otočiť skóre vo svoj prospech - 3:4. V závere polčasu však domáci po peknej akcii vyrovnali na polčasových - 4:4.
Do druhého polčasu nastúpili iniciatívnejšie domáci. Dlho sa však nevedeli presadiť pred bránkou Piffka. Hostia podnikali protiútoky, z jednej šance nastrelili tyčku, po ďalšej vykopávali domáci loptu z brankovej čiary. Čadca sa však dočkala gólov, pravda, výrazne im k nim pomohli obrancovia hostí, ktorí strely tečovali za chrbát svojho brankára. Hostia v snahe zvrátiť stav zariskovali, no inkasovali na konečných 7:4.
Hra Záhorákov bola opäť o niečo lepšia. Snahu kolektívu však kazili laxným prístupom jednotlivci. Pochvalu si zaslúžia Havlík, Danihel a Pavlíček. (Pivo)

10. DOXX Žilina 5 0 1 4 15:26 1

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Nákladiak sa zrazil s osobným autom, vodič zrážku neprežil

Vodič osobného auta pravdepodobne nerešpektoval dopravné značenie.

Údajného páchateľa z vraždy golfistky už obvinili, zadržali jeho nôž

Španielsku golfistku Celiu Barquinovú Arozamenovú našli v pondelok mŕtvu.

Štart predaja vstupeniek skomplikoval boj s priekupníkmi

Oficiálny predajca sa za chyby ospravedlnil a prijal opatrenia, aby sa situácia pri spustení druhej vlny predaja neopakovala.

Stupava bude mať malé regionálne múzeum keramiky

Ako detašované pracovisko v regióne Záhorie bude múzeum pobočkou Malokarpatského múzea v Pezinku, ktoré sa o jeho chod bude starať v súčinnosti s mestom Stupava.