Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Aj druhé stretnutie hokejisti Dukly Senica v Brezne zvládli

V prvé kolo druhej polovice základnej časti 1. hokejovej ligy postavilo proti sebe rovnakých súperov ako v predošlom kole.

Dukla Senica hrala opäť v Brezne, kde štyri dni predtým vyhrala 4:1. V tomto zápase zostavu domácich farmárov okrášlili aj niektorí hráči z banskobystrickej extraligovej súpisky, keďže najvyššia súťaž má reprezentačné voľno.

HK Brezno - HC Dukla Senica 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)

Prvá tretina uplynula nabitá vysokým nasadením na oboch stranách. Nápaditejšie pôsobili akcie domáceho mužstva a z jednej takej dal v presilovke Michal Babic prvý gól zápasu. Strelu Jána Babica po Bambúchovej prihrávke vyrazil senický brankár blízko od Michala Babica, ktorý si posunul puk do polohy, z ktorej vystrelil do voľnej časti bránky. Príležitostí, ktoré voňali gólom, si domáci hokejisti pripravili viac, ale arómu dobrého hokeja vytvárali útokmi na domácu bránku aj hráči Senice. Sojčíkova gólová iniciatíva sa prejavila už v priebehu prvej tretiny a v druhej ju zakončil vyrovnávajúcim gólom po tlaku spoluhráčov, ktorému domáci hokejisti nedokázali odolať - 1:1. O necelé dve minúty Ján Babic pokojne spracoval Šmálikovu prihrávku, počkal, kým na seba naviaže senického obrancu a spätnú nahrávku na Šmálika už Michael zasunul do bránky. Keď o ďalšie dve minúty Bambúch doviedol puk za stupňujúceho vzrušeného ohlasu divákov do obranného pásma, kde na jeho očakávanú prihrávku nakorčuľoval Radomír Heizer a následne popri tyčke poslal puk do senickej bránky, mohlo sa zdať, že vývoj tohto zápasu bude pokračovať podľa predstáv Brezna. Ukázalo sa však, že takéto očakávania boli predčasné. Do konca druhej tretiny ešte Lelkeš priklepol do domácej bránky puk spomedzi kruhov, kam mu ho nahral Vlk potom, ako ho spolu s Novákom vybojovali od domácich obrancov. Senickí hokejisti sa ešte ubránili sústredenej paľbe protihráčov počas 45 sekundového oslabenia o dvoch hráčov. Podobnú príležitosť mali Brezňania aj na začiatku tretej tretiny, ale aj tú sa hosťom podarilo ustáť. Naopak, v 47. minúte využil presilovku na vyrovnanie skóre senický Novák s asistenciou Lelkeša a Škardu a o 20 sekúnd už viedli hostia. Zápas potom trochu stratil na priamočiarosti, pribudlo nervozity a strkania, ale hráči na oboch stranách udržali svoje nervy pod kontrolou. S pribúdajúcimi minútami sa hra opäť dostala do tempa a rozhodnutie hrať o vyrovnanie viedlo k opusteniu domácej bránky. Škarda však bol rýchlejší, ako šiesti domáci útočiaci hráči a unikol do vzdialenosti, z ktorej spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky.

Góly: 13. M. Babic, 28. Šmálik, 29. Heizer - 26. Sojčík, 34. Lelkeš, 47. M. Novák, 48. Draschkowitz, 59. Škadra.

Pred 377 divákmi rozhodovali Majling - Tvrdoň, Nosek. Vylúčení 7:12 na 2 min. Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Dukla: M. Čiliak - Škadra, Šedivý, Ch. Draschkowitz, Hanták, Sojčík - Vlk, Hajas, Lelkeš, M. Novák, A. Rajčák - Ondrovič, Varga, Goga, Dobrý, L. Draschkowitz - Kajba, Vrbovský, Štetina, Jankovský, L. Ružička.

Ďalšie výsledky 21. kola: Prešov - Detva 5:1, Dolný Kubín - Topoľčany 6:2, Piešťany - Trnava 4:2, Bardejov - Michalovce 3:2, Pov. Bystrica - L. Mikuláš 5:2, Spiš. N. Ves - Trebišov 2:0.

3. Senica zdolala Podbrezovú, na Prešov stráca iba dva body 79
  4. Brankár Plach: V Poľsku čakám na svoju šancu, na Senicu mám pekné spomienky 68
  5. Nelegálna skládka na ceste k útulku v Senici. Mesto podá podnet na okresný úrad 63
  6. Skalica: V banke si vybral stovky eur na cudzí občiansky preukaz, hľadá ho polícia 61
  7. V Skalici sa uskutoční prekážkový beh, zahrnie i využitie modernej technológie 28