Cez víkend pokračovala 1. ligy basketbalistov ďalšími dvomi kolami.

V sobotu privítali basketbalisti Holíča na svojej palubovke rezervu extraligistu z Levíc, v nedeľu zase pricestoval do Holíča líder 1. ligy, Slávia Trnava.

MŠK BO Holíč - Astrum Levice B 57:80 (29:40)

Holíč: Jaborník 12, Holeček 11, Došek 18, Chrenka 3, Hanušek 8 (Ďurišin, Christoph 5, Rypák, Kubinec, Bubeník).

Družstvo hostí prišlo do Holíča posilnené o hráčov A - čka. V prvej štvrtine bol priebeh hry vyrovnaný, no v druhej časti prvého polčasu sa podarilo Levičanom zužitkovať prevahu pod obidvomi košmi na polčasový rozdiel jedenástich bodov. V druhom dejstve sa nedokázali vyrovnať Holíčania s tvrdou obranou hostí miestami za hranicami pravidiel, čoho výsledkom bolo zvyšovanie náskoku v prospech hostí. Po nepresvedčivom výkone domácich basketbalistov si zaslúžene víťazstvo odviezli hostia z Levíc.

Štvrtiny (14:15, 15:25, 10:20, 18:20), fauly 22:20, TH 20/11 - 23/17, trojky 4:4, rozhodovali Humeňanský, Bartoš.

MŠK BO Holíč - AŠK Slávia Trnava 64:67 (32:37)

Holíč: Jaborník 22, Holeček, Došek 27, Chrenka, Hanušek 12 (Ďurišin, Christoph 3).

Domáci nastúpili do zápasu so zámerom podať lepší výkon ako v sobotňajšom zápase, čo sa im aj od úvodných minút darilo a počas prvej štvrtiny držali krok so súperom, ktorý sa len ťažko presadzoval proti dobre fungujúcej domácej obrane. Druhá štvrtina sa niesla v znamení prvej a tak o polčase svietilo na ukazovateli skóre 37:32 pre hostí. V tretej časti hry zlepšili hostia svoju obranu, čo im prinieslo navŕšenie svojho náskoku o ďalších päť bodov na rozdiel desiatich bodov. V záverečnej časti hry basketbalisti Holíča zmobilizoval zvyšné sily, dokonca sa im podaril súperov náskoku zmazať a tak o osude stretnutia rozhodol úspešný trojbodový pokus Trnavčanov so záverečným signálom. A tak v kvalitnom stretnutí, kde prevládali obrany nad útokom vyhralo šťastnejšia družstvo.

Senica - Senec 79:52

S posledným mužstvom tabuľky si Záhoráci v 5. kole pripísali povinné víťazstvo, keď od začiatku zápasu boli lepší a vyhrali zaslúžene.

Ďalšie výsledky: VŠK STU BA - Sereď 64:76, Ivanka p/D.- B.S.C. BA 74:82, voľno - Komárno.

7. Senec 4 1 3 243:320 5

1. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  2. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 979
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 337
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 581
  4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 11 089
  5. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 10 565
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 333