Cez víkend pokračovala 1. ligy basketbalistov ďalšími dvomi kolami.

V sobotu privítali basketbalisti Holíča na svojej palubovke rezervu extraligistu z Levíc, v nedeľu zase pricestoval do Holíča líder 1. ligy, Slávia Trnava.

MŠK BO Holíč - Astrum Levice B 57:80 (29:40)

Holíč: Jaborník 12, Holeček 11, Došek 18, Chrenka 3, Hanušek 8 (Ďurišin, Christoph 5, Rypák, Kubinec, Bubeník).

Družstvo hostí prišlo do Holíča posilnené o hráčov A - čka. V prvej štvrtine bol priebeh hry vyrovnaný, no v druhej časti prvého polčasu sa podarilo Levičanom zužitkovať prevahu pod obidvomi košmi na polčasový rozdiel jedenástich bodov. V druhom dejstve sa nedokázali vyrovnať Holíčania s tvrdou obranou hostí miestami za hranicami pravidiel, čoho výsledkom bolo zvyšovanie náskoku v prospech hostí. Po nepresvedčivom výkone domácich basketbalistov si zaslúžene víťazstvo odviezli hostia z Levíc.

Štvrtiny (14:15, 15:25, 10:20, 18:20), fauly 22:20, TH 20/11 - 23/17, trojky 4:4, rozhodovali Humeňanský, Bartoš.

MŠK BO Holíč - AŠK Slávia Trnava 64:67 (32:37)

Holíč: Jaborník 22, Holeček, Došek 27, Chrenka, Hanušek 12 (Ďurišin, Christoph 3).

Domáci nastúpili do zápasu so zámerom podať lepší výkon ako v sobotňajšom zápase, čo sa im aj od úvodných minút darilo a počas prvej štvrtiny držali krok so súperom, ktorý sa len ťažko presadzoval proti dobre fungujúcej domácej obrane. Druhá štvrtina sa niesla v znamení prvej a tak o polčase svietilo na ukazovateli skóre 37:32 pre hostí. V tretej časti hry zlepšili hostia svoju obranu, čo im prinieslo navŕšenie svojho náskoku o ďalších päť bodov na rozdiel desiatich bodov. V záverečnej časti hry basketbalisti Holíča zmobilizoval zvyšné sily, dokonca sa im podaril súperov náskoku zmazať a tak o osude stretnutia rozhodol úspešný trojbodový pokus Trnavčanov so záverečným signálom. A tak v kvalitnom stretnutí, kde prevládali obrany nad útokom vyhralo šťastnejšia družstvo.

Senica - Senec 79:52

S posledným mužstvom tabuľky si Záhoráci v 5. kole pripísali povinné víťazstvo, keď od začiatku zápasu boli lepší a vyhrali zaslúžene.

Ďalšie výsledky: VŠK STU BA - Sereď 64:76, Ivanka p/D.- B.S.C. BA 74:82, voľno - Komárno.

1. BSC BA 5 4 1 409:328 9

2. Sereď 4 4 0 312:234 8

3. Ivanka p/D. 5 3 2 370:355 8

4. Senica 5 2 3 316:333 7

5. STU BA 5 1 4 343:380 6

6. Komárno 4 1 3 227:270 5

7. Senec 4 1 3 243:320 5

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto