Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Hokejisti Dukly Senica zo Zemplína s jediným bodom

V utorkovom 19. kolo prvej ligy zaznamenali strelci pomerne veľký počet gólov. V šiestich zápasoch ich padlo spolu 47 gólov, čo je priemer takmer osem gólov na zápas.

Najnapínavejším bol zápas Michalovce so Senicou, v ktorom domáci vyhrali 5:4 po predĺžení, pričom Záhoráci vyhrávali 1:2 i 3:4.

V ďalších zápasoch Brezno prehralo s Bardejovom 2:7, L. Mikuláš zdolal Topoľčany 7:5, Spišiaci prekvapujúco prehrali doma s P. Bystricou, Trnava nedala šancu Trebišovu a Piešťany vyhrali v Dolnom Kubíne.

Dukla Michalovce - HC Dukla Senica 5:4 po predĺžení (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)

V zaujímavom stretnutí dvoch Dukiel mali prvé šance domáci hokejisti, najprv v 4. min. Dancsák po prihrávke Čížeka a o tri minúty nato aj Lezo, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár Senice Marek Čiliak. Neskôr sa osmelili aj hostia, počas presilovky to individuálne skúšal Lelkeš. V 17. min. sa domáce obecenstvo radovalo z otvárajúceho gólu, keď Lezovu strelu dotlačil do siete mladý Ferenc - 1:0. V závere prvej tretiny mal ešte dve dobré príležitosti Mach, ale svoje šance nepremenil. Po prestávke, ktorá kvôli pokazenej rolbe trvala takmer polhodinu, sa Senici podarilo najprv vyrovnať, keď úspešným strelcom bol takisto mladý Dávid Štetina, pre ktorého to bol prvý gól v kategórii seniorov. O niekoľko sekúnd sa hostia dostali dokonca do vedenia, keď Sojčík zblízka dorazil - 1:2. Záhoráci sa z vedenia však dlho netešili, Zemplínčania dokázali v 27. min. v rozpätí 25 sekúnd streliť dva góly. Najprv Minčák spomedzi kruhov strelou zápästím vyrovnal a po ňom nová posila Michaloviec Peter Čížek po vyhranom buly Dancsáka parádne trafil do šibenice - 3:2. V polovici zápasu hrali Seničania presilovku o dvoch hráčov a Lelkeš po prihrávke skúseného Vlada Vlka vyrovnal - 3:3. V tretej časti hry sa hostia opäť dostali do vedenia, ďalšiu presilovú hru využil hrajúci tréner Rajčák, ktorý aj s dávkou šťastia prekonal Martona - 3:4. Michalovce dohrávali zápas s dvomi päťkami a keď sa zdalo, že sa im už nepodarí vyrovnať, odvolali brankára a so šiestimi korčuliarmi minútu pred záverom Stríž poslal duel do predĺženia - 4:4. Hneď vo štvrtej sekunde nadstaveného času putoval na trestnú lavicu Hanták a Michalovčan Mach po prihrávke Stríža jedinú sekundu pred jeho návratom dal rozhodujúci gól - 5:4.

Dukla Michalovce - HC Dukla Senica 5:4 p. p. (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)

Góly: 17. Ferenc, 27. Minčák, 27. Čížek, 59. Stríž, 63. Mach - 25. Štetina, 26. Sojčík, 31. Lelkeš, 45. Rajčák.

Pred 1320 divákmi rozhodovali Jura - Farkaš, Hanko. Vylúčení 4:6 na 2 min. Presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

Dukla: M. Čiliak - Škadra, Šedivý, Ch. Draschkowitz, Hanták, Sojčík - Vlk, Lelkeš, B. Varga, L. Draschkowitz - Ondrovič, Hajas, Dobrý, Goga, Rajčák - Štetina, Strýček.

Ďalšie výsledky 19. kola: Spiš. N. Ves - P. Bystrica 2:6, Trnava - Trebišov 5:0, D. Kubín - Piešťany 0:4, Brezno - Bardejov 2:7, L. Mikuláš - Topoľčany 7:5.

14. Brezno 18 2 3 1 12 47:87 13

1. Mladý motocyklista zahynul pri predbiehaní kamióna medzi Senicou a Dojčom (FOTO) Foto 968
  2. Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body Foto 110
  3. SENICA: Vyjadrenie Ján Hurbana k jeho odvolaniu z pozície viceprimátora 53
  4. Voľby do VÚC 2017 Skalica: Zoznam kandidátov na poslancov 52
  5. Slovnaft cup: O postupe Ružomberka v Skalici rozhodol jediný gól 41
  6. Voľby do VÚC 2017 Malacky: Zoznam kandidátov na poslancov 36
  7. Voľby do VÚC 2017 Senica: Zoznam kandidátov na poslancov 32
  8. SENICA: Primátor Grimm odvolal oboch svojich zástupcov 20
  9. POLÍCIA: Pátra po nezvestnej 15-ročnej Andrei Kristínkovej 17