Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Góly Jarolína v riadnom hracom čase i v samostatných nájazdoch

V zápase chudobnom na góly vyhrala Skalica vďaka gólom Reného Jarolína v riadnom hracom čase i v samostatných nájazdoch.

Skaličanom sa akosi prestalo strelecky dariť. V predchádzajúcom zápase vyšli vo Zvolene dokonca streelcky naprázdno, tentoraz dali v za 60 minút jediný. Bez gólov sa body zbierajú veľmi ťažko, musia byť veľmi vďačný aj za tie dva.

HK 36 Skalica - Martin 2:1 s. n. (0:1, 0:0, 1:0)

V úvode stretnutia mali domáci hráči výhodu presilovej hry piatich na troch, no ani jeden strelecký pokus úspech nepriniesol. V 13. min Lakosil so šťastím vyrazil Uramov pokus. Oveľa lepšie naložili so svojou presilovou hrou hostia, keď po prihrávkach Urama a Berana poslal Jabrocký puk ponad ležiaceho Lakosila do bránky.

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie domáci, ale strela Kutálka trafila len žŕdku hosťujúcej bránky. V 32. min to od kruhov skúšal Mikušovič, ale jeho tvrdá strela skončila iba na výstroji pozorného Križana. Úspešná nebola ani strela Jarolína a dorážky Kloza a Šátka počas presilovej hry v závere druhej tretiny. Dve tretiny sa hral podpriemerný extraligový hokej s množstvom nepresností a minimom šancí na oboch stranách.

René Jarolín (v bielom) dal gól v riadnom čase i v samostatných nájazdoch. (Foto. TASR)

Domácim sa podarilo dosiahnuť gól už po 37 sekundách tretej tretiny, keď Kutálkovu strelu vyrazil Križan len pred seba a pre Jarolína už nebol problém skórovať - 1:0. Ideálnu príležitosť vrátiť hosťom vedenie mal Mikula, ale svojim lobom prehodil aj domácu bránku. Výhodu presilovej hry o dvoch hráčov mali aj hostia, ale Ďatelinkova tečovaná strela opečiatkovala iba Lakosilovu žŕdku. V závere stretnutia a ani v predĺžení diváci už tretí gól nevideli a rozhodnúť tak museli samostatné nájazdy. Jediný gól z nájazdu sa podaril vsietiť domácemu Jarolínovi, ktorý tak zabezpečil Skalici jeden bod navyše.

Peter Oremus, tréner Skalice
„Cieľom zápasu boli body, tie sme získali, s tým sme spokojní. Lakosil dnes v bránke skvele zachytal, vytvorili sme si šance, ale chýba nám agresívnejšie zakončenie, alebo trocha šťastia. My potrebujeme dať na víťazstvo 3 alebo 4 góly, ja verím, že z 0:1 otočiť na 2:1 s takým kvalitným tímom aký má Martin je pekný výsledok. Som rád, že šťastie sa priklonilo nakoniec k nám."
Jaroslav Husár, tréner MHC
„Dnes to bol súboj defenzív na oboch stranách. Vynikali obaja brankári. V tretej tretine sme dostali rýchly gól, na čo sme doplatili, nedokázali sme dať ďalší. V predĺžení sme ustáli oslabenie o jedného hráča, čo je pre nás vynikajúce. Nájazdy sú už lotériou, my sme nedali gól a bez gólu zápas nemožno vyhrať."

Góly: 41. Jarolín (Kutálek) - 15. Jabrocký, rozh. náj. Jarolín.

Pred 1882 divákmi rozhodovali Rudý - Bundil, J. Jankovič. Vylúčení 3:7 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Skalica: Lakosil - Kumstát, Gründling, Jankovič, Kloz, Jaborník, Jass, Magušin, Gula - Višňovský, R. Školiak, Prokop - Lušňák, Zálešák, Konečný - Kutálek, Jarolín, Šátek - Štepán, Mikušovič, Jurík.

Martin: Križan - Matejka, Novotný, Drgoň, Klepáč, Velebný, Ďatelinka - Uram, Beran, Jabrocký - Appel, Rataj, Faith - Themár, Markovič, Galamboš - Mikula, Gálik, Važan.

Ďalšie výsledky 21. kola: Trenčín - Poprad 1:4, Slovan - Nitra 4:1, B. Bystrica Zvolen 4:2, Žilina - Košice 1:3.
1. Košice 23 16 2 2 3 80:34 54
2. B. Bystrica 22 15 2 2 3 78:43 51
3. Poprad 22 11 2 2 7 69:44 39
4. Slovan 22 10 2 2 8 62:50 36
5. Zvolen 22 9 2 4 7 65:51 35
6. Martin 23 9 1 3 10 64:81 32
7. Žilina 23 9 2 0 12 60:70 31
8. Trenčín 22 8 2 2 10 48:68 30