Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Hokejisti Skalice vo Zvolene nedali ani gól a nezískali ani bod

V 20. kole najvyššej hokejovej súťaže hrala Skalica vo Zvolene. Keďže jej strelci nedali ani jeden gól, nezískali ani jediný bodík.

Ich brankár Lakosil inkasoval v poslednej desaťminútovke dvakrát a tak si domáci pripísali plný počet bodov.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Vo Zvolene sa hral priemerný extraligový hokej. V zostave Skalice už chýbal Tvrdoň, ktorý prestúpil do Trenčína. Diváci v úvodných dvoch tretinách gól nevideli, strelecká nemohúcnosť domácich hokejistov sa prejavila najmä v prvej časti. V 6. min. nevyužili domáci 94 - sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 9. min. sa Zvolenu núkala aj šanca v oslabení, prečíslenie dvoch na jedného vyriešil Lakosil, keď vyrazil puk po strele Otčenáša a Leskovjanský sa už k dorážke nedostal. O dve minúty neskôr v presilovke trafil Chovan do žŕdky. Hostia mohli kontrovať v 13. min., zblízka sa však nepresadil Višňovský. V 17. min. spálil po Lušňákovej prihrávke najväčšiu šancu Jarolín, ktorý nezasunul puk pri pravej žŕdke do odkrytej Škrečkovej svätyne.

V nevýraznej druhej tretine sa dostal do šance v 25. min. Zálešák, dobrú prácu však odviedol domáci obranca Hranáč. O minútu neskôr v presilovke pálil dobre z troch metrov Kutálek, ale skvelý zákrok predviedol domáci brankár Škrečko. Zvolenčania ožili až v závere druhej časti hry. V 36. min. zvonila žŕdka po Bokrošovej strele a v 38. min. sa v presilovke nepresadil zblízka Pucher. O pár sekúnd zaujala aj jeho individuálna akcia, ale Lakosil si držal čisté konto.

Brankár hostí kapituloval až v tretej tretine. V 52. min. vyšiel Barinkovi pekný prienik, prihrávku poslal voľnému Balážovi a ten pohotovou strelou po ľade otvoril skóre - 1:0. Skaličania sa iba ťažko dostávali do šancí a v závere otvorili hru. To bola voda na mlyn pre domácich hokejistov, z čoho rezultoval aj ich druhý gól. Po prečíslení troch na jedného ukážkovú akciu Kovářa s Balážom zakončil v 59. min. Marek Haščák - 2:0.

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: „Z našej strany to dnes nebol optimálny výkon. Na druhej strane, znovu sa prejavila naša stará bolesť, ktorou je využívanie presiloviek. V takom ťažkom stretnutí, ako sme dnes mali, keď sa na gól natrápime, bolo veľmi ťažké presvedčiť hráčov, že nesmieme urobiť chybu a dať víťazný gól. Sme radi za tri body."

Peter Oremus, tréner Skalice: „Bez gólu sa nevyhráva. Stanovenú taktiku sme dodržiavali 50 minút a vytvorili sme si aj šance. Ani skúsení hráči nedali z vytvorených šancí gól. Musíme z toho v sobotu vyvodiť nejaké dôsledky a rozobrať si to."

Zvolen - Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 52. V. Baláž, 59. Marek Haščák.

Pred 1115 divákmi rozhodovali P. Grečko - Bednár, Snášel. Vylúčení 5:5 na 2 min. T. Višňovský 10 min. OT, R. Školiak (obaja SK) 10 min. + DKZ. Presilovky i oslabenia 0:0.

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Valach, Hranáč, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško - Kovář, Haščák, Chovan - Marcinek, Pucher, Škoda - Barinka, Jurík, Baláž - Leskovjanský, Otčenáš, Šimurda.

Skalica: Lakosil - Kumstát, Gründling, Jankovič, Kloz, Jaborník, Jass, Magušin, Gula - Višňovský, R. Školiak, Prokop - Lušňák, Zálešák, Mikušovič - Kutálek, Jarolín, Šátek - Štepán, F. Novák, Konečný.

Ďalšie výsledky 20. kola: Martin - Trenčín 3:1, Nitra - B. Bystrica 3:6, Žilina - Slovan 5:1, Košice - Poprad 2:3.

SR 20 13 0 0 0 13 14:62 0

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Brieždenie pod lomenicou
  2. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  5. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  6. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  7. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  8. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  9. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  10. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Holíč chce zadržiavať vodu pre polievanie zámockých záhrad

Mesto pripravilo projekt v hodnote 600-tisíc eur.

Malacky vyriešili takmer desaťročný problém na Družstevnej ulici

Riešenie dáva Rómom z Družstevnej možnosť dokázať to, čo o sebe sami tvrdia, že dokážu žiť slušne a normálne.

Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

Vo výške päť centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.