Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Senickí dorastenci sa z východu vrátili iba s polovičným ziskom

V 14. kole najvyššej súťaže dorastencov cestovali Záhoráci na východ do Spišskej Novej Vsi.

Išli s optimizmom a s plánom aspoň na štyri body, pričom väčší "krajec" si chceli uchmatnúť starší dorastenci. S predposledným mužstvom tabuľky však úlohu favorita nesplnili a domov sa vracali s prázdnymi rukami. Česť Záhorákov tak museli napravovať mladší dorastenci, hoci už v prvej polhodine museli dvakrát striedať po surovej hre domácich mladíkov.

1. liga starší dorast

Spiš. N. Ves - Senica 1:0 (1:0)

Gól: Fehér.

Senica:T. Pažitka - B. Matuský (70. R. Pepich), M. Ambra, A. Petrovský, T. Kratochvíl - M. Gejdoš, D. Štora, L. Strelka, M. Sedlák - M. Vilkovský, N. Hubek (46. M. Kovačič), tréner Jozef Dojčan.

„Do zápasu sme nastupovali v úlohe jasného favorita a znovu sa ukázalo, že táto pozícia nám absolútne nesedí. Napriek nášmu celotýždennému upozorňovaniu na spôsob hry súpera a následnému podceneniu súpera sa stal v zápase presný opak. Od začiatku sme sa nevedeli vôbec presadzovať do zhustenej obrany domácich. Slabý bol hlavne pohyb našej stredovej formácie a rozohrávka od našich obrancov bola doslova zúfalá. V 15. min sa Strelka dopustil úplne ľahkej straty lopty a následne chyboval náš najlepší hráč zápasu brankár Pažítka a bolo 1:0. Ani tento moment pre našich chlapcov neznamenal budíček a až do konca polčasu pokračovali v najslabšom výkone jesennej časti. Druhý polčas sme zmenili rozostavenie a dostavilo sa aj mierne zlepšenie v našej hre. Chlapci zvýšili celkové nasadenie a začali aj lepšie kombinovať. Naďalej sme však dokázali aj v obrane chybovať, ale Pažítka nás držal nad vodou. Počas druhého polčasu sme sa dokázali dostať aj do niekoľkých gólových príležitostí, ale Kratochvíl, Vilkovský, Petrovský a ani Gejdoš nedokázali skórovať. Celkovo to bolo z našej strany nevydarené stretnutie a zostáva nám len veriť, že to bol len jednorazový výpadok," zhodnotil stretnutie senický tréner Jozef Dojčan.

Ďalšie výsledky: Brezová - Stropkov 0:0, Ružomberok - Dun. Streda 2:1 (0:0), Baďo, Bartoš - Varga, Slovan - Michalovce 2:1 (2:1), Turčák, Sabo - Fedor, Dubnica - Trenčín 1:4 (1:3), Živčic - Morong 2, Šiko, Bezák, Prešov - Košice 2:1 (0:0), Biatt, Pivovarník - Bukata, Žilina - B. Bystrica 0:0, Trnava - Podbrezová 2:2 (1:0), Korbelič, vlastný (Gemzický) - Tešlár 2, Nitra - Bardejov 5:0 (5:0), Čéry 2, Galovič, Kanyicska, Šmehýl.

Dohrávka 12. kola: Prešov - Dun. Streda 3:1 (2:0), Kamenčík 2, Gomolec - Matyi.

Góly: T. Kapusta, E. Žáček.

Senica - M. Junas - E. Žáček, P. Šenk, T. Kapusta (22. A. Letrik), M. Hrubša - A. Labuda, P. Balážik (65. E. Guoth), R. Novotný, D. Kačmár - R. Balážik (25. D. Celláry), Marko Lörinczi, tréner Stanislav Macek.

„Aj v druhom zápase po sebe na východe republiky sme chceli hrať útočný otvorený futbal, vytvoriť si šance a byť v ich realizácii úspešní. Prvá 10 - minútovka bola vcelku vyrovnaná. Potom sme sa začali lepšie hýbať a hlavne sme spresnili našu kombináciu. V 15. min. sme zaznamenali náš prvý strelecký pokus, keď Labuda z 30 m bombou opečiatkoval brvno domácej brány. Tento moment nás povzbudil a začali sme sa viac a viac presadzovať. Naše úsilie vyvrcholilo v 22. min., keď odrazenú loptu z hranice 16 - ky poslal Kapusta krásnym volejom do siete - 0:1. Avšak pri tejto situácii sa zranil po nepríjemnom šľapáku domáceho hráča. Domáci zaostávali futbalovo a tento hendikep nahrádzala veľmi tvrdou hrou. O päť minút neskôr na ňu doplatil aj R. Balážik, ktorý musel striedať po faule zozadu ! Na konci polčasu sme sa prezentovali peknou kombinačnou akciou, keď peknú prihrávku Kačmára prakticky do prázdnej brány zasúval Celláry, no domáci hráč ho stiahol za dres. Píšťalka rozhodcu však ostala nemá. Po prestávke sme začali aktívne a mali sme hru pod kontrolou. Výsledok prikrášlil v 65. min. Žáček, ktorého prudký center skončil v sieti domácich. Mám radosť z hry našej obrany, ktorá na čele s istým Junasom v bráne pôsobila veľmi isto a kompaktne. Víťazstvo je plne zaslúžené. Čakajú nás ešte tri náročné stretnutia, do ktorých pôjdeme skromne a s rešpektom, ale určite nie so strachom," netajil nádeje do ďalších kôl tréner mladšieho dorastu Stanislav Macek.

Ďalšie výsledky: Brezová - Stropkov 0:1 (0:1), Lehocký, Ružomberok - Dun. Streda 3:1 (1:0), Almasky 2, Zrelák - Borka, Slovan - Michalovce 2:0 (2:0), Železňák 2, Dubnica - Trenčín 1:0 (1:0), Števček, Prešov - Košice 1:0 (0:0), Durila, Žilina - B. Bystrica 1:0 (0:0), Klačanský, Trnava - Podbrezová 9:1 (3:0), Pikulík 4 (1 z 11), Kaluha, Korbelič, Beko, Dzibela, Steinhübel - Turňa, Nitra - Bardejov 3:0 (0:0), Král 2, Nagy.

Dohrávka 12. kola: Prešov - Dun. Streda 5:0 (4:0), Schlosser 2, Marcin, Baran, Micherda.

1. Prešov 14 9 3 2 26:10 30
2. Nitra 14 9 2 3 40:17 29
3. Slovan 14 9 1 4 28:14 28
4. Dubnica 14 8 3 3 37:21 27
5. Žilina 14 7 5 2 29:13 26
6. Košice 14 8 2 4 28:16 26
7. Ružomberok 14 7 4 3 32:10 25
8. Trnava 14 7 4 3 29:13 25