Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Mladíci z Brezovaj zdolali Nitr. Pravno, Gbely podľahli Častkovciam

V 13. kole 4. ligy Severozápad hrali obaja naši zástupcovia na domácom trávniku.

Bradlan Brezová pod Bradlom privítal Nitrianske Pravno a mladé mužstvo s vekovým priemerom hlboko pod 20 rokov dvomi gólmi Filipa Langa dokázalo vyhrať, keď konečný stav bol daný už po prvom polčase.

Nedarilo sa Nafte Gbely, ktorej hráči pozahadzovali neskutočné množstvo gólových príležitostí a boli za to kruto trestaní.

Bradlan Brezová p/Br. - Nitr. Pravno 2:1 (2:1)

Góly: 17. a 34. Filip Lang - 25. Peter Roháč.

Pred 60 div. R Zs. Kukan. ŽK 0:2, ČK 0:1 (Vrábel).

Brezová: Maliarik - Lang, Žabka, Zubálik, Milčík, Sarr Cheikh Adrame, Šefčík (4. Ravas), J. Potúček, Smolíček, Šebesta, Netsch (84. Ndiaye Pape Cheikh).

Hostia povzbudení víťazstvom nad dovtedajším lídrom Solčanmi začali bez rešpektu, ale prvú vyloženú šancu mal domáci útočník Frederik Ravas, ktorý už v 4. min. musel vystriedať zraneného Šefčíka. Hneď v 5. min. postupoval sám na brankára Pročku, vystrelil, ale ten jeho strelu vyrazil na roh. Po ňom hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Sarr Cheikh Adrame. V 15. min. po ďalšom rohu z voleja netrafil stopér Bradlana Zubálik. V 17. min. domáci založili peknú akciu, loptu dostal na pravej strane Filip Lang, ktorého centrovanú loptu si hostia nešťastne zrazili do vlastnej siete - 1:0. Domáci mali už v týchto momentoch pomerne výraznú prevahu. Ale hostia paradoxne ojedinelou strelou v 25. min. vyrovnali na 1:1, keď pekne po zemi trafil z 20 metrov Peter Roháč. V 34. min. sa po nepremenenej príležitosti domáceho Adrama lopta dostala na šestnástku k Langovi, ktorý nekompromisnou, zase viackrát tečovanou strelou dostal Bradlan do vedenia 2:1. Hostia sa snažili znova vyrovnať, ale nevychádzalo im to, neujala sa ani strela Roháča v závere 1. polčasu. V 56. min. dlhý pas Zubálika predlžoval do brány Šebesta, ale pred čiarou stačil odvrátiť Čičmanec. V 66. min. peknú strelu aktívneho Roháča vyrazil domáci brankár Maliarik. Inak sa hral viacmenej medzišestnástkový, aj keď bojovný futbal, šance sa rodili iba v náznakoch. V nie príliš zaujímavom zápase bolo víťazstvo domácich vzhľadom na o niečo väčšiu aktivitu i kvalitu zaslúžené. (Ľuboš Barbírik)

Nafta Gbely - Častkovce 2:3 (1:2)

Góly: 37. a 75. Križan (1. z 1) - 23. Čechvala, 30. Madro, 52. Kostelán.

Pred 150 div. R Volf. ŽK 3:2 Mackura, Rozboril, P. Mihál - Hevier, Novotný).

Gbely: Šteflík - M. Mihál, Rosa (75. Polák), Trčka, Mihok (70. Karas), Mackura, Rozboril, Križan, P. Mihál, Eisner (46. Kollár), Kessl.

Úvodný tlak domácich bol bez gólového efektu, už v 1. minúte šiel sám na bránu P. Mihál, ale trafil len gólmana Kukučku. O minútu zmaril hosťujúci brankár aj šancu Križana a v 3. minúte včas zasiahol proti Kesslovi. Potom sa osmelili aj hostia, v 15. minúte ešte stopercentnú šancu nepremenil Madro, ktorý obišiel brankára Šteflíka a mieril do prázdnej brány, no v 23. minúte už bol úspešnejší Čechvala, ktorý vnikol do domácej obrany a otvoril skóre. Po polhodine viedli hostia dvojgólovým rozdielom, slabšiu chvíľku domácej obrany využil Madro, ktorý si neatakovaný spracoval loptu a zavesil - 0:2. Kontaktný gól strelili Gbelčania po faule na P. Mihála, keď penaltu premenil Križan. V druhom polčase však upokojil Častkovce Kostelán, ktorý z 20 metrov napriahol a prekvapil brankára Šteflíka - 1:3. Domáci sa opäť na rozdiel gólu dotiahli 15 minút pred koncom, keď z priameho kopu presne namieril Križan. Šancu na vyrovnanie mal v 82. minúte Karas, ale v dobrej pozícii zakončil nedôrazne. Gbelčania si zápas prehrali vlastnými chybami a nepremieňaním šancí. (Vlado Ružička)

Ďalšie výsledky: Nováky - D. Vestenice 1:1, Lehota p/Vt. - Šúrovce 0:4, N. Dubnica - Kanianka 5:0, Partizánske - Nová Ves 0:1, Solčany - Led. Rovne 1:1, Bošany - Tr. Stankovce 4:1.

1. Šúrovce 13 9 2 2 34:14 29
2. Nová Ves 13 9 1 3 30:12 28
3. Solčany 13 7 4 2 31:13 25
4. Kanianka 13 7 3 3 26:23 24
5. N. Dubnica 13 6 2 5 27:16 20
6. Tr. Stankovce 13 6 2 5 27:21 20
7. Led. Rovne 13 6 2 5 19:18 20
8. Častkovce 13 6 2 5 21:22 20