Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Futbalisti Skalice zdolali Tovarníky a predbehli ich v tabuľke

V 12. kole 3. ligy Západ privítali Skaličania tabuľkového suseda Tovarníky.

Napriek prevahe po prvom polčase prehrávali. Po prestávke však rýchle vyrovnali a o chvíľu dali aj rozhodujúci gól.

Skalica - Topoľníky 2:1 (0:1)

Góly: 47. Pavlačka, 52. Jakúbek - 11. Manďák.

Pred 200 divákmi R Sárai.

ŽK 2:2 (Kucharič, Bellay - Braun, Rózsa)

Skalica: Kocák - Buchta, Lašák, Kaprálik (17. Hesek), Kucharič, Vaško, Šenk, Bellay, Mičica, Pavlačka (61. Šimo), Jakubek (90. Jánošík), tréner D. Ferik.

Tovarníky: Várady - Egri, Braun, Milan, Zsák, Kamdem (58. Tóth), Nagy, Manďák, Farkaš, Peciar, Rózsa.

Už v 11. min. zahrávali hostia priamy kop, po ktorom hlavička Manďáka skončila v sieti domáceho mužstva - 0:1. Takmer totožná situácia sa zopakovala aj v 15. min., no Kocák nádherne zasiahol po hlavičke Kandema. V 33. min. mohli domáci vyrovnať. Pavlačka sa ocitol sám pred Váradym, ten jeho strelu vyrazil a Šenkova dorážka netrafila opustenú bránu. V 38. min. trafil z tr. kopu Vaško brvno a z dorážky ani Pavlačka netrafil prázdnu bránu.
Po prestávke už v 47. min. sa domáci dočkali, keď po strele Šenka sa k odrazenej lopte dostal Pavlačka a on už nezaváhal - 1:1. V 52. min. dlhý center do 16 - ky posunul Pavlačka pred Jakúbka a domáci viedli - 2:1. V 63. min. unikol Šimo a jeho spätnú prihrávku napálil Jakúbek do brvna. V záverečnej snahe hostia neuspeli, útoky sa striedali na obidve strany. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. (Peter Martinovský)

Ďalšie výsledky: Palárikovo - Ludanice 3:2, Galanta - Bánovce 2:0, ČFK Nitra - Považská Bystrica 3:1, Veľké Ludince - Čierny Brod 2:1, Sereď - Dunajská Streda B 5:1, Gabčíkovo - Domaniža 3:0, Topoľníky - Dubnica B 2:1.

1. Sereď 11 11 0 0 34:9 33
2. Galanta 11 7 2 2 17:6 23
3. P. Bystrica 11 7 1 3 24:8 22
4. Bánovce 11 7 0 4 21:14 21
5. Palárikovo 11 4 4 3 20:13 16
6. Skalica 11 5 1 5 18:17 16
7. Ludanice 11 5 1 5 17:18 16
8. Dubnica B 11 5 0 6 18:16 15