Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Skalica prekvapujúco zdolala jednoznačným rozdielom Slovan

Po dvoch predchádzajúcich prehrách, kedy Skalica dostala osem gólov v Martine a deväť gólov v Banskej Bystrici, prišiel na Záhorie Slovan.

Päťkrát sa takto radovali hráči Skalice a päťkrát bol takto na kolenách brankár Slovana Konrád.(Zdroj: ČTK)

Ak by niekto očakával také jasné víťazstvo, musel by byť priveľkým optimistom. Nakoniec päť gólov v sieti Konráda potvrdili, že v súčasnej slovenskej extralige o prekvapivé výsledky nieje vôbec núdza. Skalici tento pomohol opustiť posledné miesto tabuľky.

HK 36 Skalica - Slovan 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Skaličania začali stretnutie veľmi dobre, keď už v 1. min usmernil Zálešákovu prihrávku do bránky hostí Tvrdoň - 1:0. Prvú vážnejšiu šancu hostí mal Hudáček, keď korčuľoval sám na brankára Kotvana, ale jeho zakončenie nebolo ideálne a stav sa nemenil. Zvýšiť vzápätí mohol domáci Jarolín, ale zoči-voči Konrádovi namieril svoj pokus len do brankára hostí. V 16. min pozabudla domáca obrana na Jendeka, ktorý sa vracal z trestnej lavice, ale ten svoj samostatný únik zakončil len do Kotvanovej lapačky. Aj druhú tretinu začali domáci gólom. Strelu Jassa tečoval za Konrádov chrbát Kutálek a po konzultácii hlavného rozhodcu s videorozhodcom napokon tento gól uznali. O štyridsať sekúnd neskôr unikol hosťom R. Školiak a pekným blafákom zvýšil už na 3:0. Slovan odpovedal o minútu neskôr, keď M. Bakoš obišiel Jaborníka a sám pred Kotvanom nezaváhal - 3:1. Ďalšie vynikajúce šance domácich hokejistov mali Kutálek a T. Višňovský, no „belasí" so šťastím odvrátili pohromu. Gólový účet druhej tretiny zakončil J. Prokop, keď tvrdú strelu R. Školiaka Konrád vyrazil len pred seba a pre spomenutého Prokopa už nebol problém dopraviť puk do prázdnej bránky.

Miro Zálešák takto uzavrel strelecký účet zápasu na 5:1.

Aj tretia tretina začala tak isto ako prvé dve - gólom domácich hráčov. Zálešákovi nechali hostia až priveľa voľného priestoru, a ten strelou ponad Konrádovu vyrážačku upravil v 42. min už na 5:1. Po tomto momente sa zápas už len dohrával. Skalica dobre organizovanou obrannou hrou nepustila hostí do výraznejších šancí a keďže domáci už tiež gól nepridali, duel sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich.

Peter Oremus, tréner Skalice

„Morálka nášho mužstva v tomto dueli bola na vysokej úrovni. Po dvoch vysokých prehrách to bol ťažký zápas, ale na hráčoch som videl, že chcú bodovať. Ak si stopercentne všetci plnia svoje povinnosti, môžeme zvíťaziť nad hocikým, aj nad Slovanom."

Miroslav Miklošovič, asistent Slovana

„Tento zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Mali sme katastrofálny začiatok, inkasovali sme hneď v 1. min. a tým naštartovali súpera. V ďalšom priebehu sme mali štyri vyložené šance, no ich využitie bolo hrozné. Pripadá mi to tak, že nadšenie, vôľa a chuť súpera v súčasnej situácii na Slovan úplne stačí. Ak nebudeme pracovať ako tím, výsledky budú kolísavé."

Góly: 1. Tvrdoň, 23. Kutálek, 24. R. Školiak, 38. J. Prokop, 42. Zálešák - 25. Bakoš.

Pred 1956 divákmi rozhodovali Lokšík - P. Stano, M. Novák. Vylúčení 4:7 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0.

Skalica: Kotvan - Kumstát, Gründling, Jankovič, Kloz, Jass, Jaborník, Magušin, Gula - Višňovský, R. Školiak, Prokop - Lušňák, Zálešák, Tvrdoň - Kutálek, Jarolín, Šátek - Štepán, F. Novák, Konečný.

Slovan: Konrád - Kováčik, Bohunický, Frühauf, Schnabel, Trška, Jendek, Janík - Róbert Huna, Kapuš, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - Skokan, Hudáček, Bakoš - Jankovský, Cíger, Sloboda.

Ďalšie výsledky 16. kola: Martin - Žilina 5:4, Poprad - Ban. Bystrica 3:1, Košice - Trenčín 6:2, Zvolen - Nitra 4:3 sam. náj.

1. Košice 17 12 2 2 1 62:24 42
2. B. Bystrica 17 12 1 2 2 59:32 40
3. Slovan 17 9 2 1 5 56:35 32
4. Poprad 17 7 2 2 6 52:35 27
5. Martin 17 7 1 2 7 47:59 25
6. Zvolen 16 5 2 4 5 48:43 23
7. Žilina 17 7 1 0 9 46:54 23
8. Trenčín 17 6 2 1 8 39:57 23