Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Dve stovky basketbalistov Holíča, jednu dostali, druhú nastrieľali

Vo víkendovom dvojzápase sa basketbalisti Holíča po prvýkrát predstavili svojim fanúšikom.

Zo zápasu Holíč - Karlovka Bratislava.(Zdroj: MS)

V prvom stretnutí podľahli bratislavskej Karlovke, keď o ich pomerne vysokej prehre rozhodla záverečná štvrtina, ktorú vyhrali hostia o 18 bodov. V nedeľu proti Filozofu od začiatku neustále zvyšovali svoj náskok a svoj bodový účet uzavreli rovnou stovkou.

MŠK BO Holíč - Karlovka Bratislava 80:102 (43:40)

Holíč: Jaborník 15, Holeček 14, Králik, Došek 28, Chrenka 6 (Hanušek 9, Ďurišin 1, Christoph 5, Kubinec 2).

Štvrtiny (18:18, 25:22, 23:30, 14:32), fauly 24:24, TH 30/15:29/19, trojky 3:1. Rozhodovali Bugár, Szarka.

V sobotu 9. októbra sa dočkali holíčania basketbalovej premiéry v 1. lige na domácej palubovke, kde im boli súperom hráči Karlovka Prírodovedec Bratislava. Domáci zápas rozohrali dobre, keď držali s kvalitným súperom krok a po prvej štvrtine svietilo na ukazovateli skóre nerozhodný stav 18:18. V druhej štvrtine domáci pokračovali v nasadenom tempe a tak do druhého polčasu nastupovali s trojbodovým náskokom. Do polovičky tretej tretiny holíčania navŕšili svoj náskok na desať bodov, no od tohto momentu nastal zlom v stretnutí a skúsený bratislavčania vývoj stretnutia otočili vo svoj prospech a do konca stretnutia zvyšovali svoj náskok na konečných a zaslúžených 80:102. Skvelý FAN klub a diváci vytvorili v stretnutí výbornú atmosféru za čo im ďakujeme.

MŠK BO Holíč - Filozof Bratislava 100:66 (48:33)

Holíč: Jaborník 28, Králik 2, Došek 23, Chrenka 15, Hanušek 8 (Ďurišin 2, Christoph 6, Kubinec, Rypák 4, Zajároš 6, Marenčík 6).

V nedeľu odohrali basketbalisti svoje druhé domáce stretnutie v I. lige s basketbalistami ŠKP Filozof Bratislava, ktorí pricestovali na stretnutie v oklieštenej zostave. Domáci sa do súpera pustili od úvodného rozskoku a zodpovednou kolektívnou hrou si postupne vybudovali sľubný polčasový náskok pätnástich bodov. Do druhého polčasu domáci nastúpil s odhodlaním zaťažiť súperovo konto čo najviac a to sa im aj darilo až na záverečných 100:66. A tak si basketbalisti Holíča zaknihovali historicky prvé víťazstvo v 1. lige, ktorým potešili aj svojich priaznivcov.

1. Senica: Prezident Andrej Kiska rokoval s predstaviteľmi mesta 399
  2. Janovi Kalabiškovi zmenila Senica život, teraz sa obáva o jej zotrvanie v lige 237
  3. Skalicu opäť "obsadili nafukovačky" (FOTOGALÉRIA+VIDEO) 97
  4. Tréner HK Skalica Michal Ružička: Mali sme kreativitu, ale chýbali nám fyzické parametre 64
  5. Haša trojgólovým hrdinom Skalice proti Spišskej Novej Vsi 61
  6. Andrej Kiska navštívi Senicu, hovoriť bude i o obchvate mesta 52
  7. Baťov kanál v Skalici otvoria už 1. mája + FOTO 50
  8. Útulok v Senici má plný stav, potrebuje krmivo 32
  9. Skalica chce priblížiť históriu prihraničného regiónu 20
  10. V Senici sa predstavili mladí herci, najlepší postúpili do celoslovenského kola 16