Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Malacky zdolali Michalovce až zlepšenou hrou po prestávke

Počas uplynulého víkendy sa hralo ďalšie kolo majstrovských súťaží v hádzanej.

Záhorákom sa príliš nedarilo. Vyhrali iba muži Malaciek, všetky ostatné družstvá prehrali. Dorastenky Senice inkasovali v Michalovciach dokonca neskutočných 56 gólov.

1. liga muži

V 6. kole 1. ligy hádzanárov si Malacky poradili s Michalovcami až zlepšenou hrou po prestávke.

Malacky - Michalovce 37:31 (17:17)

Malacky: M. Kuklovský, R. Piaček - V. Pavlík 3, M. Sedláček 3, T. Baláž 1, P. Bízek, L. Zelenský 6, M. Spuchlák 4, A Dobrocký, M. Hlaváč, I. Oslej 1, S. Cabadaj 7, D. Stachovič, P. Stachovič 12, tréner V. Valachovič.

Malacky v sobotu privítali na svojej palubovke hráčov Michaloviec. Hra mala od začiatku vysoké tempo, domáci aj hostia sa snažili hrať rýchlu hádzanú. Priebeh prvého polčasu bol nesmierne vyrovnaný, obe družstvá sa striedali vo vedení. V prvom polčase so svojimi 8 gólmi strelecky kraľoval domáci P. Stachovič. Do kabín družstvá odchádzali za stavu 17:17. Aj na začiatku druhého polčasu si družstvá nič nedarovali, bojovalo sa o každú loptu, každý gól. Malacky neúnavne hnalo dopredu domáce publikum, ktoré vytvorilo nádhernú atmosféru. Domáci si dokázali v 44. minúte vytvoriť 3-4 gólový náskok. Postupom času Malacky dokázali trestať Michalovce z rýchlych protiútokov. V týchto fázach zápasu sa dokázal presadzovať svojou rýchlosťou S. Cabadaj. Pred koncom zápasu si domáci dokázali vypracovať 7 gólový náskok aj vďaka zákrokom R. Piačka. Malacky nakoniec zdolali húževnatého súpera z Michaloviec 37:31 a mohli si vychutnať aplauz zaplneného hladiska.

Ďalšie výsledky: Stupava - Šaľa 24:34, Bojnice - Dubnica 28:24, Martin - Pezinok 26:24, Prešov B - Levoča 29:19, Modra - Trebišov 30:27.

12. Dubnica 6 0 0 6 140:175 0

Ďalší náročný zápas hraj Malačania v sobotu 16.10. o 18 h v Šali.

1. liga ženy

Čadca - Senica 33:28. „Zahodili sme neskutočné množstvo gólových príležitostí, včítane náskokov z bránkoviska i sedemmetrových hodov. Výsledok mohol byť kľudne opačný v náš prospech. Namiesto toho cestujeme domov s prázdnymi rukami," smutne konštatoval po zápase tréner Senice Milan Lalák.

Ďalšie výsledky: Močenok - Košice 21:21, Topoľčany - Nitra 26:25, Modra - Inter 24:21, Senec - Zlatná 25:17, Bytča - Nesvady 39:29.

2. liga ženy

Nitra-Sereď - B. Bystrica 28:27, Kolárovo - Lehnice 27:36, Púchov - Uhrovec 25:35, N. Zámky a Brezová mali voľno.

1. liga staršie dorky

Michalovce - Senica 56:32, UDHK Nitra - HK Nitra 44:33, Šaľa - Senec 28:12, Močenok - Košice 21:31, Trenčín - Dun. Streda 41:27, ŠKP BA - B. Bystrica 42:28, Partizánske a Bytča mali voľno.

1. liga mladšie dorky

Michalovce - Senica 44:31, Brezová - Partizánske 21:31, UDHK Nitra - Sereď 48:19, Trenčín - Dun. Streda 34:22, ŠKP BA - Bánovce 26:23, Bytča - Vranov 36:25, Inter - Košice 38:18, Šurany mali voľno.

15. Sereď 5 0 0 5 83:199 0

1. Mladý motocyklista zahynul pri predbiehaní kamióna medzi Senicou a Dojčom (FOTO) Foto 111
  2. Tri góly v priebehu ôsmich minút rozhodli o prehre s Ružomberkom 51
  3. Primátor Senice odvolal oboch svojich zástupcov. Čo sa stalo? 49
  4. Kam za futbalom na Záhorí 30
  5. Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body Foto 15