Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Debakel Bradlana zariadila piatimi gólmi bratská dvojica

Vo 4. lige Severozápad bolo 11. kolo pre zástupcov nášho regiónu neúspešné.

Obaja prehrali. Gbely dokonca doma s Novou Vsou a Brezová v Solčanoch vyfasovala nepopulárnu päťku, keď o všetkých päť gólov v jej sieti sa postarala bratská dvojica Michalíkovcov.

Gbely - Nová Ves 1:2 (1:1)

Góly: 8. Kessl - 28. a 59. Balocký (druhý z 11 m).

R Halíček, ŽK: Mackura, Mihok - Hujík, Gablech.

Gbely: Drinka - M. Mihál, Kollár (67. Tomek), Mackura, Mihok, Karas (64. Trčka), Rozboril, Križan (85. Zajíček), P. Mihál, Bolebruch, Kessl.

Nová Ves: Grznár - Adamec, Hujík, Barčiak, Mišík, Oliveira (65. Fabo), Gálik, Gablech, Jambor, Balocký, Križák (87. Gajdošík).

Hostia mohli ísť do vedenia už v 2. minúte, ale Balocký hlavičkoval tesne vedľa. Hral sa útočný futbal, útoky sa striedali na oboch stranách, skóre sa však podarilo otvoriť domácim. V 8. minúte sa dostal k lopte v šestnástke Kessle, obišiel protihráča a strelou z uhla prekonal Grznára - 1:0. Súper odpovedal v 28. minúte, keď si na center z priameho kopu dobre vyskočil Balocký a hlavičkou rozvlnil sieť - 1:1. Rozhodujúci moment duelu prišiel v 59. minúte, keď hlavný rozhodca odpískal z pohľadu domácich sporný pokutový kop, ktorý premenil Balocký. Po tomto momente Gbelčania otvorili hru v snahe vyrovnať, ale hostia bránili pozorne. Pri záverečnom tlaku mohol Balocký uzavrieť svoj hetrik, ale Drinka jeho samostatný únik včasným vybehnutím zmaril. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal na opačnej strane Kessl, ale neuspel. Tri body si tak odviezli hostia. (Vlado Ružička)

Solčany - Brezová 5:0 (1:0)

Góly: 15., 57. a 62. Lukáš Michalík, 52. a 90. Martin Michalík.

R Janus pred 200 divákmi.

Solčany: Ambróz - Hula (67. L. Ducký), Klačanský, Kuna, Mihalik, P. Ducký (75. Mrázik), Šebo, Matušík, M. Michalík, L. Michalík (85. Hipík), Soboňa

Brezová: Maliarik - Lang, Žabka, Zubalík (61. Metsch), Hyža, Holíč, Hadrame (68. Tománek), Potúček, Smolíček, Šebesta, Pape (73. Hrdlička)

Od úvodnej minúty mali domáci neustále hru pod kontrolou a hrozili nebezpečnými protiútokmi. Hostia sa predstavili ako mladé, behavé a technicky dobre vybavené mužstvo. Prvý polčas hostia odolávali útoku domáceho mužstva, avšak v 15. minúte bol brankár hostí Maliarik bezmocný proti strele Lukáša Michalíka. Napriek tomu, že domáci hrali bez troch hráčov základnej zostavy, dokázali tímovým výkonom hostí predčiť. V druhom polčase si hostia vybudovali zopár šancí, ktoré však nepremenili, a tak bratia Michalíkovci spustili streleckú kanonádu. Diváci odchádzali zo zápasu spokojní vďaka dobrému divácky atraktívnemu zápasu zo strany domácich ako i hostí, ktorí sa napriek nepriaznivému stavu nevzdali a bojovali do konca.

Ďalšie výsledky: Partizanské - N. Pravno 4:2 (3:1), Bošany - Led. Rovne 4:2 (1:2), Nováky - Šúrovce 3:2 (1:2), Lehota p/Vt. - Tr. Stankovce 1:3 (0:0), Kanianka - D. Vestenice 1:0 (0:0), Nová Dubnica - Častkovce 1:1 (1:0).

1. Z eura spravil rozprávkovú sumu, šťastný tipér pochádza zo Záhoria 3 762
  2. Skalica: V banke si vybral stovky eur na cudzí občiansky preukaz, hľadá ho polícia 132
  3. Železnice hľadajú dodávateľa na modernizáciu trate Malacky - Kúty + FOTO 60
  4. Nelegálna skládka na ceste k útulku v Senici. Mesto podá podnet na okresný úrad 58
  5. V centre Skalice pribudnú jednosmerné ulice 57
  6. Pri hypermarkete v Malackách pribudla rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily 42
  7. Tínedžer si dal pivo, sadol do auta a prešiel na ňom dvadsať kilometrov 35
  8. V Malackách zavedú bezplatnú právnu poradňu, využiť ju môžu seniori 33
  9. Unín: Alpy, Rakúsko, Karpaty, Bradlo či Záhorskú nížinu majú ako na dlani 32
  10. V Skalici sa uskutoční prekážkový beh, zahrnie i využitie modernej technológie 31