Pondelok, 6. júl, 2020 | Meniny má Patrik, PatríciaKrížovkyKrížovky

Senica so Spartakom Trnava doma ešte nevyhrala

Najbližším súperom Záhorákov v Corgoň lige bude v krajskom derby Spartak Trnava.

Aj toto stretnutie je kvalifikované ako rizikové a tak aj v sobotu uvidíme na senickom štadióne "ťažkoodencov".Aj toto stretnutie je kvalifikované ako rizikové a tak aj v sobotu uvidíme na senickom štadióne "ťažkoodencov". (Zdroj: fksenica.sk)

Doteraz sa Senica s Trnavou stretla v dvoch súťažných ročníkoch. Keď Trnava v sezóne 1989/90 z najvyššej súťaže vypadla, v tom nasledujúcom ju Senica privítala na svojom ihrisku.

Problémy už vtedy

Hoci sa futbalový „fajnšmekri" na stretnutie tešili, organizátori mali z neho obavy a veru vedeli aj prečo. Nechvalne preslávení fanúšikovia Trnavy sa už vtedy prejavili ako hulváti a na interiéri futbalového štadiónu napáchali škody.
V samotnom zápase sa prejavila väčšia priazeň rozhodcu k papierovo silnejšiemu. Senica vyhrávala už 2:0, no vylúčenie opory v bráne Fera Jurkoviča i niekoľko sporných verdiktov a darovaných štandardiek v okolí domácej 16 - ky pomohlo Trnave získať hernú prevahu a nakoniec gólom Ovada v 88. min. aj veľmi šťastný bod.

Odveta v réžii Vnuka

Odveta v Trnave sa hrala pred slušnou diváckou kulisou, keď množstvo futbalových priaznivcov zo Záhoria meralo cestu do malého Ríma.
Po zápase však boli sklamaní nie ani z výkonu obidvoch aktérov, ako z výkonu hlavného arbitra Vladimíra Vnuka. Ten síce musel uznať gól Viktora Buzaya na 1:1, ktorým odpovedal na pekný gól Solára, no potom pre údajný ofsajd neuznal gól Prokopa na 1:2, hoci mu P. Hutta prihrával od brankovej čiary a tesne pred polčasom daroval domácim penaltu, z ktorej senický odchovanec J. Hutta dal vedúci gól Trnavy. Po prestávke ďalší senický odchovanec v drese Trnavy Štefan Sadloň dal dva góly a tak výsledok bol jednoznačný, no pre Záhorákov nezaslúžený. Ak by sa to dalo zhodnotiť z nadsázkou, senickí hráči dali päť gólov, no prehrali 4:1.

Corgoňligová prítomnosť

Corgoňligová bilancia bola v prvom corgoňligovom ročníku na body vyrovnaná, keď obidve mužstvá získali po štyri body za jednu výhru a jednu remízu. Miernu výhodu mali hráči Trnavy, ktorí z troch stretnutí hrali dvakrát doma. V prvom stretnutí nad vtedy „vyľakaným" nováčikom vyhrali presvedčivo 3:0 a aj v Senici pri remíze 0:0 boli o máličko bližšie k trom bodom oni. V treťom stretnutí na štadióne Antona Malatinského však Záhoráci odpálili riadnu bombu, keď dokázali vyhrať 2:1.

Zo zápasu Senica - Trnava z minulej sezóny. V drese Senice spoznávame zľava Faldynu, Gajdošíka, Homolu a Laurinca.

Aj v tomto prebiehajúcom ročníkom sa obidve mužstvá stretli v prvom stretnutí v Trnave, hoci podľa žrebu sa malo hrať na Záhorí. Pre rekonštrukciu trávnika v Senici sa po dohode hralo v Trnave. Zápas sa vyvíjal priaznivo pre hostí, no červená karta pre Smetanu v závere polčasu dala tromfy do rúk hráčom Spartaka a tí to po prestávke aj využili.

Vzájomné zápasy

1990/91: Senica - Trnava 2:2, Procháska, Kavecký - Mokroš, Ovad, Trnava - Senica 4:1, Sadloň 2, Solár, J. Hutta (11) - Buzay
2009/10: Trnava - Senica 3:0, Bernát, Kožuch, Bernardíni, Senica - Trnava 0:0, Trnava- Senica 1:2, Guldan - Hesek, Piroska.
2010/11: Trnava - Senica 3:0, Bernát 2, Procházka.

Systém sedenia pri hromadných akciách sa zmení

Tento víkend ešte môžu na tribúnach využiť šachovnicové sedenie.

Fanúšikovia FC Spartak Trnava na zápase.

Žiadostí o pasy počas mimoriadnej situácie výrazne ubudlo

Nárast žiadostí eviduje polícia od júna.

Senica si so Zlatými Moravcami delila body

Záhoráci si ziskom bodu definitívne zaistili účasť v novom ročníku najvyššej súťaže.

Nebojte sa zapojiť do výzvy Vyčisti chlievik

Iniciatíva #niesomprasa nabáda návštevníkov prírody, aby vyčistili miesto, kde sa nachádzajú. Do výzvy s názvom Vyčisti chlievik! sa môže zapojiť každý, kto má mobilný telefón a chuť pomôcť.