Druhé víťazstvo Záhorákov s Topoľčanmi po nájazdoch

V krátkej dobe sa hokejisti Dukly Senica stretli s Topoľčanmi a obidva zápasy dokázali vyhrať, hoci vždy „iba" za dva body, keď v Topoľčanoch i na Záhorí rozhodovali samostatné nájazdy.

V ďalších zápasoch 10. kola 1. ligy nastúpila aj s brankárom Križanom, ktorý si v zápase si P. Bystricou udržal čisté konto. Prekvapením kola je prehra Spiš. N. Vsi s Bardejovom 2:4, zatiaľ čo Liptáci potrebovali predĺženie na výhru 2:1 s Michalovcami. V ďalších zápasoch Prešovčania zdolali Trebišov 3:2 po predĺžení a D. Kubín zdolal Brezno 4:2.

Dukla Senica - Topoľčany 2:1 s. n. (0:1, 0:0, 1:0)

Úvod z obidvoch strán bol opatrný. V 5. minúte Sojčík z uhla trafil len do gólmana hostí. V 8. minúte Gráčik v dobrej pozícii len na prsia brankára Čiliaka. V 13. minúte Bystričan spoza brány nezasunul. V 17. minúte presilovka hostí, no domáci boli tí, ktorí mohli skórovať, ale Palák a Šedivý neuspeli. Goga naskočil z trestnej lavice, urobil chybu a Mihálik otvoril gólový účet, 0:1. V druhej časti mala Dukla možnosť vyrovnať, šesť minút hrala v početnej prevahe, vyrovnať sa jej nepodarilo, bola z toho len Sojčíkom nastrelená pravá žrďka súperovej brány. V záverečnej časti po akcii Ch. Draschkowitza a A. Rajčáka napravil Maroš Goga svoju chybu a vyrovnal na 1:1. V 51. minúte mali Topoľčany dve minúty početnú prevahu o dvoch hráčov, ale skóre sa nemenilo. Nasledovalo predĺženie, ani tu sa o víťazovi nerozhodlo. Na rad prišli samostatné nájazdy, v ktorých hosťujúci Bystričan a J. Gráčik neboli úspešní a domáce dvojičky Christoph a Lukas Draschkowitz potešili divákov a nájazdy premenili.

HC Dukla Senica - HC Topoľčany 2:1 s. n. (0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 48. Goga, rozh. náj. Draschkowitz - 19. Mihalik.

Pred 350 divákmi rozhodovali V. Goga - Kacej, Synek. Vylúčení 5:6 na 2 min. Vlk (SE) 5 + DKZ, Sojčík (SE) 10 min. OT, Kutňanský (TO) 10 OT + DKZ. Presilovky i oslabenia 0:0.

Senica: M. Čiliak - Árvay, Škadra, Hanták, Lelkeš, Sojčík - Vlk, Hajas, Ch. Draschkowitz, L. Draschkowitz, Goga - Ondrovič, Šedivý, Rajčák, M. Novák, Dobrý - Vrbovský, Štefanka, Hrnčirík, B. Varga, Palák.

Topoľčany: Beliansky - Kabát, Drahovský, Klačanský, Káčer, Božik - Kutňanský, Tartaľ, Gráčik, R. Varga, Bystričan - Oravec, Ondruška, Tvrdík, Mihalik, Vystavil - Ondrejka, Pekarčík.

Ďalšie výsledky 10. kola: Prešov 07 - Trebišov 3:2 p. p., Spiš. N. Ves - Bardejov 2:4, Detva - P. Bystrica 3:0, D. Kubín - Brezno 4:2, Piešťany - Trnava 2:3, L. Mikuláš - Michalovce 2:1 p. p.

1. Bardejov 10 7 0 1 2 39:26 22

2. L. Mikuláš 10 6 2 0 2 31:19 22

3. Michalovce 10 6 1 1 2 32:19 21

4. Sp. N. Ves 10 6 0 0 4 36:27 18

5. Piešťany 10 5 0 0 5 28:27 15

6. Detva 10 4 1 1 4 24:23 15

7. P. Bystrica 10 3 2 2 3 26:28 15

8. Trnava 9 4 1 0 4 30:25 14