Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Skalica zdolala Palárikovo a bodovo sa na svojho súpera dotiahla

V 10. kole 3. ligy Západ privítala Skalica na svojom trávniku Palárikovo.

Hoci mala takmer po celý zápas prevahu a jej víťazstvo sa dá považovať za zaslúžené, dá sa považovať za vydreté a šťastné, keď domáci brankár musel za stavu 1:1 čeliť aj pokutovému kopu, ktorý dokázal zneškodniť.

Skalica - Palárikovo 2:1 (1:1)

Góly: 8. Šimo, 67. Jakúbek - 45. Mikla.

Pred 200 divákmi R Košťál.

ŽK 2:3 (Lašák, Vaško - Drieňovský, Kuťka, Pánik)

Skalica: Kocák - Buchta, Lašák, Kaprálik, Vaško, Hesek, Šimo (90. Jánošík), Šenk, Mičica, Pavlačka, Jakubek, tréner D. Ferik.
Už v 8. min. sa domáci ujali vedenia, keď Buchta krížnym pasom našiel Šenka, ten predĺžil Šimovi a jeho prudká strela skončila v sieti brankára hostí Proházsku - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 19. min., no po peknej akcii a spätnej prihrávke trafili iba brvno Kocákovej brány. Ďalšiu ich možnosť zneškodnil domáci brankár v 27. min. a v 44. min. trestný kop aj s pomocou tyčky vytlačil Kocák na roh. Po jeho rozohraní sa lopta od Miklu odrazila do siete na 1:1.
Po prestávke sa už v 49. min. oprel do lopty z 35 m Pavlačka a loptu zastavila iba tyč. O minútu po faule Lašáka mali hostia výhodu pokutového kopu, no Tomáš Kocák preukázal skvelú formu a penaltu zneškodnil. Bol to dôležitý moment pre vývoj tohto zápasu. V 67. min. po dlhom pase prebral loptu Pavlačka, posunul Jakúbkovi, ktorý sám pred Proházskom nezaváhal a dostal domácich opäť do vedenia. Brankár hostí o minútu zneškodnil nebezpečný tr. kop Pavlačku. Poslednú šancu v zápase mal dve minúty pred koncom Bogyai, jeho hlavička z bezprostrednej blízkosti však išla nad. Víťazstvo domácich bolo vydreté, no zaslúžené. (Peter Martinovský)

Skalický brankár Tomáš Kocák mal veľkú zásluhu na troch bodoch svojho mužstva. Mal niekoľko skvelých zákrokov a chytil aj penaltu. (Foto: Jozef Komorný)

Ďalšie výsledky: Palárikovo - Dubnica B 2:0 (1:0), Ludanice - Bánovce 0:3 (0:1), Gabčíkovo - Čierny Brod 4:0 (2:0), Topoľníky - Domaniža 2:0 (2:0), Sereď - P. Bystrica 3:2 (2:2), Piešťany - Dunajská Streda B 0:0, stretnutie ČFK Nitra - V. Ludince pre nespôsobilý terén odložili na 6. 10.

16. ČFK Nitra 8 0 1 7 2:20 1

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  1. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  2. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  3. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Trinásty plat dostane na Slovensku len 17 percent zamestnancov

Firmy vyplácajú odmeny častejšie ako trinásty plat.

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu

Policajti zaistili surovinu na výrobu pervitínu v hodnote dvestotisíc eur.

Beh obmedzí dopravu v centre mesta

V sobotu 15. decembra sa uskutoční medzinárodný Cestný beh Skalica - Holíč - Hodonín.

V simulovanej misii na Mars sa bude skúmať, ako recyklovať ľudské vlasy

Víťazný projekt gymnázia zo Skalice - využitie ľudských vlasov ako hnojiva rastlín, sa už vo februári 2019 podrobí skúške v simulovanej misii pod záštitou Európskej vesmírnej agentúry (ESA) na Havaji.