Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Skalica zdolala Palárikovo a bodovo sa na svojho súpera dotiahla

V 10. kole 3. ligy Západ privítala Skalica na svojom trávniku Palárikovo.

Hoci mala takmer po celý zápas prevahu a jej víťazstvo sa dá považovať za zaslúžené, dá sa považovať za vydreté a šťastné, keď domáci brankár musel za stavu 1:1 čeliť aj pokutovému kopu, ktorý dokázal zneškodniť.

Skalica - Palárikovo 2:1 (1:1)

Góly: 8. Šimo, 67. Jakúbek - 45. Mikla.

Pred 200 divákmi R Košťál.

ŽK 2:3 (Lašák, Vaško - Drieňovský, Kuťka, Pánik)

Skalica: Kocák - Buchta, Lašák, Kaprálik, Vaško, Hesek, Šimo (90. Jánošík), Šenk, Mičica, Pavlačka, Jakubek, tréner D. Ferik.
Už v 8. min. sa domáci ujali vedenia, keď Buchta krížnym pasom našiel Šenka, ten predĺžil Šimovi a jeho prudká strela skončila v sieti brankára hostí Proházsku - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 19. min., no po peknej akcii a spätnej prihrávke trafili iba brvno Kocákovej brány. Ďalšiu ich možnosť zneškodnil domáci brankár v 27. min. a v 44. min. trestný kop aj s pomocou tyčky vytlačil Kocák na roh. Po jeho rozohraní sa lopta od Miklu odrazila do siete na 1:1.
Po prestávke sa už v 49. min. oprel do lopty z 35 m Pavlačka a loptu zastavila iba tyč. O minútu po faule Lašáka mali hostia výhodu pokutového kopu, no Tomáš Kocák preukázal skvelú formu a penaltu zneškodnil. Bol to dôležitý moment pre vývoj tohto zápasu. V 67. min. po dlhom pase prebral loptu Pavlačka, posunul Jakúbkovi, ktorý sám pred Proházskom nezaváhal a dostal domácich opäť do vedenia. Brankár hostí o minútu zneškodnil nebezpečný tr. kop Pavlačku. Poslednú šancu v zápase mal dve minúty pred koncom Bogyai, jeho hlavička z bezprostrednej blízkosti však išla nad. Víťazstvo domácich bolo vydreté, no zaslúžené. (Peter Martinovský)

Skalický brankár Tomáš Kocák mal veľkú zásluhu na troch bodoch svojho mužstva. Mal niekoľko skvelých zákrokov a chytil aj penaltu. (Foto: Jozef Komorný)

Ďalšie výsledky: Palárikovo - Dubnica B 2:0 (1:0), Ludanice - Bánovce 0:3 (0:1), Gabčíkovo - Čierny Brod 4:0 (2:0), Topoľníky - Domaniža 2:0 (2:0), Sereď - P. Bystrica 3:2 (2:2), Piešťany - Dunajská Streda B 0:0, stretnutie ČFK Nitra - V. Ludince pre nespôsobilý terén odložili na 6. 10.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Online: Senica zabojuje na umelej tráve v Žiline

Fortunaliga má pred sebou ďalšie kolo a v tabuľke sa pomaly začína rsovať prvá a druhá šestica.