Pondelok, 6. júl, 2020 | Meniny má Patrik, PatríciaKrížovkyKrížovky

Michal Jonáš, bývalý reprezentant Slovenska, zariadil víťazstvo Sobotišťa v Podbranči

Kolo začal už v sobotu Koválov výhrou v Hlbokom a bolo to jediné víťazstvo mužstva hostí.

Deviate kolo začal už v sobotu Koválov výhrou v Hlbokom a bolo to jediné víťazstvo mužstva hostí.

Síce vyhralo aj Oreské v Strážoch, no toto stretnutie sa hralo v Senici na umelej tráve, nakoľko Stráže mali z disciplinárnych dôvodov uzatvorené ihrisko. Vonku bodovali už iba Radošovce v susednom derby v Rybkách. Dubovce pripravili prvú prehru v ročníku Jablonici a tak už ani jedno mužstvo nemá nulu v kolonkách výhier či prehier.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Hlboké - Koválov 0:1 (0:0)
Gól
: P. Tokoš.
Domáci začali ofenzívne, výraznejšiu šancu si však nevytvorili. Prvú šancu hostí v 35. min. Tokoš ešte nevyužil, no chvíľu po prestávke už mieril presne a v 50. min. dostal svoje mužstvo do vedenia - 0:1. V 60. min. domáceho brankára Rapáka takmer prekonal spoluhráč Fabián. Vyrovnať mohol v 67. min. Dujku, jeho strelu však Pretóry kryl. Bola to vôbec prvá strela do priestoru brány hostí. V 78. min. po prihrávke Barana netrafil Mráz a keď v 84. min. nedal opäť Dujka, hostia brali tri body. Ich víťazstvo mohol prikrášliť v 87. min. Maca, jeho obidva pokusy skončili na žrdi Rapákovej brány. V závere dohrávalo Hlboké oslabené o vylúčeného Fabiána. R Petránek, Daniš. (Jozef Macek)

Lakš. N. Ves - Smolinské 1:0 (1:0)
Gól
: R. Velický.
Stretnutie veľmi slabej úrovne, v ktorom domáci hráči využili zaváhanie hosťujúcej obrany na strelenie víťazného gólu. R Thao. (Chvál)

Cerová - Mokrý Háj 3:0 (2:0)
Góly
: Štora 2, Hercegh.
Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Počas celého zápasu bolo futbalovejšie a výsledok zodpovedá priebehu stretnutia. R Petráš. (Ľuboš Pavlík)

Sekule - Š. Humence 3:0 (3:0)
Góly
: Hujsa 2, B. Markovič.
Prvú gólovú šancu v stretnutí mali hostia, ale domáci brankár Kadlica vychytal. Od tejto chvíle bolo na ihrisku iba jedno mužstvo, domáci hráči ovládli hru a v prvom polčase si zabezpečili cenné víťazstvo. V druhom polčase boli lepší naopak hostia, ale zo svojich šancí nič nevyťažili. R Lapoš. (Jozef Kunštek)

Dubovce - Jablonica 3:1 (2:0)
Góly
: Huťťa 2, R. Pollák - Beňa.
Hostia nastúpili na stretnutie ako jediné mužstvo, ktoré neokúsilo horkosť prehry. Domáci však svojou bojovnosťou tento stav zmenili, zaslúžene vyhrali a pripravili tak súperovi prvú prehru v súťaži. (Ivan Beneš)

Pop. Močidlany - Brodské 3:1 (2:0)
Góly
: Foriška 2, Bellay - Barkóci.
Hostia začali stretnutie výborne a už v 10. min. mali výbornú šancu, ktorú však Pivák zneškodnil. Domáci sa ujali vedenia Bellayom, na 2:0 po chybe Miču zvyšoval Foriška, na 3:0 zvyšoval opäť Foriška, hostia znižovali Barkócim. R Martinovský ml. (Marián Kocák)

Rybky - Radošovce 1:1 (0:0)
Góly
: R. Šefčík - Huliman.
V susedskom derby zápase si obidve mužstvá vypracovali veľké množstvo streleckých príležitostí, ktoré však strelci nedokázali využiť. Aj preto je remíza zaslúžená. R Pišoja. (Milan Blažek)

Stráže - Oreské 1:3 (1:2)
Góly
: Konečný - Rampáček, P. Kliment, M. Baláž.
Stráže mali zatvorené ihrsko a tak sa hralo na umelej tráve v Senici. Oreské bolo lepším mužstvom a Stráže predčili vo všetkých herných činnostiach. Najmä v druhom polčase pozahadzovali ďalšie množstvo šancí. R Pekarovič. (Peter Bulka)

MO II. TRIEDA

V 10. kole iba Rohov dokázal bodovať vonku, keď pod bod v Chropove sa výraznou mierou podpísal strelec obidvoch gólov Marek Blanárik. Radimov naďalej valcuje a tentoraz si to odniesli Smrdáky poltuctom.

Holíč B - Prietrž 1:0 (1:0)
Gól
: 41. Kubinec.
Domáci mali od začiatku zápasu stálu prevahu a túto korunovali v 41. min. po centri J. Nečasa presnou hlavičkou Kubinca. Aj v ďalšom priebehu zápasu sa hralo takmer stále na jednu bránu a jednogólový rozdiel je pre hostí viac ako prijateľný. (Ľuboš Nečas)

Radimov - Smrdáky 6:1 (3:1)
Góly
: Križánek 2, A. Foriška, L. Foriška, Husár, Urbánek - Ondrejkovič.
Veľmi dobré stretnuie s výbornou úrovňou, najmä zo strany domácich, ktorí sa po dvoch rýchlych góloch viedli 2:0. Hosťom sa sice z ojedinelého protiútoku podarilo znížiť, no Radimov ihneď odpovedal a potom pridal ešte ďaľšie góly a žiadnu drámu nepripustil. Jeho víťazstvo je naprosto zaslúžene. R Jakubáč. (Miro Kocák)

Kopčany - Čáry 1:0 (0:0)
Gól
: Juraj Kotvan (11).
V stretnutí boli domáci lepším mužstvom, len nevyužili množstvo svojich vyložených šancí, aby napokon rozhodli o víťazstve z pokutového kopu. Po ňom sa začalo zbytočne iskriť, čo rozhodca dostatočne netrestal. R Rusinko. (Jozef Bitala)

Čáčov - Letničie 4:1 (1:1)
Góly
: Malý 2, Mráz, Stašek - D. Konečný.
V hodovom stretnutí sa domáci nedokázali presadiť v prvom polčase proti dobre organizovanej obrane hostí. Letničie sa dokonca aj ujalo vedenia, z neho sa však dlho neradovalo. V druhom polčase domáci pridali a po veľmi pekných akciách a najmä výborne zahraných rohových a priamych kopoch Chodúra, ktoré jeho spolúhráči zúžitkovali, napokon jasne zvíťazili. R Polakovič. (Marián Mesíček)

Bor. Sv. Jur - Vrádište 3:0 (0:0)
Góly
: Valla, Hladík, Knotek (11).
Domáci mali počas celé stretnutie výraznú prevahu, no jeho strelci zahadzovali aj najväčšie príležitosti. Presadili sa až v druhom polčase, kedy tromi gólmi rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. R Dutka. (Fr. Rybár)

Chropov - Rohov 2:2 (0:1)
Góly
: A. Stúpal 2 - Marek Blanárik 2.
V prvom polčase domáci svoje vyložené šance nezúžitkovali, naopak, hostia jednu využili Blanárikom - 0:1. Hostia ďalšie svoje šance nevyužili, ba dokonca nepremenili ani pokutový kop. V druhom polčase sa hra vyrovnala, aby sa napokon stretnutie skončilo deľbou bodov. R Daniel. (Peter Špaček)

Unín - Hradište 2:0 (0:0)
Góly
: Mach, Krempa.
Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili bojovnejší domáci, ktorí sa strelecky presadili až po prestávke. R Mikúš. (Boris Malík)

MO III. TRIEDA

V Kútoch sa hralo susedské derby B - mužstiev a bolo aj dosť ostré. Tretie B - mužstvo zo Šaštína rozstrieľalo Dojč, hostia mu to umožnili ale tým, že prišli iba desiati. Bolo to jediné víťazstvo domáceho mužstva v tomto kole. Zvyšných päť vyhrali mužstvá hostí. Líder z Rovenska doma zaváhal s Častkovom a klesol z líderskej pozície na 3. miesto. Víťazstvo Sobotišťa v Podbranči zariadil dvomi gólmi bývalý reprezentant Slovenska Michal Jonáš, ktorý po takmer troch rokoch od autohávárie to skúša v najnižšej súťaži Majstrovstiev oblasti Senica.

Kúty B - Brodské B 2:3 (2:1)
Góly
: E. Vávra (11), M. Puškáč - Ralbovský, Huliman, D. Hnát.
Hralo sa pravé susedské derby s veľkým nasadením a aj dosť zostra. Domáci sa ujali vedenia E. Vávrom, ktorý premenil penaltu. Vyrovnal Rasťo Ralbovský, no ešte do polčasu dostal domácich opäť do vedenia Puškáč. Po prestávke na 2:2 vyrovnal A. Huliman a víťazný gól dal v 80. min. David Hnát. Domáci vrhli všetky sily do útoku v snahe vyrovnať, no pri ich vabangu mali hostia ďalšie šance na strelenie gólu. Hosťom vynikajúco zachytal Edo Kováč, ktorý má veľký podiel na ich víťazstve. R Thao. (Štefan Bolerác)

Šaštín B - Dojč 8:0 (3:0)
Góly
: R. Slovák 3, Szomolay, Korman, Túma, Šedivý, Kovár.
Hostia nastúpili iba s desiatimi hráčmi, čo sa prejavilo aj na úrovni zápasu. Domáci boli lepším mužstvom a svoju prevahu vyjadrili aj gólmi. Ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie, hostia ich bránu prakticky ani neohrozili. Úbytok síl sa prejavil najmä v záverečnej desaťminútovke, kedy inkasovali ešte štyri góly. R Urbánek, Krátka.

Rovensko - Častkov 2:4 (0:3)
Góly
: Dobrovodský, Šefčík - Zdravecký, Thebéry, Nejedlík, Miro Otrísal.
Prekvapujúci, no zaslúžený výsledok, ktorý pravdivo odzrkadluje dianie na ihrisku. Častkov rozhodol prakticky už v prvom polčase a po prestávke zvýšil už na 0:4. Domáci sa presadili až v záverečnej päťminútovke, keď hostia hrali už „na krásu". R Dzindzík st., Bošák. (Jozef Surový)

Podbranč - Sobotište 1:2 (0:1)
Góly
: Rybnikár - Jonáš 2.
Vo vyrovnanom susedskom derby sa hostia ujali vedenia v 29. min., kedy po nariadenom tr. kope sa k lopte postavil bývalý reprezentant Slovenska Michal Jonáš a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti - 0:1. Do 2. polčasu domáci prestriedali a vyplatilo sa. Ich hra a zlepšila a v 59. min. Rybnikár vyrovnal na 1:1. Domáci sa však z nerozhodného stavu dlho netešili. V 63. min. mali hostia opäť výhodu tr. kopu a opäť Michal Jonáš nedal Tomanovi šancu - 1:2. Strelec hostí napokon zápas nedohral, keď v nadstavenom čase pre zdržiavanie hry videl druhú ŽK. ČK 0:2 (Hurban, Jonáš). R Krátka, Hercegh. (Martin Kadlečík)

Michal Jonáš dal obidva góly Sobotišťa, videl však aj ČK.

Osuské - Trnovec 1:2 (1:1)
Góly
: 41. Ľ. Olah (11) - Patrik Tokoš, Michal Uher.
Hostia boli lepším mužstvom a zaslúžene sa ujali vedenia v 25. min., kedy po rohu hlavou skóroval Patrik Tokoš - 0:1. Domáci pred prestávkou vyrovnali z prísnej penalty Olahom. O víťazstve Trnovca rozhodol v 80. min. z tr. kopu Michal Uher. R domáci laik. (Milan Hollý)

Kunov - Štefanov 1:3 (0:1)
Góly
: Klvač - R. Šarkozy, F. Šarkozy, Leška.
Hostia pôsobili futbalovejšie a ich víťazstvo bolo zaslúžené. Domáci svoje šance hlavne v druhom polčase nedokázali nevyužili. (Braňo Jablonický)

12. Podbranč 10 0 0 10 9:40 0
Odpočet po súťaži: Pobranč a Dojč 3 body.

Systém sedenia pri hromadných akciách sa zmení

Tento víkend ešte môžu na tribúnach využiť šachovnicové sedenie.

Fanúšikovia FC Spartak Trnava na zápase.

Žiadostí o pasy počas mimoriadnej situácie výrazne ubudlo

Nárast žiadostí eviduje polícia od júna.

Senica si so Zlatými Moravcami delila body

Záhoráci si ziskom bodu definitívne zaistili účasť v novom ročníku najvyššej súťaže.

Nebojte sa zapojiť do výzvy Vyčisti chlievik

Iniciatíva #niesomprasa nabáda návštevníkov prírody, aby vyčistili miesto, kde sa nachádzajú. Do výzvy s názvom Vyčisti chlievik! sa môže zapojiť každý, kto má mobilný telefón a chuť pomôcť.