Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Gbely doma napravili predchádzajúce výsledky

V 9. kole 4. ligy Severozápad Gbely konečne vyhrali po predchádzajúcich dvoch remízách.

V 9. kole 4. ligy Severozápad Gbely konečne vyhrali po predchádzajúcich dvoch remízach.

Naopak, Brezová zase predchádzajúce štyri zápasy neprehrala, tentoraz pukla v Bošanoch. Hoci v 87. min. sa im podarilo vyrovnať, v samom závere ešte inkasovali a vyšli bodovo naprázdno.

Gbely - Nitr. Pravno 3:1 (1:1)

Góly: 69. a 88. P. Mihál, 14. Rozboril - 23. Mir. Jamrich.

Pred 300 divákmi R Pinter.

ŽK 3:4 (M. Mihál, Rosa, Rozboril - Kaman, Baláž, Jamrich, Valko).

Gbely: Drinka - M. Mihál, Kollár (46. Bolebruch), Mackura, Mihók (70. Tomek), Rosa, Rozboril, Križan, P. Mihál, Kessl, Eisner (46. Karas).

N. Pravno: Lichner - Kaman, Mich. Jamrich (70. Haluš), Čičmanec, Bielik, Baláž (80. Ugröczy), Mir. Jamrich, Valko, Roháč, Vrábel, Masaryk.

V hodovom zápase predviedli domáci festival zahodených šancí. Ako prví však v zápase vystrčili rožky hostia, v 3. min. unikol Jamrich a stroskotal až na brankárovi Drinkovi. V 14. min. išli domáci do vedenia po chybe brankára hostí Lichner, ktorý sa pri vybehnutí pošmykol a loptu spoza šestnástky poslal do brány Rozboril - 1:0. O desať minút však prišla studená sprcha pre domácich, keď chybu v zadných radoch využil Miroslav Jamrich - 1:1. Pred polčasom mohol Gbelčanov opäť do vedenia poslať Križan, jeho strelu Lichner vyrazil na roh. O minútu bol brankár hostí opäť v permanencii, ale Kessl vo výhodnej pozície namieril vedľa. Po prestávke sa v 47. min. ocitol pred Lichnerom Rozboril, ale takisto sa nepresadil, ten istý hráč mieril o minútu len do žrde. Konštrukcia brány zvonila aj v 66. min., keď P. Mihál dobre našiel Mackuru a jeho hlavičke chýbali iba centimetre. O minútu hlavou rovnako nepresne zakončoval Mihók. V 69. min. sa však už domáci radovali, na výlet sa vybral aktívny P. Mihál a po samostatnej akcii prekonal Lichnera - 2:1. V 84. min. trafili Gbelčania aj tretí raz v zápase žrď - tentoraz mal smolu na kopačkách striedajúci Tomek. Hostia sa už na záverečný tlak nezmohli, naopak, v 88. min. našiel Kessl P. Mihála a ten svojím druhým gólom potvrdil víťazstvo domácich. (Láďo Ružička)

Bošany - Brezová p/Br. 2:1 (0:0)

Góly: 69. a 89. Kaplan (prvý z 11) - 87. Potúček.

Rozhodoval Formel, 120 divákov.

Bošany: J. Bulák - Kaplán, Ľ. Bulák, Višňovský, Zvala, Štros, Šesták (79. Minarovič), Mikloš, Khadir, Husár, Murko.

Brezová: Maliarik - Lang, Žabka, Zubálík, Hyža, Smolíček, Šefčík, Potúček, Netsch (74. Ndiaye), Šebesta, Novák (57. Sarr).

Na rozmočenom teréne, za stáleho dažďa, mali Bošany po celý zápas drvivú prevahu. Kopali dvadsať rohov. V prvom polčase mal tri šance Khadir a jednu Kaplan. Vedúci gól strelil v 69. min. Kaplan z pokutového kopu za ruku hráča hostí v pokutovom území. V 87. min. vyrovnal Potúček, keď odrazenú loptu kopol do siete. V 89. min. víťazný gól strelil opäť Kaplan hlavou po kope z rohu. Domáci tak zaslúžene vyhrali.

Ďalšie výsledky: Šúrovce - Dolné Vestenice 3:1, Partizánske - Solčany 0:4, Nováky - Tr. Stankovce 2:1, Lehota p/Vt. - Led. Rovne 0:2, Kanianka - Častkovce 3:1, Nová Dubnica - Nová Ves 1:3.

1. Solčany 9 6 2 1 25:11 20
2. Šúrovce 9 6 2 1 22:10 20
3. Kanianka 9 5 3 1 22:15 18
4. Nová Ves 9 5 1 3 20:10 16
5. Tr. Stankovce 9 5 1 3 23:15 16
6. Gbely 9 4 3 2 22:13 15
7. Bošany 9 4 2 3 11:13 14
8. N. Dubnica 9 4 1 4 20:12 13