Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Spartak Myjava i s novými posilami pozýva na Slovenský pohár

V 8. kole 2. ligy Západ domáci Spartak tentoraz "nepotvrdil" úlohu remízového kráľa a po vynikajúcom výkone najmä v prvom polčase bezpečne zdolal rezervu Slovana Bratislava.

Po prestávke akoby sa jeho hráči už šetrili na útorňajší zápas Slovenského pohára s FK Senica.

Spartak Myjava - Slovan B 3:0 (3:0)

Góly: 10. Černáček, 28. a 39. (11) Sládek.

Pred 550 divákmi R Ihring. ČK 0:1 (Bagi).

Spartak: Solnička - Dirnbach, Černáček, Bruško, Kitta - Sládek, Šarudi ( 83. Oríšek), Dian, Kročian (78. Manák) - Straka, Kosík (70. Hesek).

Od prvej minúty sa domáci pustili do omladiny súpera a vytvorili si hneď dve gólové príležitosti, ale obe Kosík nedotiahol do konca. Prišla však 10.min. a priamy kop Kročiana, poslal kapitán domácich Černáček hlavou loptu ponad brankára pod brvno a domáci viedli 1:0. V 14. min. Kročianova strela lízala spojnicu žrde a brvna. Po Sládekovom centri sa v 16. min. mohol zapísať do streleckej listiny aj nová akvizícia Spartaku Straka, keď najskôr hlavičkoval do brankára a odrazenú loptu poslal z otočky do bočného sita. V 26.min. zasahoval brankár Slovana Rosina pri žrdi po strele Sládeka. Domáci kopali v 28.min. priamy kop Dianom, Rosina loptu vyboxoval na veľké vápno a pohotovú strelu Kročiana musel znova vyraziť na roh. V tej istej minúte dlhá prihrávka Černáčka z polovice ihriska našla v 16 - tke Sládeka a ten ponad vybehnutého brankára zvýšil vedenie domácich na 2:0. Hostia sa z ojedinelého protiútoku snažili oplácať, ale nebezpečný center Uhlíka pred dobiehajúcim útočníkom Solnička vyrazil do bezpečia. A to bolo zo strany Slovana všetko. Domáci mohli zvýšiť vedenie v 37.min.po kolmej prihrávke Šarudiho Strakom, ale jeho strelu brankár vyrazil na roh. O dve minúty na to prihral do behu Kročian Kosíkovi , ktorého gólman Rosina fauloval a nariadenú penaltu Sládek premenil vo svoj druhý gól v stretnutí a upravil tak skóre na 3:0. Stretnutie malo hlavne zo strany domácich prvý polčas „šmrnc". Po prestávke sa už stav nezmenil a tak dobrý výkon domáceho Spartaku dal pozvánku na utorkový pohárový zápas s corgoň ligovou FK Senica. (Stanislav Malečka)

Ďalšie výsledky: N. Zámky - Šamorín 4:4, Moravany - N. Mesto 2:0, Topoľčany - Pezinok 2:0, Vrbové - J. Bohunice 2:0, Bernolákovo - Vráble 0:2, Nitra B - Trnava B 1:0, Nemšová - Rača 1:1.

1. Topoľčany 8 5 3 0 17:6 18
2. Myjava 8 4 4 0 11:3 16
3. Nemšová 8 4 3 1 11:5 15
4. Trnava B 8 4 2 2 11:11 14
5. N. Zámky 8 3 3 2 14:11 12
6. Moravany 8 3 3 2 7:6 12
7. Nitra B 8 3 1 4 16:13 10
8. Vrbové 8 3 1 4 15:14 10