Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Futbalisti Slavoja Moravský Svätý Ján jediný bod za lídrom tabuľky

V 7. kole 5. ligy Západ sa hralo jedno Záhorácke derby. Holíč v ňom zdolal Šaštín 2:0 dvomi gólmi Mráza.

Z ďalších mužstiev nášho regiónu vyhral iba Mor. Sv. Ján, ktorý po zaváhaní lídra tak znížil jeho stratu na rozdiel jediného bodu. Poltucet vyfasovali Kúty vo V. Kotoľanoch, Búrania prehrali dokonca doma s Radošinou a Petrova Ves hrala doma so Smolenicami bez gólov.

Holíč - Šaštín 2:0 (0:0)

Góly: 67. a 79. (11m) Mráz.

ČK 0:1 (Suchý)

Holíč: Tolla - Šefčík, Studenič, Václavík, Blatnický, Nečas, Mráz, Tesárik, Blaha, Múčka, Gergel (Ružička, Kubinec, Kňazovič)

Šaštín: Klokočka - Tuma, Bulka, Ožvoldík, Suchý, Havlíček, Cvečka, Kollár, Ponca, Tomiš, Strapko (Mošať, Mihálik)

Holíč aj v tomto stretnutí trpel na nepremenené šance. Už na začiatku sa ocitol v čistej šanci Nečas, samozrejme nepremenil. V 27. minúte domáci kopali priamy kop, pomalej domov nepremenil šancu Mráz a tak by sme mohli pokračovať. Aj po prestávke domáci tlačili, no gól stále nepadol. To prinieslo na ihrisko nervozitu, tlak domácich stupňoval. V 67. minúte kopali po faule pred 16 - kou trestný kop a Mráz konečne skóroval - 1:0. Ďalší gól pridal ten istý hráč z pokutového kopu po faule na Ružičku. To už hostia hrali bez vylúčeného Suchého.

Bor. Mikuláš - Radošina 1:2 (1:1)

Góly: 39. Tomka - 5. Rosíval, 83. Oravec.

ČK 1:0 (Ľ. Macek).

B. Mikuláš: Michálek - Ondriska (Jankovič), Kassay, Plaisner, Sokol, Drápal (Šedivý), Ľ. Macek, M. Macek, Vanek, Malík.

Radošina: Grežo - Ďaďan, Bartošek st., Bartošek ml., Oravec, Kováčik (Krajčír), Rosíval, Varga (Bartošík), Kováčik, Turčan, Pavlovič.

Po úvodnej šanci sa dostali v 5. minúte k slovu hostia a Rosívalom sa ujali vedenia 0:1. Domáci stihli ešte do polčasu Tomkom v 39. minúte vyrovnať na 1:1, ale v druhom polčase dobre hrajúci a najmä dobre brániaci hostia strhli víťazstvo na svoju stranu. Taslúžil sa o to v 83. minúte Oravec. Domáci zvýšili tlak, no jediným výsledkom bola po tlačenici v pokutovom území červená karta pre Ľ. Maceka v 90. minúte.

Petr. Ves - Smolenice 0:0

Petr. Ves: J. Lánik - Černý, Vanek, L. Božek (Krbica), Májek, M. Matula st., M. Matula ml., Buček (F. Lánik), D. Krchnavý, Morvaz (Kumpan), P. Pochylý

Smolenice: Poljak - Ivakovič, Petrovič, Haberl, Jánoš, Kubiš, Pluhár, Galgóci, Zázik, Jarábek (Neitz), Znamenák.

Hodový zápas, v ktorom domáci vyvíjali maximálnu snahu zabodovať. Keďže ale do bránky hostí nedokázali trafiť, stretnutie skončilo deľbou bodov.

Mor. Sv. Ján - Jacovce 4:1 (1:1)

Góly: 12. Emrich (11), 53. Černák, 75. J. Bolf, 85. Stupavský - 22. Karl.

Mor. Sv. Ján: Kubica - Kothaj, Vrábel, D. Bolf, Kudlička, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J. Bolf (Černák, Modrovič, Salay).

Jacovce: Uhlár - Karl, J. Švec, Bukvay, Zigo. Bajzík, P. Švec, M. Ďurček, M. Švec, Toman, Kňaze (Surjak, Lacika).

Hostia umnou hrou dlho dokázali domácim odolávať. Rozhodla v druhom polčase až lepšia „fyzička" domácich, keď až do 53. minúty bol nerozhodný stav 1:1. Zaslúžili sa oň v prvom polčase v 12. minúte po pokutovom kope domáci Emrich a 22. minúte po strele z diaľky Karl. Domáci potom rozhodli v priebehu polhodiny gólmi Černáka, J. Bolfa a Stupavského. Hostia však podali pod vedením nového trénera Novotného dobrý výkon a napriek prehre dokázali, že majú perspektívu.

V. Kostoľany - Kúty 6:0 (4:0)

Góly: Hnilka 3, Janíček, L. Kadlíček, Bučko.

Domáci najmä v prvom polčase vyvinuli značný tlak, ktorý našiel svoj odraz aj gólovom stave, pričom ďalšie čisté šance hráči zahodili. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, zopár príležitostí hostí vychytal ale domáci brankár. Najmä v prvom polčase podali domáci zatiaľ svoj najlepší výkon, keď výsledok bol v konečnom dôsledku pre hostí ešte dosť milostivý.

Ďalšie výsledky 6. kola: Krakovany - Križovany 2:2 (0:1), Prašice - Trebatice 0:2 (0:2), Horné Obdokovce - Hlohovec 0:0.

1. H. Obdokovce 7 5 2 0 17:3 17
2. Mor. Sv. Ján 7 5 1 1 16:9 16
3. V. Kostoľany 7 4 2 1 16:6 14
4. Hlohovec 7 3 3 1 14:9 12
5. Križovany 7 3 3 1 16:12 12
6. Trebatice 7 4 0 3 15:14 12
7. Radošina 7 3 2 2 14:9 11
8. Smolenice 7 3 1 3 13:11 10