Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric
Z MYJAVČANOV SA OPÄŤ STÁVA MUŽSTVO REMÍZ

Skaličania pribalili Bánovciam na cestu domov štyri góly

V 7. kole 2. ligy Západ vycestovali kopaničiari z Myjavy na zápas do Vrábiel.

Dovtedy odohrali na ihriskách súperov dva zápasy a v obidvoch (v Moravanoch i Vrbovom) vyhrali 2:0. Vo Vrábľoch tak po remíze 1:1 si vonku tak pripísali prvú stratu. Aj v tomto ročníku sa tak z nich stáva mužstvo remíz, keď si pripísali už štvrtú.

Vráble - Myjava 1:1 (1:1)

Góly: Sojka - Dirnbach.

Pred 619 divákmi rozhodoval Orlický.

Domáci sa ujali vedenia v 21. min. Sojkom, no v 35. min. hosťujúci Dirnbach vyrovnal a tento stav sa už do konca zápasu nezmenil. Hostia tak pokračujú v sérii nerozhodných výsledkov.

Ďalšie výsledky: Nové Mesto - Nemšová 1:1), Rača - Topoľčany 1:1, Pezinok - N. Zámky 1:1, Slovan B - Moravany 0:0, Šamorín - Trnava B 7:1, Vrbové - Nitra B 4:2, J. Bohunice - Bernolákovo 2:0.

3. LIGA ZÁPAD

Skalický nováčik v 3. lige Západ privítal v 7. kole silné Bánovce.

Na jeho silu však nebral ohľad a už v prvom polčase si vypracoval rozhodujúci trojgólový náskok, ktorý po prestávke udržal.

Skalica - Bánovce 4:1 (3:0)

Góly: 7. a 45. Pavlačka, 33. Kaprálik, 90.+ Šimo - 75. Decký (11)

R Jurenka. ŽK 3:2 (Mičica, Jakúbek, Kucharič - Štrbák, Decký).

Skalica: Kocák, Kucharič, Lašák, kaprálik, Vaško, Bucha, Bellay, Šenk, Mičica, Pavlačka (73. Hesek), Jakúbek (46. Šimo).

Už v 7. min. potrestal špatnú rozohrávku hostí strelou k tyči Pavlačka - 1:0. O chvíľu sa neujal volej Kaprálika, no ani Kocák nepripustil zmenu skóre. S domácim brankárom po lobe Masaroviča hralo aj brvno. V 26. min. nebezpečnú strelu Pavlačku vyrazil Bohunský na roh. V 33. min. zahrával trestný kop Kaprálik a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti - 2:0. Znížiť mohol Decký, no jeho strelu zastavilo brvno. V 45. min. potrestal ďalšiu zlú rozohrávku hostí opäť Pavlačka. Po prestávke sa hra upokojiola, hostia netrafili prázdnu bránu, no v 75. min. znížil po faule z penalty Decký. Šance Skalice na zvýšenie nevyužili Šimo ani Šenk, až v nadstavenom čase strelou k tyči zvýšil Šimo na konečných 4:1. (Peter Martinovský)

Ďalšie výsledky: Palárikovo - Domaniža 2:2, Ludanice - Dubnica B 3:1, Galanta - D. Streda B 4:0, Piešťany - P. Bystrica 0:3, Sereď - V. Ludince 2:0, Gabčíkovo - ČFK Nitra 3:1, Topoľníky - Čierny Brod 2:0.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Pripravte sa na zdržanie, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Medzi Senicou a Jablonicou sa zrazilo auto s lesnou zverou

Vo štvrtok (20. septembra) bola vo večerných hodinách privolaná polícia k dopravnej nehode.

Sobotný program týždňa mobility pre nepriazeň počasia presúvajú

Aktivity, ktorými mal v sobotu 22. septembra vyvrcholiť v Trnave Európsky týždeň mobility, sa rozhodla radnica pre nepriaznivú predpoveď počasia presunúť.

Obec sa môže pochváliť významnými rodákmi, ale i chodeckými pretekmi

Borský Mikuláš patrí medzi najväčšie obce Záhoria. Spája sa s ňou viacero významných osobnosti, ale i zaujímavé príbehy. Vďaka tomu ju ročne navštívia stovky turistov. Nachádza sa tu slamený domček, habánska osada a mnohé ďalšie miesta.