Pondelok, 6. júl, 2020 | Meniny má Patrik, PatríciaKrížovkyKrížovky

Najpríjemnejším prekvapením doterajšieho priebehu MO je Radimov

Tri súťaže Oblastného futbalového zväzu Senica majú za sebou tretinu jesenných bojov. V doterajšom priebehu sú najpríjemnejším prekvapením futbalisti Radimova, zatiaľ vedúce mužstvo MO II. triedy.

Sedem víťazstiev domácich mužstiev a jediné víťazstvo hosťujúceho Mokrého Hája v Brodskom sa zrodilo v 5. kole MO Senica.

Hlboké - Lakš. N. Ves 2:1 (2:0)

Góly: Dujka, Mindek - Cipruš.

Hlboké začalo aktívne a už v 3. min. lobom prekonal Cigánka v bráne hostí Dujka - 1:0. Domáci pokračovali v ofenzíve a v 9. min. z podobnej situácie Mindek bránku prekopol. Postupne hostia vyrovnali hru a mohli aj skóre, no v 17. min. po Filušovej prihrávke v šanci neusoel Cipruš. V 24. min. chybu Barana nepotrestal Cintula, keď brankár Koprla napravil zaváhanie svojho kapitána. V 27. min. po úniku Dujku technickou strelou prekonal brankára hostí Mindek - 2:0. Znížiť mohli Filuš i Winkler, ten však v 37. min. z desiatich krokov vysoko prestrelil. Po prestávke mali domáci raketový nástup, no Mindek pálil vedľa bránky Kubeňáka, ktorý do druhého polčasu nahradil Cigánka. V 57. min. mal šťastie Koprla, keď volej Filuša opečiatkoval brvno. Domáci umne bránili, no v 66. min. sa do šance dostal Cintula, ale úspešný nebol. O minútu sa skóre už menilo, keď Dojčanovu prihrávku zúžitkoval Cipruš - 2:1. Lakšáre boli až do konca aktívnejšie, no domáci tri body už udržali. R Blažek, Patka. (Jozef Macek)

Stráže - Dubovce 4:1 (2:0)

Góly: za hostí Mário Mikula.

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom a svoju prevahu využili na strelenie dvoch gólov. Po prestávke hostia v snahe zápas otočiť pridali a podarilo sa im znížiť gólom Mária Mikulu. Lenže po hrubej chybe v ich obrane domáci zvýšili na 3:1 a v 75. min. pridali z penalty za faul aj štvrtý gól. R Ďurkoš, Bednár.

Rybky - Pop. Močidlany 2:1 (0:0)

Góly: Kováčik, Španka - J. Tokoš.

Prvý polčas boli bližšie ku gólu hostia, keď Foriška trafil brvno a tr. kop Lukáča domáci brankár Šraga s námahou vyrazil nad bránu. Po prestávke šance Martina Petrúfku a Forišku ostali nevyužité. V 60. min. trafil z tr. kopu Kováčik a v 84. min. pridal Španka druhý gól. V 86. min. dal Tokoš kontaktný gól, no body už ostali doma. R Durkoš, M. Mikúš. (Milan Blažek)

Oreské - Sekule 2:1 (0:1)

Góly: Ľ. Bezúch (11), S. Regásek - vlastný.

V drese Oreského po vyše roku nastúpil Ľuboš Bezúch, ktorý sa vrátil zo zahraničia. V bojovnom stretnutí nevyužili domáci zo začiatku dve sľubné šance. Naopak, hostia sa po trestnom kope ujali vedenia, keď strelu hráča hostí si L. Hrbatý usmernil do vlastnej siete. V 60. min. Ľ. Bezúch premenil penaltu na 1:1 a z drvivého záverečného tlaku dal v 80. min. víťazný gól Stano Regásek. ČK 1:1 (J. Bederka - Vávra). R Petráš, Dzindzík ml. (Peter Bulka)

Radošovce - Cerová 1:0 (0:0)

Gól: Marek Fila.

Domáci v zaujímavom stretnutí boli lepším mužstvom, no gólu sa dočkali až po prestávke, keď v 53. min. trafil Marek Fila. Záverečná snaha hostí o vyrovnanie vyšla nazmar, domáci v závere nevyužili možnosti na prikrášlenie svojho víťazstva. R Patla, Blažek. (Edo Baumgartner)

Brodské - Mokrý Háj 0:1 (0:0)

Gól: R. Štepanovský.

V priemerný zápas s minimom šancí na obidvoch stranách sa zrodil prekvapujúci výsledok, keď posledné mužstvo tabuľky vyhralo gólom Radka Štepanovského z 82. min. R Martin ml., Daniš. (Stano Knap)

Jablonica - Š. Humence 2:0 (2:0)

Góly: D. Ďuriš, P. Beňa.

V priemernom stretnutí si domáci vypracovali viac šancí, no presadili sa až v závere polčasu, keď v 40. min. dal gól D. Ďuriš a v 44. min. pridal druhý P. Beňa. Ani po prestávke sa obraz hrynezmenil, domáci tlačili i zahadzovali šance, skóre sa už nezmenilo. R Mlčúch, Dung. (Vlado Ďuriš)

Koválov - Smolinské 4:3 (2:2)

Góly: vlastný (Filípek), Maca, Tokoš, Kudláč - Marek Masár, Stanický, Kurc.

V zápase veľmi dobrej úrovne sa domáci ujali zásluhou vlastného gólu Filípka. Hostia však dokázali otočiť na 1:2, no potom prišla séria troch domácich gólov a bolo 4:2. Kurc ešte v 79. min. kontaktných gólom vykresal iskierku nádeje, no domáci už udržali víťazstvo, ktoré by sa dalo označiť aj ako šťastné. R Tokoš, Karnoš. (Vlado Labaš)

16. Š.Humence 5 0 1 4 8:17 1

V MO II. triedy sa stala dokonca inzultácia, keď hráč Smrdák počas odchodu na polčasovú prestávku napadol rozhodcu a ten stretnutie ukončil.

Holíč B - Čáčov 1:0 (0:0)

Gól: Jaborník (11).

Na mokrom teréne sa hral pomerne dobrý zápas. Hostia sa ukázali ako vyspelé mužstvo a patril im aj začiatok. Postupne sa hra vyrovnala a šance mali aj domáci. Najskôr nevyužili prečíslenie a hlavičku Špačka brankár bravúrne kryl. Po prestávke trafil Irša hlavičkou brvno čáčovskej brány. O výsledku rozhodla penalta po faule na Iršu, ktorú v 75. min. premenil Michal Joborník. V závere v snahe vyrovnať hostia pritlačili, no Stašek z troch krokov prekopol domácu bránu. (Ľuboš Nečas)

Hradište - Smrdáky 3:0 nedohrané

Góly: Michalička 2, Vávra.

Hostia po sobotňajšom vinobraní nastúpili „indisponovaní", čo domáci využili na doslova drvivú prevahu. S množstva šancí však využili iba tri. Pri odchode do kabín na polčasovú prestávku za neustále protesty videl hráč hosti druhú ŽK, následne ČK, po ktorej napadol rozhodcu a ten stretnutie pre inzultáciu ukončil. ČK 0:1 (Remenár). R Polakovič, Thao. (Stano Sopúch)

Rohov - Čáry 1:1 (0:1)

Góly: Vach - J. Vizváry.

Domáci mali hru vo svojej moci a aj niekoľko streleckých príležitostí. Do vedenia však išli hostia, keď v 20. min. po trestnom kope Juraja Vizváryho loptu tečoval múr a tá skončila v sieti - 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie vychádzala nazmar, od 75. min. však hostia dohrávali oslabení o vylúčeného hráča a Rohov početnú výhodu využil v 80. min. na strelenie vyrovnávajúceho gólu Vachom - 1:1. ČK 0:1 (T. Komorný). R Hurbánek, Otočka. (Pavol Ivánek)

Chropov - Radimov 1:5 (1:2)

Góly: Kocian - Urbánek a Križánek 2, O. Masaryk.

V prvom polčase mali najskôr šance domáci, no dve zahodili a trafili aj brvo. Hostia išli dvomi zlepenými gólmi do vedenia. Do prestávky stihol Kocian ešte znížiť, no zo snahy domácich o vyrovnanie nebolo nič. Naopak, hostia z protiútokov tvrdo trestali. R Dutka. (Peter Špaček)

Unín - Bor. Sv. Jur 4:1 (2:1)

Góly: Macho, Mihál, Malík, vlastný - Majzún.

Vo vyrovnanom zápase mali šance obe mužstvá. Hostia vyrovnali na 1:1, no potom dávali góly už iba domáci, hoci šance si vypracovali aj Jurania. R Thao. (Boris Malík)

Prietrž - Kopčany 2:1 (1:0)

Góly: Polakovič, Hála - J. Kotvan.

Domáci hneď z prvého útoku dali gól Polakovičom, no ďalšie už v prvom polčase nepridali. Hostia vyrovnali v 58. min. Kotvanom a v 85. min. rozhodol z penalty za faul Hála. Domáci dohrávali oslabení o dvoch vylúčených hráčov. ČK 2:0 (Odrážka, Kozák) R Lapoš. (Ján Svatík)

Vrádište - Letničie 2:2 (1:0)

Góly: Holúsek, M. Valúch (11) - Čelústka 2.

Vo vyrovnanom zápase sa domáci ujali vedenia v prvom polčase Holúskom, no nezachytili vstup do druhého polčasu a Čelústka dvomi gólmi otočil skóre v prospech hostí. Už v 60. min. však Valúch vyrovnal z penalty a tento stav sa už do konca nezmenil. R Riška, Pekarovič. (Vlado Vlk st.)

14. Kopčany 5 0 1 4 3:14 1

V MO III. triedy prvé mužstvá tabuľky nezaváhali, hoci všetky tri hrali na ihriskách súperov. Rovensko rozdielom triedy vyhralo v Podbranči, Brodské B o dva góly v Sobotišti a Trnovec tesne o jediný gól v Štefanove.

Výhodu domáceho trávnika využili iba Dojč a Osuské, pre ktoré to boli vôbec prvé víťazstvá v ročníku.

Šaštín B - Kunov 2:2 (0:0)

Góly: Bartal, Bulka - R. Kollár, vlastný.

V bojovnom i dramatickom stretnutí sa mužstvám hra najmä v prvom polčase nedarila. Najmä domáci množstvo útočných akcií nevedeli dotiahnuť do úspešného konca. Rozhodovalo sa až po prestávke, keď hostia dvakrát vyhrávali, no napokon sa body delili. V 61. min. trafil po zemi k žrdi. V 81. min. po faule vyrovnal z penalty Bartal. Dramatický bol záver stretnutia. Po ČK domácemu brankárovi išiel do brány hráč Szomolay a ten si v 88. min. roh R. Černeka zrazil do vlastnej siete. Zdalo sa, že hostia si odvezú tri body. Lenže v 93. min. z priameho kopu peknou technickou strelou vyrovnal Bulka a body sa delili. ČK 1:0 (Florus). R Cabadaj, Daniel. (Peter Vrtalík)

Podbranč - Rovensko 1:4 (0:3)

Góly: Liška (11) - T. Vašica 3, M. Šefčík.

V hodovom lepšie začali lepšie hostia, ktorých dvomi gólmi dostal do vedenia Vašice a tesne pred polčasom pridal Šefčík aj tretí gól. V druhom polčase sa domáci zlepšili a po faule na Lišku sám faulovaný premenil penaltu. Snahu domácich zabrzdil uzavretím hetriku Vašica v 80. min. R Macháček. (Martin Kadlečík)

Štefanov - Trnovec 0:1 (0:1)

Góly: Patrik Tokoš.

V nervóznom zápase rozhodli hostia o svojom víťazstve gólom Tokoša už v 25. minúte.

Sobotište - Brodské B 0:2 (0:1)

Góly: R. Ralbovský 2 (1 z 11).

Vyrovnaný zápas s miernou prevahou domácich, v ktorom hostia vyťažili z minima maximum. (Jankovič)

Dojč - Častkov 4:3 (2:2)

Góly: P. Portel 2, Kozánek, Vajda - Winter 3.

V bojovnom zápase plnom zvratov si domáci tri body zaslúžili. R Bednár. (Peter Adamkovič)

Systém sedenia pri hromadných akciách sa zmení

Tento víkend ešte môžu na tribúnach využiť šachovnicové sedenie.

Fanúšikovia FC Spartak Trnava na zápase.

Žiadostí o pasy počas mimoriadnej situácie výrazne ubudlo

Nárast žiadostí eviduje polícia od júna.

Senica si so Zlatými Moravcami delila body

Záhoráci si ziskom bodu definitívne zaistili účasť v novom ročníku najvyššej súťaže.

Nebojte sa zapojiť do výzvy Vyčisti chlievik

Iniciatíva #niesomprasa nabáda návštevníkov prírody, aby vyčistili miesto, kde sa nachádzajú. Do výzvy s názvom Vyčisti chlievik! sa môže zapojiť každý, kto má mobilný telefón a chuť pomôcť.