Piatok, 27. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslav

Krajské derby vo Vrbovom skončilo úspešne pre myjavský Spartak

V piatom kole 2. ligy Západ sa hralo vo Vrbovom krajské derby, v ktorom privítali myjavský Spartak.

Zverenci Ladislava Hudeca už v prvom polčase získali dvojgólové vedenie, ktoré si v druhom polčase ustrážili a zaslúžene získali tri body.

Vrbové - Myjava 0:2 (0:2)

Góly: 7. Kitta, 45. Kosík.

Pred 420 divákmi R Matúš. ŽK 1:1.

Myjava: Solnička - Kvasnica (81.Vido), Černáček, Stančík, Kumančík - Oríšek, Duga, Bruško, Kitta (63. Kročian) - Sládek, Kosík (83.Žák), tréner Laco Hudec.

V derby vo Vrbovom naznačil Spartak dobrú formu a už v 2. min. Sládek zo 16 m tesne minul bránu a o chvíľu jeho strelu brankár vyrazil na roh. Po rohu Kvasnicu na prednej tyči loptu tečoval Kitta a bolo 0:1. Domáci dve príležitosti na vyrovnanie nevyužili. Dvakrát pohrozil aj hosťujúci Kosík a Černáčkov tr. kop chytil Šulla. V 45. min. center Kittu zakončil Kosík gólovou hlavičkou - 0:2. Domáci sa po prestávke snažili o zvrat, začali aktívne, no ich snahu umnou hrou eliminovali. V 59. min. po Kosíkovej tutovke zachránil tretiemu gólu Šulla. Domáci sa predsa len dostali do tlaku, no nevyužili niekoľko šanci, najväčšiu v 83. min., keď Vach z päťky netrafil bránu. Prikrášliť výsledok pre hostí mohol v 89. min. Žák, no Šulla bol proti. Hostia za predvedený výkon si tri body zaslúžili. (Stano Malečka)

Ďalšie výsledky: N. Mesto - N. Zámky 1:1, PŠC Pezinok - Šamorín 3:1, Slovan B - Topoľčany 1:1, Bernolákovo - Nitra B 2:1, J. Bohunice - Moravany 0:0, Vráble - Nemšová 1:0, Rača - Trnava B 1:2.

1. Trnava B 5 4 1 0 10:3 13
2. Topoľčany 5 3 2 0 9:4 11
3. Myjava 5 3 2 0 7:2 11
4. Nemšová 5 3 1 1 8:3 10
5. Nové Zámky 5 3 1 1 9:5 10
6. Nové Mesto 5 2 1 2 10:5 7
7. Bernolákovo 5 2 1 2 4:5 7
8. Pezinok 5 2 1 2 4:6 7