Úspešní Záhoráci na športových hrách seniorov vo Svidníku

Vo Svidníku sa konali športové súťaže v rámci Krajských organizácií (KO) Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS).

Družstvo Krajskej organizácie jednoty dôchodcov Slovenska z Trnavy.Družstvo Krajskej organizácie jednoty dôchodcov Slovenska z Trnavy.(Zdroj: MICHAL JANOTA)

Prihlásilo sa do nich šesť 6 družstiev z KO JDS Trnava, Žilina, Trenčín, B. Bystrica, Košice a Prešov. Súťaž družstiev prebiehala v päťboji, ktorý pozostával z behu mužov na 60 m (ženy bežali 50 m), streľba zo vzduchovky, vrhu guľou, hodu granátom na cieľ (ženy válkom) a kopu futbalovou loptou do bránky.
KO JDS Trnava reprezentovali aj viacerí pretekári zo Záhoria a patrili medzi najlepších.

„Ako družstvo sme získali sedem medailí a o šesť z nich sa postarali práve Záhoráci, z tohto pohľadu sa ich účasť v družstve hodnotila veľmi vysoko," povedal Holíčan Rudolf Roučka, dvojnásobný zlatý medailista v behu na 400 metrov a v plávaní na 50 metrov v kategórii nad 70 rokov.
Dve zlaté medaily v tých istých disciplínách získal v kategórii do 70 rokov Milan Bartoň z Hlbokého. V behu na 400 metrov pridal bronzovú medailu Skaličan Michal Janota.
Záhorie malo zastúpenie aj v KO JDS Bratislava. František Biksadský zo Studienky vybojoval v kat. nad 70 rokov pre svoje družstvo striebornú medailu v stolnom tenise.
KO JDS Trnava reprezentovali ešte Oľga Šimková z Jablonice a Ján Jurkovič z Holíča.

Po výkone Rudolfa Roučku v plávaní sa o neho zaujímala aj televízia Markíza.

Výsledky družstiev

Konečné poradie družstiev určili výkony jednotlivých jeho členov. Zo Záhorákov bol najúspešnejším Ľubomír Bollo z Kopčian, ktorý ako najlepší z KO JDS Trnava získal striebornú medailu. V súťaži družstiev štartovalo 46 pretekárov.

Poradie družstiev: 1. KO JDS Prešov, 2. Žilina, 3. Košice, 4. Trnava, 5. Trenčín, 6. B. Bystrica.
Najúspešnejší jednotlivci z družstiev - muži: 1. Ladislav Golian, 2. Ľubomír Bollo, 3. Valentín Šoltés, ženy: 1. Magda Matejková, 2. Anna Drozdiková, 3. Oľga Molčanová.

Jednotlivci

V jednotlivcov sa súťažilo v dvoch kategóriách, do 70 a nad 70 rokov.
„Pretekári, ktorí štartovali v družstvách, nemohli súťažiť medzi jednotlivcami. A jednotlivci mohli štartovať maximálne v dvoch disciplínách. Je to škoda, lebo inak by sme mali šancu aj na víťazstvo v družstvách. Domáci zrejme urobili propozície, ktoré najviac vyhovovali im. Naše veľké poďakovanie za starostlivosť patrí vedúcej družstva Margite Fabiánovej z Trnavy. Ako jediné družstvo sme štartovali v jednotných úboroch, čo kvitovali aj ostatné družstvá," doplnil R. Roučka.

Dve medaily brali Záhoráci v behu na 400 metrov. Michal Janota (vľavo) skončil tretí a Milan Bartoň (v strede) vyhral.

Výsledky

Muži - plávanie na 50 m do 70 rokov: 1. Milan Bartoň (Hlboké, KO Trnava), nad 70 rokov: 1. Rudolf Roučka (Holíč, KO Trnava).
Beh na 400 m - do 70 rokov: 1. M. Bartoň, ..3. Michal Janota (Skalica, KO Trnava), nad 70 rokov: 1. R. Roučka.
Stolný tenis nad 70 rokov: 2. František Biksadský (Studienka, KO Bratislava).
Ženy - beh na 200 m do 70 rokov: 2. Mária Gyurkovičová (KO Trnava).