Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Borský Mikuláš: Osemnásť minút a dosť

Dva Záhorácke derby zápasy sa hrali v 5. lige Západ.Šaštín v jednom z nich zosadil Moravský Svätý Ján z čela tabuľky.

V druhom derby zdolal Holíč Petrovu Ves 2:0, rovnako tak aj Kúty Krakovany. Borský Mikuláš viedol za 18 minút v Križovanoch o dva góly, nakoniec si však priviezol iba bod za remízu 2:2.

Kúty - Krakovany 2:0 (2:0)

Prvý polčas vyznel jednoznačne v prospech domácich, ktorí v jeho závere aj dosiahli Pavlákom a Hyránkom dvojgólové vedenie. V druhom polčase sa síce obraz hry zásadne nezmenil, no domáci už svoje šance nevyužili. Jedine že do šancí nepúšťali ani hostí. V 68. minúte dostal za nešportové správanie dostal červenú kartu Bogora, no domáci prevahu hráča nevyužili, hoci v úplnom závere zahodili Michal i Marek Valla a aj Vávra čisté príležitosti.

Góly: 40. Pavlák, 41. Hyránek

ČK 0:1 (Bogora)

Kúty: Pavol Škoda - Pavlák, Pavlovič, Šimek, M. Smolinský, Kubina Hyránek, A. Smolinský, Peter Škoda, Michal Valla, Valachovič (Štiftner, Vávra, Marek Valla)

Krakovany: Radoský - Hlaváč, Tomiš, Ondrejka, Kikta, Poláčik, Duchoň, Bogora, Kališ, Balcír, Kusý (Jurka, Sedlák, Machač)

Šaštín - Mor. Sv. Ján 2:2 (1:1)

Góly: 27. Mihalík, 68. Slovák - 29. Emrich, 56. Kudlička.

ČK 0:1 (Kothaj)

Šaštín: Klokočka - Šedivý, Stanický, Tomiš, Suchý, Tuma, Smolinský, Cvečka, Slovák, Mihálik, Strapko (Ponca, Ožvoldík).

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, Chval, Kudlička, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, Bolf (Salay, Mračna, Modrovič)

Hostia ako líder tabuľky neprišli brániť a tak sa akcie prelínali na oboch stranách a spolu s nimi prichádzali aj šance. V 26. minúte ešte dával Strapko mimo, no vzápätí Mihálik po slalome poslal domácich do vedenia - 1:0. No netrvalo dlho a na prihrávku zbehol Emrich, ktorý v 29. minúte vyrovnal na 1:1. Potom Bolf nepremenil gólovú šancu a v 52. minúte boli hostia potrestaní za druhú žltú kartu červenou pre Kothaja. Napriek tomu v 56. minúte po krížnej strele Kudlička dostal hostí do vedenia 1:2. Domáci mali potom viacero príležitostí, no vyrovnanie čakalo na Slováka, a tak od 68. minúty bolo 2:2. Ten istý hráč mohol vzápätí zvýšiť hlavou, no tak ako pri strelách Strapka a Ožvoldíka bol brankár hostí v pohotovosti. Hostia, aj keď oslabení bojovali statočne, no ani oni už na výsledku tohoto pekného stretnutia nič nezmenili.

Holíč - Petr. Ves 2:0 (2:0)

Góly: 28. Múčka, 49. Mráz

Holíč: Tolla - Václavík, Studenič, Ružička, Kňazovič, Šefčík, Nečas, Blatnický, Múčka, Vl. Mráz, Gergel (Mir. Mráz, Tesárik, Žurek).

Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Štermenský, Krbica, Hrubša, Májek, Černý, Matula ml., L. Krchňavý, F. Lánik, D. Krchňavý (Juriga, Matula st., Vanek).

Za pekného počasia videli diváci v Holíči iba priemerný futbal. Kvalitný bol iba prvý polčas, kedy domáci úspešne tlačili dosť nevýrazných hostí a tlak dokázali vyjadriť aj gólmi, keď už predtým, v 19. a 25. minúte nepremenil svoje šance Ružička. Jedinú strelu prvého polčasu vyslali hostia na domácu bránku až v 44. minúte. V druhom polčase už domáci poľavili a hralo sa zväčša v strede a tým aj bez gólového efektu.

Križovany - Bor. Mikuláš 2:2 (0:2)

Góly: 49. Vachan, 69. Doka - 8. Liška, 18. Malík

Križovany: Vravúšek - Hermanský, Vachan, Madara, Marek, Barniak, Horvatovič, Horský, Baláž, Doka, Šiška (Šúry, Tačovský)

B. Mikuláš: Michálek - Wallner, Kassay, Plaisner, Ondriska, Tomko, Ľ. Macek, Liška, M. Macek, T. Vanek, Malík (Sokol, Drápal, M. Vanek).

Hra bola dlho vyrovnaná a hralo sa zväčša v strede. Domáci sa však dostávali iba pred pokutové územie hostí. Tí v týchto momentoch hrali na brejky, čo im aj vychádzalo, keď po dva razy dokázali domácich prečísliť a v 8. i 18. minúte Liškom a Malíkom streli dva góly. Po prestávke domáci pritlačili, vyrovnali Vachanom a Dokom, no víťazstvo už nestihli.

Ďalšie výsledky 4. kola: Jacovce - H. Obdokovce 0:1, Radošina - V. Kostoľany 2:2, Trebatice - Hlohovec 1:3, Smolenice - Prašice 5:0.

1. H. Obdokovce 4 3 1 0 9:1 10
2. Hlohovec 4 3 1 0 13:6 10
3. Mor. Sv. Ján 4 3 1 0 8:3 10
4. V. Kostoľany 4 2 2 0 8:3 8
5. Holíč 4 2 1 1 4:1 7
6. Kúty 4 2 0 2 7:5 6
7. Trebatice 4 2 0 2 10:10 6
8. Smolenice 4 2 0 2 8:8 6