Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Borský Mikuláš: Osemnásť minút a dosť

Dva Záhorácke derby zápasy sa hrali v 5. lige Západ.Šaštín v jednom z nich zosadil Moravský Svätý Ján z čela tabuľky.

V druhom derby zdolal Holíč Petrovu Ves 2:0, rovnako tak aj Kúty Krakovany. Borský Mikuláš viedol za 18 minút v Križovanoch o dva góly, nakoniec si však priviezol iba bod za remízu 2:2.

Kúty - Krakovany 2:0 (2:0)

Prvý polčas vyznel jednoznačne v prospech domácich, ktorí v jeho závere aj dosiahli Pavlákom a Hyránkom dvojgólové vedenie. V druhom polčase sa síce obraz hry zásadne nezmenil, no domáci už svoje šance nevyužili. Jedine že do šancí nepúšťali ani hostí. V 68. minúte dostal za nešportové správanie dostal červenú kartu Bogora, no domáci prevahu hráča nevyužili, hoci v úplnom závere zahodili Michal i Marek Valla a aj Vávra čisté príležitosti.

Góly: 40. Pavlák, 41. Hyránek

ČK 0:1 (Bogora)

Kúty: Pavol Škoda - Pavlák, Pavlovič, Šimek, M. Smolinský, Kubina Hyránek, A. Smolinský, Peter Škoda, Michal Valla, Valachovič (Štiftner, Vávra, Marek Valla)

Krakovany: Radoský - Hlaváč, Tomiš, Ondrejka, Kikta, Poláčik, Duchoň, Bogora, Kališ, Balcír, Kusý (Jurka, Sedlák, Machač)

Šaštín - Mor. Sv. Ján 2:2 (1:1)

Góly: 27. Mihalík, 68. Slovák - 29. Emrich, 56. Kudlička.

ČK 0:1 (Kothaj)

Šaštín: Klokočka - Šedivý, Stanický, Tomiš, Suchý, Tuma, Smolinský, Cvečka, Slovák, Mihálik, Strapko (Ponca, Ožvoldík).

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, Chval, Kudlička, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, Bolf (Salay, Mračna, Modrovič)

Hostia ako líder tabuľky neprišli brániť a tak sa akcie prelínali na oboch stranách a spolu s nimi prichádzali aj šance. V 26. minúte ešte dával Strapko mimo, no vzápätí Mihálik po slalome poslal domácich do vedenia - 1:0. No netrvalo dlho a na prihrávku zbehol Emrich, ktorý v 29. minúte vyrovnal na 1:1. Potom Bolf nepremenil gólovú šancu a v 52. minúte boli hostia potrestaní za druhú žltú kartu červenou pre Kothaja. Napriek tomu v 56. minúte po krížnej strele Kudlička dostal hostí do vedenia 1:2. Domáci mali potom viacero príležitostí, no vyrovnanie čakalo na Slováka, a tak od 68. minúty bolo 2:2. Ten istý hráč mohol vzápätí zvýšiť hlavou, no tak ako pri strelách Strapka a Ožvoldíka bol brankár hostí v pohotovosti. Hostia, aj keď oslabení bojovali statočne, no ani oni už na výsledku tohoto pekného stretnutia nič nezmenili.

Holíč - Petr. Ves 2:0 (2:0)

Góly: 28. Múčka, 49. Mráz

Holíč: Tolla - Václavík, Studenič, Ružička, Kňazovič, Šefčík, Nečas, Blatnický, Múčka, Vl. Mráz, Gergel (Mir. Mráz, Tesárik, Žurek).

Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Štermenský, Krbica, Hrubša, Májek, Černý, Matula ml., L. Krchňavý, F. Lánik, D. Krchňavý (Juriga, Matula st., Vanek).

Za pekného počasia videli diváci v Holíči iba priemerný futbal. Kvalitný bol iba prvý polčas, kedy domáci úspešne tlačili dosť nevýrazných hostí a tlak dokázali vyjadriť aj gólmi, keď už predtým, v 19. a 25. minúte nepremenil svoje šance Ružička. Jedinú strelu prvého polčasu vyslali hostia na domácu bránku až v 44. minúte. V druhom polčase už domáci poľavili a hralo sa zväčša v strede a tým aj bez gólového efektu.

Križovany - Bor. Mikuláš 2:2 (0:2)

Góly: 49. Vachan, 69. Doka - 8. Liška, 18. Malík

Križovany: Vravúšek - Hermanský, Vachan, Madara, Marek, Barniak, Horvatovič, Horský, Baláž, Doka, Šiška (Šúry, Tačovský)

B. Mikuláš: Michálek - Wallner, Kassay, Plaisner, Ondriska, Tomko, Ľ. Macek, Liška, M. Macek, T. Vanek, Malík (Sokol, Drápal, M. Vanek).

Hra bola dlho vyrovnaná a hralo sa zväčša v strede. Domáci sa však dostávali iba pred pokutové územie hostí. Tí v týchto momentoch hrali na brejky, čo im aj vychádzalo, keď po dva razy dokázali domácich prečísliť a v 8. i 18. minúte Liškom a Malíkom streli dva góly. Po prestávke domáci pritlačili, vyrovnali Vachanom a Dokom, no víťazstvo už nestihli.

Ďalšie výsledky 4. kola: Jacovce - H. Obdokovce 0:1, Radošina - V. Kostoľany 2:2, Trebatice - Hlohovec 1:3, Smolenice - Prašice 5:0.

16. Prašice 4 0 0 4 0:12 0

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  4. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  10. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  2. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  3. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  4. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  5. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  6. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

Vo výške päť centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.