Utorok, 14. august, 2018 | Meniny má Mojmír

Po týždni sa Záhoráci vrátili na čelo Corgoň ligy

Na Záhorie prišiel vedúci celok tabuľky, na ktorý bolo zvedavých 3968 divákov. Pred zápasom domáci funkcionári zablahoželali dlhoročnému trénerovi Fridrichovi Huttovi staršiemu k jeho životnému jubileu.

V tomto prípade bol Putnocký v súboji s Kóňom úspešný. V 3. min. však na jeho strelu nestačil a domáci viedli.(Zdroj: SITA)

FK Senica - Slovan Bratislava 3:2 (1:1)

Vstup do stretnutia mali Seničania výborný. V 4. min po prihrávke Stranda otvoril skóre krásnou nechytateľnou strelou do ľavej šibenice Tomáš Kóňa - 1:0. Hostia zaznamenali prvý strelecký pokus v 11. minúte - po strele Grendela lopta letela nad. O tri minúty bol však stav už vyrovnaný, keď Guédé krížnou strelou z hranice pokutového územia k ľavej žrdi prekonal Boleka - 1:1. V 16. min. mohli hostia už viesť, po Grendelovej strele z pokutového územia zazvonila pravá žrď senickej bránky. Potom sa kvalitné stretnutie odohrávalo prevažne v strede poľa, pričom loptu mali viac na svojich kopačkách pohyblivejší slovanisti. V závere prvého polčasu mohol ísť Slovan do vedenia, Božičovu strelu z priameho kopu Bolek vyrazil a po Dobrotkovej hlavičke sa lopta zastavila na ľavej žrdi.

Náprah Tomáša Kóňu a o chvíľu sa lopta trepotala v sieti. (Foto: SITA)

Výborné stretnutie pokračovalo aj v druhom polčase, senickí diváci videli azda najlepší futbal, odkedy sa v Senici hrá Corgoň liga. V 52. min sa Záhorákom opäť podarilo dostať do vedenia, po centri Diviša do šestnástky vypadla brankárovi Putnockému školácky lopta z rúk a Ondřej Smetana ju poslal do prázdnej bránky - 2:1. Hneď na druhej strane bol v dobrej pozícii Breznaník, lopta po jeho tvrdej strele skončila na bočnej sieti. Zverenci trénera Stanislava Grigu hrali pozorne v defenzíve, z ktorej vyrážali do nebezpečných rýchlych protiútokov. Nebezpečne pálil v 63. min Kóňa, ale prestrelil. Už o minútu na to fauloval v pokutovom území Breznaník Diviša a pokutový kop nekompromisne premenil Ondřej Smetana - 3:1.

Dvakrát robil takéto "lietadielko" Ondřej Smetana. (Foto: SITA)

O tri minúty sa Slovanu podarilo streliť kontaktný gól po Slovákovej tečovanej strele asi z 22 metrov k ľavej žrdi - 3:2. V závere Slovan pritlačil, no obetavo hrajúci Záhoráci získali tri body a dostali sa opäť na čelo tabuľky. V nadstavenom čase mohol vyrovnať ešte Slovák, keď pekne vnikol do šestnástky, lopta po jeho strele letela vedľa a takmer vypredaný senický štadión sa tešil z víťazstva. (SITA)

Stanislav Griga, tréner Senice
„Zo začiatku to bolo nervózne stretnutie. Hoci sme si nevypracovali toľko šancí ako v Žiline, dokázali sme až trikrát skórovať. Chlapci si užívajú výhru nad Slovanom a ja im to doprajem."

Jozef Jankech, tréner Slovana
„Dostali sme veľmi lacné góly. Zápas nevyšiel Putnockému, ktorý nás v Stuttgarte podržal. Dnes som mal pocit, ako keby mal hlavu ešte v lietadle. Súper kopal penaltu, podobnú príležitosť sme mohli dostať aj my."

Góly: 4. Kóňa, 51. a 65. Smetana - 14. Guédé, 69. Slovák.

Rozhodoval: Hracho, ŽK: Strnad, Merzič, Smetana (všetci Senica), 3968 divákov.

Senica: Bolek - Merzič, Gajdošík, Pillár, Lukšík - Strnad - Diviš (90. Szegedi), Wijlaars, Kóňa, Belák (85. Juhász) - Smetana (87. Faldyna), tréner Stano Griga.

Slovan: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník - Božič (63. Kiss), Bagayoko (74. Štepanovský), Guédé, Grendel, Slovák - Kuzma (61. Ivana), tréner Jozef Jankech.

Ďalšie výsledky 7. kola: Dubnica - Dun. Streda 2:1, Gorelka, Ižvolt (11) - Hílek, Prešov - Košice 1:1, Josl - Dokovič, Nitra - Zlaté Moravce 1:1, vlastný (Majerník) - Kuračka, Ružomberok - Ban. Bystrica 1:0, Pekár, Trnava - Žilina 0:0.

5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  9. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  10. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Pes v Gbeloch zaútočil na ženu, túlavé zvieratá musia riešiť obce

Za posledné dva týždne prišlo na Slovensku k minimálne trom útokom psa na človeka. V Trnavskom kraji zaútočil na ženu pitbull, keď kráčala po ulici v Gbeloch.