Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Šaj. Humence zmazali manko, aby v nadstavenom čase inkasovali

Zaujímavý zápas sa vo 4. kole majstrovstiev oblasti hral v Šajdíkových Humenciach, kde privítali Brodské.

Po prvom polčase bol stav 0:3. Domáci však po prestávke vyrovnali a keď už siahali aj po troch bodoch, v nadstavenom čase inkasovali štvrtý gól a vyšli naprázdno. Rybky viedli v Dubovciach 0:2, no tam sa domácim podarilo skóre otočiť a vyhrali. Oreské, minuloročný víťaz, malo v Cerovej takmer celý zápas hru v rukách, no paradoxne prehralo 4:0. O Jablonici sa dá hovoriť dvojzmyselne. Jej neprajníci môžu tvrdiť že ešte nevyhrala, jej fanúšikovia zase že ešte neprehrala. A obaja majú pravdu. V štyroch zápasoch uhrala Jablonica štyri remízy.

Lakš. N. Ves - Jablonica 0:0
V horúcom počasí sa v prvom polčase hral nezáživný futbal a ani jedno mužstvo si nevytvorilo streleckú príležitosť. Po prestávke si už mužstvá šance vytvorili, vyloženejšie mali hostia, no na obidvoch stranách boli vynikajúci brankári a tak sa zrodila zaslúžená remíza. R Lapoš, Dutka. (Tibor Velický)

Š. Humence - Brodské 3:4 (0:3)
Góly
: Kadlic, J. Fila (11), O. Dobiáš - V. Vašek 2, O. Štvrtecký, Trubiroha.
Domáci nepodali v prvom polčase očakávaný výkon. Brodské ich nachytalo v slabšej forme a už do polčasu to využilo na strelenie troch gólov. Po prestávke bolo všetko naopak, domáci pridali, dokázali vyrovnať a mali aj šance na rozhodujúci gól. Namiesto penalty v 16 - ke bol iba nepriamy kop a v 92. min. prišiel trest v podobe gólu Trubirohu. R Martinovský st., Macháček. (Tono Šimek)

Mokrý Háj - Koválov 1:3 (0:1)
Góly
: Brezina - Tokoš 2, Hlavenka.
Hostia začali lepšie, mali dve gólové hlavičky a z veľkej šance trafil Tokoš brvno. V 22. min. už chybu domácej obrany potrestal Hlavenka - 0:1. Ďalšiu veľkú šancu hostí nevyužil v 35. min. opäť Tokoš a tak jednogólová strata bola pre domácich ešte prijateľná. Úvod vyšiel domácim a Brezina vyrovnal. V 65. min. faul hostí vytiahol rozhodca mimo 16 - ky, domáci tr. kop nevyužili a z z protiútoku Tokoš rozhodol. Ten istý hráč dal aj poistku v podobe 3. gólu. R Daniel, Cabadaj. (Peter Pobuda)

Cerová - Oreské 4:0 (3:0)
Góly
: Štora a Starych 2.
V zápase pôsobili hostia futbalovejším dojmom, no domáci využili každú príležitosť na protiútok a tvrdo trestali. Už v 10. min. otvoril skóre po brejku Štora, druhý gól pridal krásnou strelou z 25 metrov Starych a polčasové skóre uzavrel v 43. min. opäť Štora. Aj po prestávke bol vývoj zápasu rovnaký, no opäť Starych strelou spoza 16 - ky uzavrel skóre. Domáci ťažili z dobre organizovanej obej obrany. R Pišoja, Polakovič. (Ľuboš Pavlík)

Smolinské - Radošovce 3:0 (0:0)
Góly
: D. Riška, Maderič, vlastný.
Prvý polčas stretnutia sa hral v oťukávacom tempe, domáci nevyužili štyri čisté vyložené šance, v druhom polčase ale však pridali a hostia úplne odišli, čo domáci využili na strelenie svojich gólov. ČK 0:1 (Bojanovský). R Otočka. (Jozef Došek)

Sekule - Stráže 0:2 (0:0)
Góly
: R. Daniel, Herda.
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, domáci z miernej prevahy nič nevyťažili. V druhom polčase využili hostia chybu obrany domácich a Herda vsietil prvý gól. Potom domáci zase nevyužili množstvo šancí a Daniel zabezpečil hosťom cenné 3 body. Domáci nevyťažili zo svojich 19 rohov vôbec nič. R Mlčúch. (Jozef Kunštek)

Dubovce - Rybky 3:2 (1:2)
Góly
: Huťťa, Madák, T. Mikula - Mach 2.
Domáci prehrávali v prvom polčase už 0:2, ale Huťťa před odchodom do kabín znižoval. V druhom polčase nastal obrat v stretnutí, domáci pridali a Madák hlavou vyrovnal na 2:2. Päť minút pred koncom krásnou strelou do šibenice domáci Mikula zabezpečil domácim 3 body. R Thao. (Roman Pollák)

Pop. Močidlany - Hlboké 2:2 (0:1)
Góly
: sloboda, brdečka - Mráz, Horňák.
Domáci od začiatku prebrali iniciatívu, takmer stále sa hralo na polovici hostí, no ich prevaha bola neplodná. V 10. min. využil zrážku dvoch domácich obrancov Mráz a hostia sa z jedinej strely na bránu ujali vedenia - 0:1. Po prestávke hostia zvýšili na 0:2 a zdalo sa byť rozhodnuté. V 80. min. však hlavičkou znížil Sloboda a v 89. min. zo skrumáže Brdečka vyrovnal. V nadstavenom čase mohol ešte rozhodnúť Lukáč. R Pekarovič, Karnoš. (Marián Kocák)

ŠTK: Lakš. N. Ves - Brodské 0:3 kont. pre neoprávnený štart hráča domácich. Na ihrisku bol výsledok 1:2. (Viď ÚS).

16. M. Háj 4 0 1 3 3:10 1
Dohrávka: Pop. Močidlany - Lakš. N. Ves 1.9. o 16.30 h.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Online: Senica zabojuje na umelej tráve v Žiline

Fortunaliga má pred sebou ďalšie kolo a v tabuľke sa pomaly začína rsovať prvá a druhá šestica.