Holíč začal výhrou vonku, Šaštín i B. Mikuláš fasovali po päť gólov

V 1. kole 5. ligy skupiny Západ vybojovali mužstvá z nášho regiónu až tri víťazstvá rovnakým výsledkom 2:0.

Michal Ličko rozhodol dvomi gólmi o výhre Holíča v Prašiciach.Michal Ličko rozhodol dvomi gólmi o výhre Holíča v Prašiciach. (Zdroj: ARCHÍV)

Holíč takto vyhral v Prašiciach zásluhou dvoch presných zásahom Michala Ličku. Aj o víťazstvo Kútom s nováčikom z Križovian sa postaral strelec s menom Michal. Valla dal po jednom góle v každom polčase a Kúty si tak pripísali prvé tri body. V Záhoráckom derby Moravský Svätý Ján gólmi Vrábela a J. Bolfa zdolal Petrovu Ves tiež 2:0. Na ihriskách súperov sa nedarilo Šaštínu ani Borskému Mikulášu. Obaja "vyfasovali" po päť gólov, Šaštín v H. Obdokovciach a B. Mikuláš vo V. Kostoľanoch, hoci do polčasu bolo 1:1.

Prašice - Holíč 0:2 (0:0)
Góly
: 75. a 89. Michal Ličko.

Prašice: Jamrich - Čakajda, Janček, Božík, Herda, Bachratý (23. Ondruška), J. Lacika, Kišac (62. T. Lacika), Grznár, Streďanský, Baláž.

Holíč: Tolla - Tesárik (60. Kubinec), Studenič, Šefčík, Kňazovič (83. Blaha), Uher (12. Múčka), Nečas, Ružička, Ličko, Mráz, Gergel.

Omladený kolektív domácich nestíhal v zápase skúsenejšiemu a technicky vyspelejšiemu družstvu hostí. Hostia zásluhou Ličku zaslúžene vyhrali 0:2 a domov si tak odniesli tri body.

H. Obdokovce - Šaštín 5:0 (3:0)

Góly: 5. Kšinant, 8. a 25. Bošanský, 70. M. Uhrík, 87. Vaňovič.

H. Obdokovce: Jakubička - P. Zeliska (65. Chobot), D. Lacika, Šiška, Kuchtiak, Bošanský, Vaňovič, M. Uhrík, Kšinant (79. M. Zeliska), L. Lacika, Bazala (85. Cifra).

Šaštín: Sagan (46. Ožvoldík) - Cvečka, Stanický, Tomiš, Ďuriš, Havlíček, Túma, Kovár, Šedivý, Mihálik (79. Mošať), Strapko.
Domáci boli od začiatku stretnutia aktívnejším mužstvom a vypracovali si aj veľa gólových šancí. Diváci boli svedkami kvalitného stretnutia, gólovo vynikol najmä Bošanský, ktorý strelil dva góly. Škoda však ďalších nevyužitých šancí, pretože Horné Obdokovce mohli v prvom zápase nového ročníka vyhrať aj vyšším rozdielom.

Mor. Sv. Ján - Petr. Ves 2:0 (1:0)

Góly: 44. Vrábel, 60. J. Bolf.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Mračna, Vrábel, Chvál, Kudlička, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, Szalay (Modrovič, J. Bolf).

Petr. Ves: J. Lánik st. - Hrubša, Vanek, Krbica, Štermenský, Májek, Martin Matula st., Martin Matula ml., Krchňavý, Černý, F. Lánik (Pochylý, Morvay, Juriga).

Diváci mali možnosť vidieť slušný zápas s minimom kariet a prevahou domáceho tímu. Hoci v strede poľa bola hra pomerne vyrovnaná, Moravský Ján bol vpredu podstatne nebezpečnejší a vypracoval si väčšie množstvo príležitostí, z ktorých dve ukážkovo využil. V závere prvého polčasu dostal prízemnú prihrávku na svoju kopačku Vrábel a exportným volejom z 30 metrov vymietol pavučinu Lánikovej brány.
Druhý úder prišiel v 60. min, keď center do šestnástky hostí našiel hlavu striedajúceho Bolfa a ten namieril nechytateľne k žrdi. Naopak, hostia si nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť.

V. Kostoľany - Bor. Mikuláš 5:1 (1:1)

Góly: 39. Lulovič, 63. Lukáš Kadlíček, 70. a 83. Hnilka, 89. Velšic - 27. Macek

V. Kostoľany: Kúdela - Lesay, Lulovič, Bališ, R. Kadlíček, Števík, Hnilka, Horváth, Janíček, Velšic, L. Kadlíček (Gažík, Bučko, Srnec).

B. Mikuláš: Michálek - Plaisner, Kassay, Ondriska, Hubek, L. Macek, Černý, Tomka, M. Macek, Vanek, Šedivý (Walner).

Začalo sa vlažne. Hralo sa v strede ihriska, po chybe domácich strelili hostia vedúci gól. Postupne sa domáci spamätali a po samostatnej akcii Lulovič v 39. min vyrovnal.
Druhý polčas už patril Kostoľanom, v 63. min dal prekrásnym lobom L. Kadlíček na 2:1. V 70. min po centri Velšica dal z malého vápna Hnilka už na 3:1. Záver patril jasne domácim. Po kombinačnej akcii strelil v 84. min svoj druhý gól Hnilka. Minútu pred koncom sa dostal k strele Gažík, jeho pokus hosťujúci gólman ešte vyrazil, ale najlepší hráč na ihrisku Velšic pečatil stav stretnutia na 5:1.

Kúty - Križovany 2:0 (1:0)

Góly: 18. a 50. Michal Valla.

ČK: Hermanský.

Kúty: Škoda - Šimek, Šefčovič, Hyránek, Smolinský, Kubina, Dominik, Michal Valla, Rábovský, Antálek, Marek Valla (Pavlák, Mráz, Pavlovič).

Obidve mužstvá hrali v prvom polčase vyrovnanú partiu. Hostia sa však ukázali ako futbalovejší tím. Domáci gólman zlikvidoval čisté šance hosťujúcim Dokovi a Horskému. Vedúci gól padol do siete hostí. Už v 18. min po pretiahnutom centri do šestnástky, keď už všetci čakali, že Mi. Valla bude prihrávať, tak podstrelil brankára z uhla.
Druhý polčas začali Kúty lepšie. Z priameho kopu z 20 metrov zavesil zavesil do pravého vinkla v 50 min Mi. Valla. Od tohto momentu sa hra pritvrdila, výsledkom bolo niekoľko žltých kariet na oboch stranách. Raz sa aj červeňalo. V 75 min. musel ísť po druhej žltej predčasne pod sprchy Križovanec Hermanský. Hostia aj v oslabení hrali lepšie, boli nátlakovejší. Domáci len silou vôle víťazstvo ubránili. V závere pri vabanku Križovian mohol zvýšiť Dominik, ale po nájazde na brankára Vravúška nedal.

Ďalšie výsledky 1. kola: Hlohovec - Smolenice 5:1, Trebatice - Jacovce 4:1, Krakovany - Radošina 1:0.