Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Záhoráci priviezli z východu cenné tri body

Tatran od úvodných minút začal so zastrašovacou taktikou a už v prvej štvrťhodine videli jeho hráči dve žlté karty, pričom likvidačný zákrok Bašistu na unikajúceho Pirosku mal byť ocenený inka, ako len žltou kartou.

Tomáš Kóňa (vľavo), patril na východe k najlepším hráčom Záhorákov.(Zdroj: TASR)

Tatran Prešov - FK Senica 0:1 (0:0)

Svojim spôsobom hry si domáci vynútil tlak, ale všetky jeho akcie sa končili na pozornej obrane hostí, kde oproti prvému zápasu dostal namiesto Komárka príležitosť mladučký Pillár. Hostia sa dostali k slovu v 8. min. keď Piroskovu delovku odvrátila obrana domácich na rohový kop a od tejto chvíle sa hra vyrovnala. Od 15. min. prešla iniciatíva na stranu hostí. Diviš po ich štvrtom rohu netrafil loptu a Krajník poslal loptu do bezpečia a Lukšíkova delovka z trestného kopu skončila na múre. V 22. min. Baranova strela z 35 m len tesne minula Bolekovu bránku. Nedáš - dostaneš sa mohlo potvrdiť v 30. min., keď Jaroslav Diviš z piatich metrov prestrelil a zahodil najväčšiu šancu zápasu. V 38. min. skúšal pozornosť domáceho brankára Jakuba Diviša z diaľky lobom Kóňa, ten však bol pozorný. V 42. min. Lukšík z rohu šestnástky triafa prudko iba do bočnej siete domácej bránky. Do konca prvého polčasu sa už nič mimoriadne nestalo, a tak sa polčas skončil zaslúžene bezgólovou remízou.

Jaroslav Diviš (vpravo), autor víťazného gólu Senice.

Aj druhý polčas začal očakávanou iniciatívou Tatran, ale bez želaného efektu. Naopak, hostia pohrozili v 52. min., keď pred Faldynom v poslednej chvíli zachránil Bašista. O minútu sa však už Záhoráci radovali, keď v 53. min. Filip Lukšík z ľavej strany „posadil" center rovno na hlavu Jaroslava Diviša, ktorý prekonal svojho menovca Jakuba Diviša v domácej bráne - 0:1. Tatran v snahe vyrovnať si vytvoril mierny tlak, ale jeho hráči si nevedeli vo finálnej fáze presne prihrať. V 67. min. už mohlo byť 0:2, no autor prvého gólu Jaroslav Diviš v päťke dlho váhal čo s loptou, až mu ju zblokoval Krajník. Prešovčanom hostia umnou hrou nedovolili dostať sa do správneho tempa, ich tlak bol bezzubý a navyše otvárali priestor na rýchle senické kontry. V 79. min. sa Piroska prekľučkoval až pred Diviša, ten mu však zobral loptu z nôh. V 86. min. im nevyšlo ani prečíslenie troch na jedného, brankár Diviš sa vyznamenal po strele Kóňu a o chvíľu aj Pirosku. Domáci si žiadnu šancu nevytvorili. Ak aj nastal nejaký vzruch pred Bolekom, bolo to iba zásluhou nakopávaných lôpt pred Boleka. Senica si najtesnejšie vedenie nedala zobrať a zo Šariša si odviezla všetky tri body.

Gól: Jaroslav Diviš.

Pred 1307 divákmi rozhodovali Vlk - Kubačka, Weiss.

ŽK 4:1 (Macko, Bašista, Katona, Krajník - Bolek).

Prešov: Jakub Diviš - Papaj, Krajník, Bašista, Josl - Piter-Bučko (76. Pribula), Baran - Cicman (63. Bernardo), Macko, Katona - Belejík (76. Vršajevič), tréner Roman Pivarník.

Senica: Bolek - Merzič, Gajdošík, Pillár, Lukšík - Kóňa, Strnad, Wijlaars, Piroska - Jaroslav Diviš, Faldyna, tréner Stanislav Griga.

Roman Pivarník, tréner Prešova

„Prvý polčas sme lepšie kombinovali, držanie lopty sme mali percentuálne vyššie ako hráči hostí. Mali sme slabý tlak do šestnástky súpera, bohužiaľ sme dostali gól a moje mužstvo znervóznelo. Čakajú nás dva zápasy vonku, dúfam, že sa v nich strelecky presadíme."

Stanislav Griga, tréner Senice

„Išli sme do zápasu s tým, že sme chceli lepšie brániť ako v prvom vystúpení v Trnave. Mentálne sme tento duel zvládli. Tešíme sa z troch bodov."

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  10. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  1. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  2. Hovoriaci systém priblíži zrakovo znevýhodneným expozíciu múzea
  3. Slovensko spieva koledy
  4. Workshop Inštitútu Ronalda Coasa na EU v Bratislave
  5. Stavbárska olympiáda 2018/19 vás očakáva
  6. Diplomacia v praxi – unikát, ktorý funguje dodnes
  7. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  8. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Dražba dresov HK Skalica priniesla 1801 eur na dobrú vec

Dražba hráčskych dresov HK Skalica prebiehala týžden na facebookovej stránke občianskeho združenia Záhorácky anjel.

Falošného lekára obvinili z ohrozovania vírusom HIV

V zariadení pre seniorov podával rôzne lieky, aj keď nemal na to žiadnu spôsobilosť. Teraz sa na povrch dostali nové, ešte horšie skutočnosti.

ObFZ Senica: Rovensko dokázalo ako jediné zdolať lídra tabuľky

Rovensko počas minulej sezóny okúsilo najnižšiu oblastnú súťaž, kedy po neúspešnom ročníku vypadlo zo 7. ligy. Mužstvo trápili viaceré problémy, nejasná bola aj budúcnosť seniorského futbalu v obci.