Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Senica v prvom kole Corgoň ligy prehrala v Trnave 3:0

Stanislav Griga pri svojej premiér na lavičke futbalistov zo Senice veľa radosti nemal. Jeho mužstvo prehralo v Trnave so Spartakom.

Samir Merzič (vľavo) v súboji s brazílskou posilou Trnavy Coimbrom.Samir Merzič (vľavo) v súboji s brazílskou posilou Trnavy Coimbrom. (Zdroj: TASR)

TRNAVA. Už v tretej minúte pohrozili hostia zo Záhoria, keď po rohovom kope Diviša Strnad hlavou mieril pod brvno trnavskej bránky, ale výborným zákrokom sa zaskvel nový kapitán Spartaka gólman Raška. V 10. min sa predviedla jedna z posíl v trnavskom drese, Brazílčan Coimbra, keď štipľavou strelou z 35 m preveril brankára Boleka.

V 21. min mal blízko ku gólu domáci Mikinič, ktorého center na vzdialenejšiu žrď nik netečoval, lopta už smerovala za bránkovú čiaru, ale gólman Záhorákov Bolek svoj tím zachránil. V 23. min sa predviedla posila Záhorákov Kóňa. Projektil z jeho kopačky presvišťal okolo šibenice Raškovej bránky.

V 33. min zápasu prešiel Piroska cez stred ihriska ako nôž maslom a strelou z 20 m preveril Rašku. Do konca prvého polčasu sa hral medzišestnástkový futbal bez šancí.

Aké-také vzrušenie inak nudného prvého dejstva priniesol až v 43. min Seničan Smetana, ktorého zbytočný faul na Dohnálka ocenil hlavný rozhodca Horváth druhou žltou kartou v zápase a následne aj červenou.

Úvod druhého polčasu priniesol nápor domácich. Tri po sebe zahrané rohové kopy a ani následná Mikiničova delovka však nepriniesli gólové ovocie. V 54. min si fanúšikovia "červeno-čiernych" prvýkrát zakričali v novej sezóne 2010/2011 gól, keď Mráz pekne vysunul Bernátha, a ten "angličanom" otvoril skóre duelu.

V 57. min mohol svojím prvým gólom v drese Spartaka upraviť stav na 2:0 Coimbra, ale jeho hlavičku po centri Mikiniča výborne zneškodnil gólman Bolek.

O minútu neskôr sa diváci opäť dočkali gólovej radosti. Po rohovom kope a nacvičenom signále zakončil akciu z 25 m technickou strelou k pravej žrdi Procházka. Po druhom góle pôsobili Seničania bezradným dojmom, spartakovci, naopak, ako vymenení.

Verili si, spresnili prihrávku, pohyb na ihrisku, z čoho pramenili šance. Svojím druhým presným zásahom v stretnutí zvýšil vedenie domácich po peknom vysunutí Procházku Bernáth, ktorý placírkou popri padajúcom brankárovi Bolekovi poslal loptu do siete.

V 78. min sa prezentoval pekným brankárskym zákrokom gólman Bolek, keď reflexívne vyrazil strelu Mikoviča z ľavej strany. Po záverečnom hvizde rozhodcu ocenili fanúšikovia Spartaka svoj tím potleskom.

FC Spartak Trnava - FK Senica 3:0 (0:0)

Góly: 54. a 70. Ľ. Bernáth, 58. R. Procházka, ŽK: 23. Peter Mráz - 27. Smetana, 59. Belák, ČK: 43. Smetana (Senica) po 2. ŽK, rozhodovali: Horváth - D. Hrčka, Benko, 3968 divákov

Zostavy:

Spartak: M. Raška - Dohnálek, Gross, Peter Mráz, Melnjak - Mikinič (78. P. Čarnota), R. Procházka, Čorič (78. J. Čarnota), Mikovič (86. Gogolák) - Coimbra, Ľ. Bernáth

Senica: Bolek - Merzič, Gajdošík, Komárek, Lukšík - Jaroslav Diviš (75. Pillár), T. Kóňa, Strnad, Belák (75. Faldyna), Piroska - Smetana

Povedali po stretnutí:

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Som veľmi spokojný s výsledkom, ale aj tak nás čaká veľa roboty. Hra v strednej časti sa nevyvíjala tak, ako sme si predstavovali. Vylúčenie a vstup do druhého polčasu nám vyšiel, potešilo ma najmä dvadsať streleckých pokusov. Ale opakujem, čaká nás ešte veľmi veľa roboty."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Vstúpili sme do zápasu aktívne, postupne sa hra vyrovnala. Zápas ovplyvnilo vylúčenie. Dostali sme v druhom polčase skoro gól a keď sme inkasovali druhýkrát, bolo po zápase. Bol to pre nás veľmi poučný duel, pretože sa nám ukázalo, že prípravné a ligové stretnutia sú o niečom inom. Dostali sme krutú facku. Gratulujem súperovi, ktorý v druhom polčase predviedol pekné akcie a strelil tri góly."

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.